Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Tadam ! Przedwczoraj słuchałem pre Bernarda  na moich warunkach czyli w swoim systemie. Problem wzmocnienia rozwiązany . Jest nawet głośniejszy niż mój Moon. A jak brzmi? Myślę że już niedługo będzie się można o tym przekonać . Na pewno na tegorocznym Audio Show.Brzmi świetnie ,zupełnie inaczej niż pre "tranzystorowe",ale też nie tak bardzo lampowo ,mimo że jest to lampowiec pełną gębą. To pre ma genialną wręcz górę pasma i dobrze kontrolowany bas. Środek jest specyficzny i to pasmo jest najbardziej rzucające się w uszy. Efekt 3d. Jednak ma to swoją cenę, bo wpływało to na sybilanty -były bardzo wyraźne. Ale wystarczyło wymienić  kondensator Jupiter na Jensen i niemiły efekt znikał. Bernard coś więcej napiszę. Dodam,że trwają prace nad obudową do tego urządzenie,które niestety tanie nie będzie ,bo wnętrzności tego pre to pierwsza liga i nie mam tu na myśli tylko kondensatorów ,ale trafa i resztę komponentów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Kwiecień 23, 2015, 22:19Przedwczoraj słuchałem pre Bernarda
Czy to dalej wariacje nt Borbelego czy jakiś inny projekt?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

benpe

vasa - zobacz mój wpis z 3 kwietnia
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

Titanic


Cytat: elem w Lipiec 03, 2014, 16:28
tak to leciało: wbudowany w AA Puccini SE --> Lehmann Black Cube SE --> RCM Sensor Prelude
Witam
Dalej słuchasz na RCM Sensor Prelude ?
Ma bardzo dobre opinie,.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

elem

tak, bez zmian. Choć kusi mnie nowa wersja..... Ech, ta audiofilia  :(  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

robiz

Słyszeliście , Pan Bogdan Prasał wznowił przedwzmacniacz CS Blue. Jest na aukcji:

http://allegro.pl/cs-blue-przedwzmacniacz-gramofonowy-i5364236277.html

Sam mi ostatnio wymieniał w moim włącznik na lepszy jakościowo ALPS.
Ten na aukci jest do wkładek MM i MC. W sumie ciekawa sprawa... W tych pieniądzach to chyba warto się na tym pochylić.
robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Tadeiro

A były wersje tylko do MM?
Grundig PS1 czyli Dual 1019

elem

MC to zbyt ogólnie powiedziane. CS Blue obsługuje tylko MC High Output, min. 2mV. Gain nieregulowany 42dB.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

robiz

#308
Oczywiście racja , MC wysokonapieciowe+ MM
robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

userHD

Witam, może Kogoś zainteresuje:
Bufor lampowy WK-WA stereo hi-fi.

Pracuje w klasie A.

Włącza się pomiędzy wzmacniacz mocy a np. CD, tuner itp. (RCA) lub PRE IN i OUT wzmacniacza.

Wykonany w staranny sposób, zasilacz stabilizowany, żarzenie napięciem stałym.

Kondensatory w torze audio, dobrej klasy, audiofilskie firmy Jantzen (Cross Cap).

Rezystory i kondensatory mierzone, aby oba kanały miały identyczne parametry.

Klasyczny układ typu WK-WA, cztery lampy, po 2 na kanał (2 podwójne lampy E88CC parowane).

Dodatkowo zamontowany solidny filtr sieciowy, wycinający "szumy i zakłócenia".

Miły analogowy miękki dźwięk.

Dzięki wprowadzeniu w tor odsłuchu "parzystych harmonicznych" dźwięk staje się naturalny w słuchaniu.

Wymiary:
szerokość: 330 mm
wysokość: 80 mm
głębokość: 280 mm
waga: ok 5 kg

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/rtv/bufor-lampowy-wk-wa-stereo-hi-fi-diy-ogl56865464.html

rudy-102

Ostatnio chodzi wokół mnie Heed Quasar, czy ktoś z was miał okazję go słuchać?

kazan

Czy ktoś może słyszał Luxman'a E-200 albo phono Sonneteer'a ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

tomasz_pianista

Żeby nie było "nudno":)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Pięknie i  starannie wykonane!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Nie moje wykonanie, ukłony w stronę kolegi Burz'a:)

Co prawda nie jest to najwygodniejszy układ jeśli chodzi o switch'e, ale coś za coś:)

Wymiana opampów w sekcji MC też zajmuje więcej czasu, jest pod sekcją MM.

Teraz jadę na OPA604, ale raczej na pewno wrócę do OPA627.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Ale piękna robota. Ile taka dokładnie Nuda kosztuje?

tomasz_pianista

W przybliżeniu, bo to dawno było:

Płytki+części - 600zł, nie pamietam, z zamówienia grupowego z AS
Toroidy - około 150zł, też z zamówienia grupowego
Obudowa z modusa+napisy  -  koło 300zł
Wtyki RCA (CMC)+włącznik,OPA i inne drobne części - pewnie do 200zł.

Czyli całość około 1250zł, myślę, że nawet mniej.

Problem taki, że już raczej nie dostaniesz "seta" z płytkami i częściami.
Grupa ratowania poziomu.

MAC

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 15, 2016, 13:53Problem taki, że już raczej nie dostaniesz "seta" z płytkami i częściami.

Pewnie Ahaja gdzieś w szufladzie ma na czarna godzinę kilka zestawów :)
Na szczęście jest na tym forum i możesz go podpytać.

jamówię

Tomasz a jak to pozycjonujesz?jak porównać pre Krzyśka do tzw brandów?

tomasz_pianista

Brandy bardzo lubię, ale tylko jako trunek:)

Miałem okazję porównywać do "budżetowych":

-prodżektowy tube box se II za 2000zł
-graham slee era gold coś tam coś tam za 2500zł
-primare r32 za chyba jeszcze więcej
-Jeszcze coś tam było, tych najtańszych nie wymieniam

Firmówki i tak miały łatwo, bo testy były na ortofonie 2m - więc 47kOhm i MM, czyli coś co bardziej podchodzi pod specyfikacje tych przedwzmacniaczy.

Zasadniczo przepaść. Nie będę się bawił w Pacułę z opisami.

To jest np. wnętrze grahama - https://www.google.pl/search?q=graham+slee+era+gold&client=ubuntu&hs=9Gr&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwq6io5sLLAhXId5oKHQXTBMwQ_AUIBygB&biw=1215&bih=705#imgrc=RoG-mZcHyQenGM%3A

To był przypadek tragiczny, choć pseudo-tube-boxa (bo to bufor lampowy) też oceniam bardzo nisko.

Oczywiście to moja subiektywna ocena, bo zaraz mnie zjedzą, że się nie znam:)


Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 15, 2016, 14:38zaraz mnie zjedzą, że się nie znam:)
Nikt Cię nie zje bo Ahajowe pre jest tak dobre jak składacz składający :)
Burz to zrobił perfekcyjnie i prawdopodobnie potrafił też poprowadzić masę tak żeby nie było buczenia.
W takim wykonaniu można je spokojnie postawić obok innych (firmowo markowych) preampów na scalakach.
Nigdy nie słuchałem Nudy i RCM-a równolegle ale słuchałem obydwóch u mnie i jakichś zasadniczych różnic nie zanotowałem. Projecty rozstawia po kątach (z zastrzeżeniem że nie słuchałem tego ostatniego RS-a)
To jest dobre pre :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Miałem u siebie na raz mojego Sensora 1 i pierwszą wersję Nudy składanej przez Krzysztofa, która przytargał do mnie jakiś forumowicz.
Oprócz kolosalnej różnicy w cenie, przewagi Sensora żeśmy nie stwierdzili.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: masza w Marzec 15, 2016, 15:25Miałem u siebie na raz mojego Sensora 1 i pierwszą wersję Nudy składanej przez Krzysztofa, która przytargał do mnie jakiś forumowicz.
Oprócz kolosalnej różnicy w cenie, przewagi Sensora żeśmy nie stwierdzili.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 15, 2016, 14:38
Brandy bardzo lubię, ale tylko jako trunek:)

Miałem okazję porównywać do "budżetowych":

-prodżektowy tube box se II za 2000zł
-graham slee era gold coś tam coś tam za 2500zł
-primare r32 za chyba jeszcze więcej
-Jeszcze coś tam było, tych najtańszych nie wymieniam

Firmówki i tak miały łatwo, bo testy były na ortofonie 2m - więc 47kOhm i MM, czyli coś co bardziej podchodzi pod specyfikacje tych przedwzmacniaczy.

Zasadniczo przepaść. Nie będę się bawił w Pacułę z opisami.

To jest np. wnętrze grahama - https://www.google.pl/search?q=graham+slee+era+gold&client=ubuntu&hs=9Gr&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwq6io5sLLAhXId5oKHQXTBMwQ_AUIBygB&biw=1215&bih=705#imgrc=RoG-mZcHyQenGM%3A

To był przypadek tragiczny, choć pseudo-tube-boxa (bo to bufor lampowy) też oceniam bardzo nisko.

Oczywiście to moja subiektywna ocena, bo zaraz mnie zjedzą, że się nie znam:)





Bardzo Ci Tomasz dziękuję, mam teraz w domu tego Primare i jak się zagrzał, to okazało się, że gra to niegłupio(MM)
Jeśli Nuda zagania go do kąta, to warto ją zdobyć, warunek jest  jeden, musi być poskładana przez Krzyśka, lub Burza-perfekcyjna robota!
O Grahamah w ogóle nie chce mi się gadać, bo jest to... a z resztą, mam też w domu Dj ArtaII i gra lepiej niż Grahamy.Oczywiście szału ni ma i gra słabiej od Primare,ale musi póki co musi  być, aż nie znajdę tego czego szukam a szukam dobrego stopnia MM a potem SUT. Postanowiłem, że  nie będę kupował już pre MM/MC
Maszka Ty to miałeś farta z tym AN,zazdroszczę :))