Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 15:45
No nie było mnie chwilę i w MOIM wątku zaczynacie wjeżdżać na wszystko co jest związane z tym gramofonem , osobą Zontka i animozjami między wami. Powiem tak załóżcie sobie odpowiedni wątek i tam ujadajcie ,skaczcie sobie do gardeł.Widzę ,że największym problemem tego produktu jest cena,która niektórym nie mieści się w głowie .Że polskie to MA kosztować 5 złotych? To może zaczniemy przypieprzać się do waszych zagranicznych kabli po kilka tysi ,wzmacniaczy i wszyskiego co tam macie -bo to może kosztować każdą chujową cene i jesteście gotowi za to zapłacić.

Przepraszam Paweł,nie chciałem Cię urazić i nie to miałem na myśli. Jak się uda to posłucham i się odniosę,już zmykam.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 15:45Widzę ,że największym problemem tego produktu jest cena,która niektórym nie mieści się w głowie
Paweł, nie prawda.
Przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

neomammut

Pmcomp, możesz powiedzieć, czy wkładkę ustawiał Ci sam Konstruktor? Możesz też podać jak to było zrobione? Jestem ciekaw, czy ma do tego jakieś narzędzie, zasady ustawiania? Może ja bym u siebie coś takiego zastosował...

elem

Nie wiem jak gra Zontek ale juz bez tej wiedzy mogę wskazać kilka zalet. Po pierwsze jest ładny, estetyczny. Rozwiązania techniczne ciekawe, niespotykane w średniej półce cenowej. Ramię wygląda świetnie, dość egzotycznie ale wizualnie wszystko się zgadza. Z tego co czytałem, wnioskuję że można zamówic u producenta ramię lekkie, ciężkie, po prostu dobrane pod wkładkę. Z serwisem pewnie też nie ma problemu. To są ważne sprawy przy wydatku 40 kzł. Jako nowa marka Zontek musi bronic się dźwiękiem. I chyba się broni, skoro podpisał zagraniczne kontrakty dystrybucyjne. Czy 40 kzl to drogo?
Gdyby było 30 kzł to byłoby tanio czy w sam raz? Pamiętajmy, że ok. 8 kzł to jest VAT. Jakiś zysk musi być. Wydatki marketingowe na początku działaności nie są małe. Cena musi trzymać pewien poziom aby zmieścić w niej "zadowolenie" dystrybutora ze swojej marży, które przełoży się na promocję produktu. Itp, itd. Gdy schodzimy z drogi DIY (lub konfekcji DIY) i wkraczamy na rynek pełen doświadczonych graczy, to musimy mieć środki na utrzymanie tego biznesu. Ci, którzy już są na rynku mogą bardzo latwo zmontować urządzenie tej samej klasy za te same pieniądze ale ze swoją, znaną marką. I wtedy właśnie zaczynają się te nieciekawe dla "nowego" porównania - za tę kase mogę kupić Xsuper lub Ypremium. Właściwy wybór tylko po odsłuchu, wiadomo. Ale w głowie zostaje, że to wypasiony ale jednak Polonez a nie fabryczny Golf. To złe podejście.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

#80
Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 16:30
Piotr wybacz dużo napisałeś liter mało treści. Wolę mieć małego fiutka niż mały rozumek.Piszesz o niejasnościach. O jakich,bo coś rzuciłeś i nie wiem co. Napisz chętnie dowiem się czegoś, czego nie wiem o swoim gramofonie.

Znasz powiedzenie.........za mundurem panny sznurem?
Tak samo Ty i Pmcomp bronicie gramofonu Zontka jak jakiejś twierdzy?
Czy jest bez wad?
Czy ma wszystkie tam zastosowane swoje patenty?
Myslisz,ze jestem jakimś nieukiem albo tumanem bez mózgu?
[usunięto personalne zaczepki]
Myslisz,ze w moim w Vpi tez jest tak różowo i pięknie?.......to nie jest gramofon dla ludzi bez rozumu.
Byłeś na swiecie na jakiejs profesjonalnej prezentacji?.......jak nie byłeś-to na temat kabli transparenta się nie
wypowiadaj negatywnie bo nie masz o tym bracie polaku pojęcia.........więc już dość tego nadęcia.
Mysle,ze sie niedługo zobaczymy-mysle,ze jest a nawet ma to sens.


masza

#81
Ja tego gramofonu słuchałem ogólnie ujmując trzy razy.
U mnie wypadło blado ze względu na słabe zgranie z moim Dynavectorem.
U pmcompa wypadło OK ale ze skarpetek mnie nie wyrwało. Może JBL to nie moje granie?
U miniabyra wypadł wzorowo i śmiało za swoją cenę może konkurować z uznanymi markami - obroni się z takim graniem.

30k to kosztuje Transrotor z dolnej półki z 12" ramieniem.
Zakładam, że negocjując trochę, Zontek nie będzie kosztował znacznie więcej a technologicznie jest bardziej zaawansowany od takiego podstawowego TRa.
W sumie czemu nie?

jamówię

Cytat: stary audiofil w Luty 14, 2015, 16:43
Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 16:30
Piotr wybacz dużo napisałeś liter mało treści. Wolę mieć małego fiutka niż mały rozumek.Piszesz o niejasnościach. O jakich,bo coś rzuciłeś i nie wiem co. Napisz chętnie dowiem się czegoś, czego nie wiem o swoim gramofonie.



Mysle,ze sie niedługo zobaczymy-mysle,ze jest a nawet ma to sens.



I tego się Piter trzymajmy,Zontkowi dajmy spokój,niech się broni robotą a nie PR na forum:)

miniabyr

Piotr ja w dalszym ciągu nie rozumiem, skąd ta niechęć do posiadaczy takiego czy innego sprzętu. Czy ja się czepiam czegoś czego nie słuchałem? Tylko raz dałem się podpuścić recezji gówna Clearaudio i do dnia dzisiejszego mi się czka. CIągle odnosisz się do brzmienia które prezentowane jest na AudiShow. Ale chyba nie robisz tego poważnie? W której dziurze hotelowej grało  zachwycająco. Prawda jest taka ,że w żadnej. To festiwal dla oka nie dla ucha . A jak się komuś uda ogarnąć brzmienie na zadawalającym poziomie to już jest sukces. Każdy z nas dobiera latami sprzęt  To co jest wystawione na audioshow  do sprzęty którymi dysponują dystrybutorzy złożone z tego co mają,więc grają jak grają.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Paweł, Piotrek musi go sobie posłuchać w dobrze zestawionym systemie. Takim jak Twój.
A nie na żadnym AS bo tam oprócz odoru stojących skarpet i nawalonego roznosiciela pączków :) to nic nie ma.

miniabyr

To jest jedyna ,sensowna opcja -posłuchać u siebie. Ale chyba w tym wypadku i z powodu animozji  między Zontkiem a  SA niemożliwa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

#86
Eeee...
Niemożliwe to jest otworzyć parasol w dupie ;)

Spotkania przy muzyce i kieliszku łagodzą obyczaje :)

Jak rozmawiam z Zontkiem to nie ma nic strasznego do Piotrka, jak gadam z Piotrkiem to też nic złego na temat Pawła nie pada.
Wydaje mi się, że problem jest sztucznie i jedynie wirtualnie pompowany.


A największym problemem jest zbytnia egzaltacja i utożsamianie się z markami sprzętu przez siebie posiadanymi.
Już to kiedyś pisałem - prędzej audiofil pozwoli sobie na zjechanie przez kogos własnej rodziny niż przyjmie uwagę pod adresem swojego sprzętu :)
To jest Panowie CHOROBA!

miniabyr

#87
Miejmy nadzieję.Postawcie się też w mojej sytuacji. Mam sprzęt którego mam się wstydzić? Bo jestem pierwszym, komercyjnym właścicielem tego gramofonu mam przepraszać za to? Może zarzucicie mi promocję tego urządzenia? A sami pisząc dobrze o swoich komponentach  audio tego nie robicie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

..............o widzę ,że nam czytalność wzrosła.  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

#89
Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 17:14A sami pisząc dobrze o swoich komponentach  audio tego nie robicie?
Ja nie.
Zobacz, mój gramofon dżichadyści i talibowie robią



Przynajmniej nie w Chinach :)

miniabyr

ja pierdziu faktycznie :o jaki to gramofon Transrotor ISIS ;D ;D ;D ;D ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

#91
Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 17:27jaki to gramofon Transrotor ISIS
Tam się przewija ZET1 i ZET3
A na końcu flagowy ARTUS

pmcomp

#92
Cytat: masza w Luty 14, 2015, 17:12
Eeee...
Niemożliwe to jest otworzyć parasol w dupie ;)

Spotkania przy muzyce i kieliszku łagodzą obyczaje :)

Jak rozmawiam z Zontkiem to nie ma nic strasznego do Piotrka, jak gadam z Piotrkiem to też nic złego na temat Pawła nie pada.
Wydaje mi się, że problem jest sztucznie i jedynie wirtualnie pompowany.


A największym problemem jest zbytnia egzaltacja i utożsamianie się z markami sprzętu przez siebie posiadanymi.
Już to kiedyś pisałem - prędzej audiofil pozwoli sobie na zjechanie przez kogos własnej rodziny niż przyjmie uwagę pod adresem swojego sprzętu :)
To jest Panowie CHOROBA!

Maćku ... pisz o moim systemie ŹLE, biorę na klatę tą CHOROBĘ, tylko ... go najpierw porządnie posłuchaj. Bo niektórzy tu cytowani nie słuchali ale ... wiedzą :), dla przypomnienia cytatu powyżej SA systemu miniabyra nie słuchał ale wie że gra dobrze :). Masakra  ::) 8) :o.

BTW słuchałeś mój na stockowych JBLach. Zapytaj miniabyra to Ci powie jak one się mają teraz do tego co słuchałeś. To już odsłuch na Harbethach był "lepszy". Jak system oparty na nich (JBL) i na nowych zwrotnicach jest zbudowany już opisałem czy na AS czy na blogu. Zostały teraz tylko przetworniki, buda i znaczek JBL :). reszta jest nowa i inna. I inna jest koncepcja.
Mam nadzieję, że już niedługo będziesz się mógł przekonac osobiście, na swoich płytach, na swojej muzyce.

Pozdro

pmcomp

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 17:10
To jest jedyna ,sensowna opcja -posłuchać u siebie. Ale chyba w tym wypadku i z powodu animozji  między Zontkiem a  SA niemożliwa.

A po co Zontek ma wozić gramofon do starego? Czy Jego opinia to jakaś wyrocznia jest?
Po tylu negatywach, które SA nagadał i powypisywał każda inna opinia, nawet najlepsza, będzie kompletnie niewiarygodna.
To tak jakby Putinowi dać pokojowego Nobla za wczorajszy rozejm.
farsa.

Pozdro

pmcomp

Cytat: neomammut w Luty 14, 2015, 16:07
Pmcomp, możesz powiedzieć, czy wkładkę ustawiał Ci sam Konstruktor? Możesz też podać jak to było zrobione? Jestem ciekaw, czy ma do tego jakieś narzędzie, zasady ustawiania? Może ja bym u siebie coś takiego zastosował...

Kiedyś tak. I tą Celaraudio na początku i potem VdH. A potem pałeczkę mojego nadwornego ustawiacza przejął miniabyr, a korzysta z szablonu i oprogramowania Dr. Feickerta.

Pozdro

masza

Cytat: pmcomp w Luty 14, 2015, 17:54Maćku ... pisz o moim systemie ŹLE,

Piotrek, w życiu nie napisałem ani nie powiedziałem źle o kogokolwiek systemie.
Jeśli ktoś z moich ust coś takiego słyszał to bardzo proszę o przytoczenie.

Nigdy nie napisałem i nie napiszą ponieważ brzmienie systemu jest tak indywidualną sprawą, że bym nie śmiał wchodzić w upodobania jego właściciela.
To, że zbiera mi sie na wymioty na sam zapach wątróbki nie upoważnia mnie do stwierdzenia, że to padlina i każdy kto ją lubi jest idiotą.

pmcomp

#96
Cytat: masza w Luty 14, 2015, 18:13
Cytat: pmcomp w Luty 14, 2015, 17:54Maćku ... pisz o moim systemie ŹLE,

Piotrek, w życiu nie napisałem ani nie powiedziałem źle o kogokolwiek systemie.
Jeśli ktoś z moich ust coś takiego słyszał to bardzo proszę o przytoczenie.

Nigdy nie napisałem i nie napiszą ponieważ brzmienie systemu jest tak indywidualną sprawą, że bym nie śmiał wchodzić w upodobania jego właściciela.
To, że zbiera mi sie na wymioty na sam zapach wątróbki nie upoważnia mnie do stwierdzenia, że to padlina i każdy kto ją lubi jest idiotą.

No widzisz, ja też nie do czasu założenia tutaj wątku przez starego. Nawet na moim blogu wzięliśmy z kolegami na wstrzymanie.

Jechałem do starego naczytawszy się i nasłuchawszy jaką ON to ma referencję. Zapraszał mnie tyle razy, jakbym nie wiem jakim znawcą był, że wreszcie pojechałem przy okazji odsłuchów Rafała moich JBL 4343, gdzie Rafał chce takie także zakupić. Pojechałem z nadzieja posłuchania czegos co wbije mnie w fotel gdzie kopara mi spadnie a binkili będę szukac pod kanapą. Gały wyjdą z orbit i dowiem się jak mam zbudować swój system aby było wspaniale, a nie np. tak jak na wszystkich pokazach na Audio Show.
I co ???
I napisałem co bo stary audiofil doprowadza mnie do szewskiej pasji kreując się na guru i znawcę audio i analogu w szczególności. mam przynajmniej nadzieję i życzę Mu i sobie tego, że przynajmniej system analogowy na górce broni się sam i brzmi jak powinien. Bo na dole nie brzmi, uppps ... nie brzmiał jak powinien. I nie była to tylko kwestia clippingu ale całkowitego braku kontroli nad basem. Gotów jestem się założyć, że podłączenie Maców stojących w kącie zmieniłoby ten stan rzeczy na co najmniej bardzo dobry. Ale nie, lepiej kręcić gałą w prawo i pisać wszędzie, że pmcomp pisze głupoty. Pisze głupoty wszędzie i na każdy temat. W tym wątku też. Gdzie "wszyscy" wiedzą o stosunku starego do gramofonu Zontek od samego początku i rzeczy, które poopowiadał na jego temat na rynku. Byłem u Rogera, rozmawiałem posłuchałem.

I po co to wszystko ???

I po co ta fałszywa poza w tym wątku ???

Przepraszam Maćku, że odszedłem od tematu, juz kończę ... stary audiofilu, pozostań takim jaki jesteś, będziesz bardziej wiarygodny niż farbowany lis i "nowy" obrońca Zonteka.

Natomiast o stystemach, które grają źle trzeba mówić. Mi miniabyr mówił i dzieki m.in. Jego radom mój system wygląda i gra tak jak teraz. Pomimo wielu kontrowersyjnych decyzji które podjąłem. Ale zazwyczaj były słuszne i trafione. Mam trochę wiedzy i szczęścia. Jedyna moja wtopa to zakup nielampowych zwrotnic, co kosztowało mnie czas i pieniądze. Ale ile wiedzy nabyłem :). Sorry, odbiegłem od tematu, o moim sprzęcie i przygodach mozna poczytac gdzie indziej ;).

I za to miniabyrowi tutaj publicznie przy wszystkich dziękuję. Osobiście było już nie raz i do tego pite było :).
DZIĘKUJĘ !!!

Pozdro

miniabyr

Dość wycieczek personalnych  w moim wątku ,bo go skasuję bez żalu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Swoją drogą to zaczynam się oswajać z myślą o drugim ramieniu właśnie od Pawła.
Nie wiem tylko czy to będzie ramię pod Dynavectora czy bardziej ukierunkowaną wkładkę.

gratefullde

Widzę, że Paweł jest z nami ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9