ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

MartinS


rudy-102

Jak to gra w porównaniu do np.Siemens Long Plate?

LampowY

Dla mnie lampy z Heerlen są najlepiej brzmiącymi lampami.

MartinS

#303
A to już proszę Szanownego Pana trzeba kupić i sprawdzić ;D
A tak na poważnie, to nikt Ci w ciemno nie odpowie. Siemensa long plate nie miałem, ale miałem Tfk smooth long plate, więc myślę, że może podobne granie: przestrzenne, analityczne, neutralne i dynamiczne. Nieco chude.
Lampa do zestawienia (jak dla mnie) z ciepło grającymi. Jeśli ten Phillips to faktycznie Delta czyli z Heerlen,  to jest to bardzo dobra lampa. Grająca dynamicznym, dobrze kontrolowanym basem oraz ciepłą, muzykalną średnicą i nie bardzo rozdzielczą, ale przyjemną górą.

MartinS

Noż ch....a jasna LampowY! Znowu! Bój się Pana Boga!Ale moja odpowiedź obszerniejsza ;D

LampowY

Cytat: MartinS w Luty 14, 2019, 21:05Jeśli ten Phillips to taktycznie Delta czyli z Heerlen,  to jest to bardzo dobra lampa. Grająca dynamicznym, dobrze kontrolowanym basem oraz ciepłą, muzykalną średnicą i nie bardzo rozdzielczą, ale przyjemną górą.
Dokładnie  :np:

LampowY

Cytat: MartinS w Luty 14, 2019, 21:07Ale moja odpowiedź obszerniejsza ;D
W rzeczy samej :)
Coś tam umiem usłyszeć ale nigdy nie potrafiłem tego obrazowo opisać  :)


McGyver

Cytat: MartinS w Luty 14, 2019, 21:05Nieco chude.
Skoro Telefunkena oceniasz jako "nieco chudego" to Siemens wypadnie jeszcze chudziej. Chyba że trafisz wersję ze złotymi pinami (E83CC, ECC803 itp), te nie będą chude.

rudy-102

Akurat te Siemensy, które ja mam w moim systemie wcale nie brzmią chudo. Dają ładną głębię i bardzo dobrą scenę. Z tym że najlepiej sprawują się jako lampa sterująca. Jak wstawiłem parkę do wzmocnienia to wszystko było super, tylko że bas był taki którego nie było słychać ale za to w brzuchu zgniatało flaki.

Tego Heerlena właśnie kupiłem. Dzięki za opinie.

GB

Ponieważ zaczynam przygodę z lampami, mam pytanie jak poprawienie dobrać zamiennik lamp obecnie grających w moim wzmacniaczu?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

McGyver

Cytat: GB w Luty 15, 2019, 05:53
Ponieważ zaczynam przygodę z lampami, mam pytanie jak poprawienie dobrać zamiennik lamp obecnie grających w moim wzmacniaczu?

______________
Pozdrawiam,
GB


Pytanie jest niezrozumiałe.

rudy-102

Cytat: GB w Luty 15, 2019, 05:53
Ponieważ zaczynam przygodę z lampami, mam pytanie jak poprawienie dobrać zamiennik lamp obecnie grających w moim wzmacniaczu?

______________
Pozdrawiam,
GB


Podaj proszę jaki masz wzmacniacz i jakie są tam lampy w tej chwili to może coś się wymyśli.

rudy-102


GB

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2019, 07:47
Ty masz Vincenta?
236? 237?
Hej,

Właśnie ostatnio zmieniłem wzmacniacz na Leben CS300F. Nie mam go u siebie, gdyż czekam na dostawę. Nie wiem jaki są tam zastosowane lampy.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

#315
Cytat: GB w Luty 15, 2019, 08:35Nie wiem jaki są tam zastosowane lampy.

Prawdopodobnie te:

JAN-6197 (GE) X 4
17EW8(Hi-Fi) x 2

https://lebenhifi.com/products/cs300f.html


Cyt. ze strony strefadzwieku.pl

"Nowy wzmacniacz korzysta jednak z zupełnie innych lamp wyjściowych, a co za tym idzie kompletnie nowego układu. Po raz pierwszy w historii audio zastosowano, właśnie w CS-300F – niezwykle wytrzymałe, charakteryzujące się bardzo niskimi zniekształceniami, lampy General Electric JAN-6197 (6CL6), zaprojektowane pierwotnie do pracy w układach liczących (logicznych), czyli – komputerach. Te konkretne modele zostały wyprodukowane dla armii amerykańskiej (JAN = Joint Army Navy US). JAN-6197 GE jest pentodą mocy z oktalowym, dziewięciopinowym cokołem. Pracujące w układzie push-pull, w klasie AB lampy dają 15 W mocy, przy zniekształceniach 0,7%.

Nowe są także lampy sterujące – to kolejne wyjątkowe lampy 17EW8 japońskiej firmy Hi-Fi, podwójna trioda małej mocy, odpowiednik lamp HCC85.

CS-300F jest więc zupełnie nowym urządzeniem, na całkowicie zmienionych lampach, ale w znajomej obudowie. Pierwsze egzemplarze właśnie są wysyłane z Japonii, a jeden z nich został w ciemno zamówiony przez redaktora naczelnego ,,High Fidelity"..."

Piterski

Cytat: GB w Luty 15, 2019, 08:35Właśnie ostatnio zmieniłem wzmacniacz na Leben CS300F. Nie mam go u siebie, gdyż czekam na dostawę. Nie wiem jaki są tam zastosowane lampy.
To może najpierw się osłuchaj z nim jak przyjdzie, a potem będziesz próbował z innymi lampami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Luty 15, 2019, 08:48
Cytat: GB w Luty 15, 2019, 08:35Właśnie ostatnio zmieniłem wzmacniacz na Leben CS300F. Nie mam go u siebie, gdyż czekam na dostawę. Nie wiem jaki są tam zastosowane lampy.
To może najpierw się osłuchaj z nim jak przyjdzie, a potem będziesz próbował z innymi lampami.
Tak, masz zupełną rację. Tak zrobię, niniej jednak chciałem wcześniej się zapoznać z tematyką lamp, ich oznaczeniami, sposobem doboru.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Niestety prawda jest okrutna, nie da sie polegac na czyims doswiadczeniu w temacie lamp, bo lampa w innym systemie = inny sposob prezentacji, trzeba tych lampek troche posluchac. Tyle ze to fajna zabawa wiec nie ma co plakac ;)

McGyver

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2019, 07:46Podaj proszę jaki masz wzmacniacz i jakie są tam lampy w tej chwili to może coś się wymyśli.
Właśnie dlatego uznałem pytanie za niezrozumiałe.

rudy-102

Cytat: GB w Luty 15, 2019, 08:35zmieniłem wzmacniacz na Leben CS300F
Mniam. Mniam. Gratulacje.

qqrydza

Od 2015 byłem zainteresowany możliwością użycia lepszych lamp do przedwzmacniacza gramofonowego, w którym były zainstalowane 6N2P. Pytałem nawet o pewne szczegóły tu na forum w zamierzchłych już czasach. Któregoś dnia kolega hobbysta lekko mnie popchnął i ponownie przekierował na te tory. Rach, ciach, bach... spontanicznie po kilku tygodniach mam już tych lamp nawet za dużo a ciągle szukam kolejnych do kolekcji.
:)
Przerobiłem ruskie Electro harminix, NOS Tung Sol. Aktualnie ćwiczę lampy Ultron z Hypertec Brive we Francji, Philips Miniwatt Dario z Heerlen, Miniwatt z La Radiotechnique Surenses oraz Siemens & Halske z fabryki w Munchen.
Za krótką chwilę jak zdecyduje, które zostawić będę chciał się części pozbyć by w ich miejsce mogły pojawić się inne nowe lampy. Z popełnionych wpisów wywnioskowałem, że niektórym te lampy turlają się wolne w szufladach w znacznych ilościach i rodzajach. Wiem, że poszukuję lamp z górnej półki ale może ktoś by się wymienił w celach poznawczych.


Bartolo

Jak byś sprzedawał jakąś ,,czwórkę", to daj znać proszę... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

qqrydza

?Co masz na myśli? Cztery takie same? Czwarte zdjęcie?

Bartolo

Cytat: qqrydza w Luty 20, 2020, 10:55
?Co masz na myśli? Cztery takie same? Czwarte zdjęcie?
Potrzebuje cztery 12AX7. Tzn. szukam.. ;) Wiec jak byś sprzedawał, to daj znać. 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski