Pro-Ject Tube Box SE II

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 18, 2014, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Pomimo, że od jesieni 2013 roku ma następce, ciągle w sprzedaży za ok. 2 tyś pln.

Dane techniczne:

Dual Mono
Tubes                                     2 x ECC83 (12AX 7A)
Input impedances, MM                 120, 220, 340 and 440pf/47kohm
Input impedances, MC                 17, 18, 20, 22, 69, 100 and 220ohms/120pF
Output voltage                         300mV/1kHz at 3mV/1kHz (MM input)
Gain, MM                                 40dB
Output voltage                         300mV/1kHz at 0,3mV/1kHz (MC input)
Gain, MC                                  60dB
Noise floor, MM                          95dB (100dB - A weighted)
Noise floor, MC                          75dB (80dB - A weighted)
THD MM                                   0,03%
THD MC                                   0,1%
RIAA-equalisation curve accuracy   20Hz - 20kHz / max. 0,3dB
Subsonic filter                           at 18Hz with 24dB/octave
Outboard power supply                   16V/1.000mA AC
Power consumption                   16V/850mA AC
Dimensions W x H x D                    103 x 72 x 144 mm
Weight                                   1.050g without power supply





Instrukcja: http://www.project-audio.com/inhalt/en/manual/manual_tubeboxse.pdf

Recenzja:
http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/amplifiers/pro-ject-tube-box-se-ii-695832/review

Moja opinia, co do charakteru i jakości dźwięku, pokrywa się opinią techradar, a także sklepu w którym go kupowałem: To bardzo dobry, zapewne najlepszy przedwzmacniacz gramofonowy dostępny w szerokiej sprzedaży za taką kwotę. Jak dla mnie mógłby grać jedynie nieco mniej neutralnie z odchyłką w kierunku ciepła :)  Podejrzewam, że wymiana lamp pomoże, ale to jeszcze przede mną.

Uwagi eksploatacyjne: Przedwzmacniacz  jest ciepły w czasie pracy, jest dość wrażliwy na kable łączące ze wzmacniaczem, obudowa solidna, gruba, wściekła niebieska dioda zasilania razi, prostacki zasilacz wg niektórych jest pretekstem do wymiany na lepszy (Tomanek) w celu poprawy dźwięku. Przedzwmacniacz nie ma najlepszej opinii na forach ( jak i cały Pro-Ject zresztą) , gdzie królują konstrukcje DIY, lub  małych manufaktur.


jajacek1410

Używasz zwór do ustawień pojemności? Słyszysz różnice?
Ja niestety nie słyszę zmian brzmienia w różnych ustawieniach zwór.
Albo to ściema i nie działa, albo mam za słaby system, żeby oddawał różnice w podawanym sygnale, albo jestem już głuchy jak pień (niektóre kable jeszcze słyszę i nie będę tego udowadniał :)) )
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Dla wkładek MM wszystkie  są wolne z tego co pamiętam. Nawet nie wiem czy bym dziś potrafił je znaleźć.
Nie próbowałem w każdym razie zabawy zworkami. Zamyślam pobawić się natomiast lampami na jesieni.
Jak zabawa Tomankiem?

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2014, 09:53Jak zabawa Tomankiem?
Jeszcze się nie bawiłem, gdyż albowiem życie mię pochłania. :(
Oczywiście dam znać.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Jednominutowe próbki dźwiękowe jak gra ten przedwzmacniacz z gramofonem Ad Fontes, wkładką Goldring 2500, można pobrać stąd ( test wkładek gramofonowych, zawierający próbki):  http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.msg11577#msg11577 i porównać z dzielonym darkulem, oraz LAR LPS-1: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=411.msg11582#msg11582

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 25, 2015, 22:33Zazdroszczę wam, że tanim kosztem możecie się pobawić. Trochę boję się rozgrzebywać swojego Tube Boxa, jeszcze coś spalę :(  Ale ten bas kusi, oj kusi...

Cytat: rudy-102 w Luty 26, 2015, 09:16Może pokombinuj z zamianą lamp na inne. To powinno tez cos zmienic.


Mogę Ci polecić lampy Genalex Gold lion ECC83/B759. Mam je od kilku dni we wzmacniaczu, jeszcze się do końca nie wygrzały, ale bas mają potężny. Chyba nawet zbyt wielki na mój system.

jajacek1410

Dzięki :)
To by była dobra wiadomość. 12AX7 mam też we wzmacniaczu. Można by śię było pobawić. Ciekawe tylko, czy po wygrzaniu bas jednak nie siądzie. Tak ostatnio miałem przy wymianie KT88. Daj znać za parę dni, co i jak.
   
    Gdzie kupiłeś? Tutaj? - http://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19,2&sPhrase=12ax7&iProducer=
   Czy masz jakieś tańsze źródełko?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Marzec 05, 2015, 16:28Ciekawe tylko, czy po wygrzaniu bas jednak nie siądzie.
To ja mam nadzieję, że siądzie bo na razie wgniata w fotele.
Cytat: jajacek1410 w Marzec 05, 2015, 16:28Daj znać za parę dni, co i jak

Opiszę w wątku lampowym.


GregWatson

Pro-Ject Tube Box SE II

Nadaje się to jako pierwsza lampa w systemie czy próbować czegoś innego?

http://allegro.pl/pro-ject-tube-box-se-ii-i6905509530.html#thumb/3

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Nie ma takiego wyjebu jak LAR, ale jest ciekawy za tę kapustę i ponoć wrażliwy na zmiany lampów. Pomimo, że to tylko bufor wyjściowy, a nie typowa konstrukcja lampowa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 27, 2017, 20:28
Nie ma takiego wyjebu jak LAR, ale jest ciekawy za tę kapustę i ponoć wrażliwy na zmiany lampów. Pomimo, że to tylko bufor wyjściowy, a nie typowa konstrukcja lampowa.
nie znam LAR-a
TUBE BOX-a mam - potwierdzam,  wrażliwy na zmianę lamp - u mnie grają TFK ECC803S
w końcu bufor wyjściowy to najważniejsza rzecz  :)




vasa

Cytat: GregWatson w Lipiec 27, 2017, 20:00
Pro-Ject Tube Box SE II

Nadaje się to jako pierwsza lampa w systemie czy próbować czegoś innego?

http://allegro.pl/pro-ject-tube-box-se-ii-i6905509530.html#thumb/3


Nie wiem jak to cholerstwo jest zbudowane ale zasada generalna jest taka że lampowe pre lubi wysoką impedancję wejściową wzmacniacza.
Lampiaki mają taką z definicji, stare tranzystory różnie a nowe przeważnie mają relatywnie niską.
Takie 100kOhm będzie Ok.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Pytam, bo chciałbym wypróbować brzmienia lamp w moim systemie i na ile mi podejdzie a z drugiej strony żeby ewentualnie za dużo nie wtopić kasy - tak właśnie na sam początek aby wyczuć różnicę w charakterystyce lamp a tranzystorów.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Sprzedasz go za podobną kapustę więc nic nie wtopisz. W stosunku do Phono Box-a Tube Box może i jest bardziej lampowy, ale tak obiektywnie, ja tej lampowości za bardzo nie czułem. Co gorsza nie widać, żeby coś się w nim świeciło :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93