Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Ostatnio ciągnie mnie coraz bardziej w klasyczne klimaty. Mam pytanie do znawców tematu: co sądzicie (macie jakieś doświadczenia) z serią virtuoso? Z tego co widzę są to głównie wydawnictwa DECCA i DG. Jaka jakość?

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: christo w Listopad 26, 2018, 11:08są to głównie wydawnictwa DECCA i DG. Jaka jakość?

Wykonania bardzo dobre, świetne lub rewelacyjne. Technicznie dobre. Ja wolę Deccę ale nie dam głowy że są lepsze niż DG. Pewnie to tylko mój żal do żółtego że nie dba o stronę techniczną tak jak o artystyczną.
A Barenboina to można w ciemno kupować, a im starszy tym lepszy.

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Dzięki. Zamówiłem kilka. Obaczym jak gra.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Ktoś dopadł jakąś kolekcję oper na winylu i wystawia na Alle za grosze. Kupuję jak gupi[emoji12]
Dziś przyszła paczka z kilkoma boxami.
Jeden z nich jest ciekawy.
Mniej znana opera Donizettiego Don Sebastiano (to chyba jego ostatnia opera, kiła zeżarła mu już mózg) zagrana i zaśpiewają przez zespół z Florencji. Nagranie live. Dyrektor artystyczny Carlo Giulini.
Słucham tego właśnie. Momentami podoba mi się bardzo a czasami jest koszmarnie. Opera kompletnie niepodobna do innych utworów Donizettiego. Chyba rzeczywiście już mu odbijało[emoji44]
Wydane toto jest przez włoską wytwórnię Fonit Centra w serii Documents.
I trzeba przyznać że tłoczenie jest bardzo uczciwe. Gdyby DG tak tłoczyło swoje placki to nie miałbym żadnych zastrzeżeń.
Kolejne cztery pudełka w licytacji [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cos sie Tobie pomerdało z buźkami. Są wielkości pięciozłotówki. Telefon zmieniłeś ?

vasa

Cytat: dino w Listopad 27, 2018, 19:16
Cos sie Tobie pomerdało z buźkami. Są wielkości pięciozłotówki. Telefon zmieniłeś ?
Wciąż ten sam.
Może masz lupkę włączoną?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

vasa, faktycznie ikonki Ci spuchły... W każdym poście, nawet uśmieszki, które wstawiasz:

dino

#508
Mnie to już nie wieRZy (chociaż nadal kabli nie słyszę)  ;D

tomekkk1

Też bym Ci nie wierzył  :P

vasa

#510
Cytat: dino w Listopad 27, 2018, 19:31
Mnie to już nie wieży (chociaż nadal kabli nie słyszę)  ;D
Wierzę,  tyle że  nie bezkrytycznie.
A teraz jaki rozmiar się wstawił ?
[emoji4][emoji32][emoji45][emoji14]

[emoji443]

EDIT
O kurczę. Rzeczywiście wielkie są. To pewnie odbicie silnych emocji piszącego.
Muszę się czymś uspokoić :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Duże niestety.
Coś się ci od kabli strasznie czepialscy zrobili  ;D
Na literówki zaczynają walczyć :)

tomekkk1

Ja niby od kabli?  :o
Fakt, jakieś kable mam - ale na własny użytek. I odczucia soniczne, które są  >:D

jajacek1410

Cytat: vasa w Listopad 27, 2018, 19:05Ktoś dopadł jakąś kolekcję oper na winylu
Tu jest trochę oper - https://allegro.pl/uzytkownik/zoltyfiolet/plyty-winylowe-279?order=n
Może coś znajdziesz. Całą muzykę dawną, coś ze 30 boxów, już wykupiłem. Tym łatwiej dzielić mi się linkiem :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa



Cytat: jajacek1410 w Listopad 27, 2018, 22:33
Całą muzykę dawną, coś ze 30 boxów, już wykupiłem. Tym łatwiej dzielić mi się linkiem :)
No tośmy się podzielili ;D



[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Stan Wizualny Plyt - EX-- I EX
OPIS PLYTY JEST TYLKO WIZUALNY PLYTY NIE SA PRZESLUCHANE PRZEZ MOJA OSOBE.

To tłumaczy takie ceny za box, a jak jeszcze kilka dioptrii dodać to stan wizualny będzie NM ;D

Nie lubię takich sprzedawców :P, chociaż ten chociaż uczciwie się przyznaje, że nie słuchał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

#516
Cytat: Piterski w Listopad 27, 2018, 22:57
Nie lubię takich sprzedawców :P, chociaż ten chociaż uczciwie się przyznaje, że nie słuchał.

Szczerze pisząc mam w pompce czy to jest vg, g czy mint jeżeli ona sprzedaje rzeczy których nie mogłem kupić od lat. :)


[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 27, 2018, 21:50kable mam - ale na własny użytek
Nie bój się - to nie jest karalne  ;D ;D ;D

dino

Właśnie znalazłem w CD.
Skąd ja to mam ?

vasa

Cytat: dino w Listopad 27, 2018, 23:51
Właśnie znalazłem w CD.
Skąd ja to mam ?
Myślę że jest Ci to zupełnie niepotrzebne ;D

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Listopad 27, 2018, 23:53Myślę że jest Ci to zupełnie niepotrzebne ;D
Prorok jaki czy co ?
Jak by było zapakowane to dałbym Ojcu Dyrektorowi na nagrody.

ps dalej emotki są w wersji max i wychodzisz na jakiegoś nałoga.

dino

A te Twoje opery to trza zripowac w końcu.
Sąsiedzi mnie czasami wkurzają - byłoby jak znalazł.

vasa



Cytat: dino w Listopad 27, 2018, 23:58dalej emotki są w wersji max i wychodzisz na jakiegoś nałoga.

To może trzeba je zmienić?
Tylko na co?
Może na taką audiofilską [emoji558] ?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Cytat: Piterski w Listopad 27, 2018, 22:57Stan Wizualny Plyt - EX-- I EX
OPIS PLYTY JEST TYLKO WIZUALNY PLYTY NIE SA PRZESLUCHANE PRZEZ MOJA OSOBE.
To tłumaczy takie ceny za box, a jak jeszcze kilka dioptrii dodać to stan wizualny będzie NM ;D
Nie lubię takich sprzedawców :P, chociaż ten chociaż uczciwie się przyznaje, że nie słuchał.
Oj tam. Kupiłem kilkaset płyt z ocena wizualną i wielu wpadek nie zaliczyłem, a duża część miała wręcz zaniżoną ocenę. Może dlatego, że skupuję klasykę z nastawieniem na muzykę dawną. Pierwotny słuchacz był zapewne z tych "mniej awanturujących się", a płyty pochodzące z likwidowanych bibliotek raczej się kurzyły z braku zainteresowania. 
Swoją drogą nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że ktoś sprzedający kilkaset płyt jest w stanie wszystkie rzetelnie przesłuchać . Cudów nie ma.
Cytat: vasa w Listopad 27, 2018, 22:49No tośmy się podzielili
Rzeczywiście bierzemy od tego samego sprzedawcy? Nie załapałem...
Cytat: vasa w Listopad 27, 2018, 23:04Szczerze pisząc mam w pompce czy to jest vg, g czy mint jeżeli ona sprzedaje rzeczy których nie mogłem kupić od lat. :)
Świnta prawda, też tak mam :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Alexander

Też zaczerpnąłem z tego źródełka  :)
Jak na razie trafiłem 4 boxy zupełnie dziewicze. Przy kwotach, które płaci się za te płyty,
to nawet wtopa nie boli.