Przyrządy pomocnicze do lutowania

Zaczęty przez paul_67, Styczeń 14, 2018, 14:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2018, 12:12Chcesz takie dwa w jednym? Pompka tam jest w stacji bazowej.

nie wiem, czy chce, mam stacje lutownicza, wiec chyba nie, zbieram propozycje prezentowe, Rudy wrzucal jakiegos hotaira ok. 50, szukam w takim razie czegos w tych kwotach, 2w1 niepotrzebne.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: Piterski w Listopad 30, 2018, 12:23Artur trzeba uważnie czytać co piszą  

czasem szybko sie czyta, niektore rzeczy umykaja. Czyli taki odpada.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


moon

widzisz, tak czytam bez zrozumienia, to co Piotrek wkleil, myslalem, ze to wlasnie jest poza stacja ta dmuchawa. jesli mam miec jeszcze jedna lutownice, to pewnie wolalbym sam hotaira, da rade cos takiego? czy musi byc 2w1?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


moon

czyli to ten 852D, musze w takim poszukac takiej wersji 1w1
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand




moon

skupilem sie na 852d, czymkolwiek to D jest w symbolu:) dzieki
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

dydżital  ;D
Niekoszerne, nie bierz  >:D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

A czemu nie chcesz takiej 2w1 może te gorące powietrze potrzebne jest sporadycznie ale jak bym miał teraz kupić stację to bym wybrał taka właśnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: Piterski w Listopad 30, 2018, 14:51A czemu nie chcesz takiej 2w1 może te gorące powietrze potrzebne jest sporadycznie ale jak bym miał teraz kupić stację to bym wybrał taka właśnie.

stacje juz mam, ledwo od kilku tygodni
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


Piterski

A... skoro ma to faktycznie, masz racje lepiej wziąć jednofunkcyjną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 29, 2018, 20:09
W artykule przedstawię sposób obliczenia dokładności – tolerancji wskazań mierników elektrycznych.

Obliczenia zostaną przeprowadzone na przykładzie wskaźnika napięcia UT15C.

Wskaźnik napięcia ma dokładność: ±(3% + 5).

Jak interpretować poniższy zapis? Zapis ±(3% + 5) oznacza że miernik ma tolerancję wskazań ±3% + 5 cyfr najmniej znaczących wyświetlanych na cyfrowym wyświetlaczu.

Przykładowe obliczenie:

miernik wskazuje wartość na wyświetlaczu 027V.

błąd pomiarowy wynosi: 3% x 27V + 5V = ±5,81V   (5v bo 5 razy rozdzielczość najmniejszej znaczącej cyfry na wyświetlaczu czyli 1V)

Podsumowując dokładność wskaźnika napięcia przy wyświetlanym napięciu 027V wynosi ±5,81V. Praktycznie źródło mierzonego napięcia może mieć faktyczną wartość od 21,19V do 32,81V.

Jak widać przyrząd UT15C nie bez powodu nazywany jest wskaźnikiem napięcia, ponieważ ma dość duży błąd pomiarowy.



Zobaczmy jaka jest wartość błędu pomiarowego dla miernika uniwersalnego UT61C:

miernik wskazuje wartość na wyświetlaczu 27,00V

multimetr UT61C ma błąd pomiarowy: ±(1,2% + 5).

błąd pomiarowy wynosi: 1,2% x 27V + 0,05V = ±0,374V (0,05V analogicznie jak wyżej)

Podsumowując dokładność UT61C przy wyświetlanym napięciu 27,00V wynosi ±0,374V. Praktycznie źródło mierzonego napięcia może mieć faktyczną wartość od 26,63V do 27,374V.

Jak widać na przykładzie różnica pomiędzy UT15C a UT61C jest diametralna.

lub łopatologicznie (bo pomerdany jest wybór rozdzielczości)
http://elektroniczny.eu/dokladnosc-multimetru/#
Mój M890 ma dokładność +/-0,5%+3 (odgrzebałem papiery). Wynika z tego że nie taki diabeł straszny jak go malują. Odchył nie powinien przekroczyć 4%.

dino

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2018, 19:06Mój M890 ma dokładność +/-0,5%+3 (odgrzebałem papiery). Wynika z tego że nie taki diabeł straszny jak go malują. Odchył nie powinien przekroczyć 4%.
Ile ma cyfr na poszczególnych zakresach - bo to robi główna obsuwkę. Procenta są dla ...

rudy-102

Mój nowy miernik, który wyżej pokazywałem jest cholera smart-automatyczny. Qrwicy można dostać wyślę go z powrotem bo nie mam nerwów na coś takiego. Miałem nadzieję, że to jest tylko opcja ale to g...no jest na stałe.  >:(

paul_67

Co polecacie do ściągania izolacji.Jakiś konkretny model?

McGyver

Ja mam dwa. Taki:
https://allegro.pl/szczypce-do-usuwania-izolacji-1-0-3-2-mm-177305-i6782189286.html
i taki:
https://allegro.pl/oferta/zk3-wielofunkcyjny-sciagacz-izolacji-do-kabli-auto-7220011262
Oba są fajne, warto mieć oba. Natomiast jeżeli chcesz tylko jeden, to polecam ten pierwszy. Kupiłem takiego w 2002 roku, używałem intensywnie, aż wreszcie zepsuł się w ubiegłym roku, więc kupiłem sobie drugi identyczny. Jak się z nim oswoisz, to będziesz się zastanawiał jak mogłeś tak długo funkcjonować bez niego.

paul_67

O czymś podobnym sobie myślałem.Już mam dość ściągania izolacji przy pomocy noża czy nożyczek.Trza będzie nabyć.Podziękował :)

jimmi

Cytat: paul_67 w Grudzień 10, 2018, 20:56O czymś podobnym sobie myślałem.Już mam dość ściągania izolacji przy pomocy noża czy nożyczek.Trza będzie nabyć.Podziękował
Wiesz, ze ja tez :), wlasnie to sobie uswiadomilem jak zobaczylem o czym tu prawicie :P
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

McGyver

Nie do lutowania, ale do audio:




To jest klucz do dokręcania nakrętek gniazd RCA CMC oraz WBT. Mam taki. Sprawdza się.