Radio Amator DSS 101

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 09, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67


McGyver

Miałem kiedyś schematy Amatorów 1,2,3. Różniły się głównie realizacją wzmacniacza mocy. # miała wzmacniacz na scalakach hybrydowych GML026, 2 miała bodajże na UL1481T, a 1 chyba na dyskretniakach. Poza tym w tamtych czasach im starsze wersje, tym większy "wsad dewizowy". Sądzę że jedynka ma szanse grać najlepiej ze wszystkich wersji.
Później elektronikę z Amatora 3 przepakowano w obudowę od "dużej wieży" i nazwano "Aida".
Podobnie uczyniono z Zodiakiem, jego przepakowana wersja do dużej wieży nazywała się "Tosca".


tomekkk1

Mnie też. Doraźnie można sobie pomóc jednak - kliknij Cytuj i z treści skopiuj link do YT  ;)


McGyver

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 01, 2018, 14:48
Mnie też. Doraźnie można sobie pomóc jednak - kliknij Cytuj i z treści skopiuj link do YT  ;)
Już to zrobiłem.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

#107
Cytat: McGyver w Grudzień 01, 2018, 14:42Nie wyświetla się.
To dziwne bo u mnie się wyświetla :)
Zawsze sprawdzam po załadowaniu.

spalon

Trzeba przyznać że ta wersja o wiele bardziej mi się podoba niż późniejsza moja 3 ale kiedyś jak kupiłem Amatora 3 po roku oszczędzania i zbierania pieniędzy a później po kilku miesiącach polowania na niego byłem zachwycony potężną mocą bodajże 10 wat

paul_67

Miałem Amatora 3 i to srebrnego (blee) z diodami ( a fe), ale zawsze chciałem ze wskaźnikiem wychyłowym.Moc 4 W w zupełności wystarcza przy graniu z radia.

spalon

No właśnie dokładnie tak ale w tedy myślałem że większa moc i diody to super.
Po latach priorytet się zmieniły

paul_67

Ja kupiłem srebrnego ponieważ tylko takie w tym okresie były.Nie wybrzydzałem bo chciałem jak najszybciej słuchać w stereo, a nikt czarnucha ze znajomych nie chciał sprzedać.

spalon

Mój wójek miał właśnie tę pierwszą wersję czarną z głośnikami szerokopasmowymi a mi się wydawało że nowsza wersja z diodami i z większą mocą będzie lepsza

spalon

Ale fakt że tylko taki model był w sklepie

paul_67

Zmiana odcienia po olejowosku.

GP412

#115
Ładny kolorek..mój pierwszy sprzęt powiedzmy poważny to był nowy tunerek UNITRA DIORA AS-205S FAUST+lekko używany wzmacniacz WS-301S TRAWIATA..żeby móc tunerek zakupić poświęciłem całą swoją wypłatę 15 000zł(i tyle kosztował) i stałem za nim od 3 w nocy do 13 przed sklepem firmowym diory na Lampego(Poznań)..Ładnie grał..Trawiatka kupiona na giełdzie w Wawrzynku i kolumny ZG20C201(a w zasadzie obudowy,odrzut z eksportu) kupione w Bomisie na Krysiewicza..mimo wszystko fajne czasy..I ta Września gdzie się jeżdziło po kolumny żeby opchnąć na giełdzie..czar młodości ;D
I ten Amatorek to też taki "wechikuł czasu" fajny..szkoda że polski sprzęt po latach jest w zasadzie zawsze tak "skundlony" i zużyty..za grosz kultury technicznej w naszym narodzie.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

paul_67

Cytat: GP412 w Grudzień 01, 2018, 19:20I ta Września gdzie się jeżdziło po kolumny żeby opchnąć na giełdzie..czar młodości ;D
Dzięki temu z wojska przyjeżdżałem na urlopy i przepustki.Nigdy nie musiałem stać po kolumny.Rodzice wcześniej kupowali, a ja miałem wakacje.Dlatego,że jestem z Wrześni nie pojechałem służyć na Hel bo takiego gościa potrzebowali w Gdyni, a pobyt na kolumny był ogromny od bosmanów po komandorów :)










GP412

A ja siedziałem koło Ciebie w 7PLMB w Powidzu też nie było najgorzej,żle to było w Mińsku Mazowieckim ojjj..śmierć z głodu prawie  ;D
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

paul_67

#118
Cytat: McGyver w Listopad 25, 2018, 14:13Ale jest taka biała, gruba miękka włóknina którą stosuje się do kolumn. O to mi chodziło.
Już jedzie do mnie 3 cm grubości.W oryginale tyle miała gąbka, to chyba nie przesadzę.

dino

No wzruszyłem się. Amatorek 1.
Moje pierwsze "poważne" stereo  :'(

paul_67

Kupiłem drugie kolumienki ZG10, aby pozyskać maskownice.Nikt nie chciał opylić samych maskownic.Tylko co ja zrobię z  następną parą głośników? Może pójść w dizajn i dać im jakiś ładny fornir cieszący oko? Te pierwsze muszą pasować do Amatora.

paul_67

Powiem Wam szczerze, że nie pracuje mi się lepiej z fornirem modyfikowanym.Czuje się jakbym robił w tekturze, szczególnie przy szlifowaniu.Nie klei się też tak dobrze jak naturalny.Jedyny plus, że nie pęka.Kolumienki już całe oklejone łącznie z tymi czarnymi bokami na froncie.Powoli to idzie, ale wiadomo jak jest :)

paul_67

Fronty były na obrzeżu pokryte (fabrycznie) czarną farbą na płytę wiórową z dziurami.Teraz nie ma po tym śladu.

paul_67

Wcześniej...

paul_67

W trakcie olejowania...