ROCK

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Rzeczowy opis po którym chce się mieć te krążki :)
Nazwy poszczególnych utworów bardzo wymowne, trzeba teraz posłuchać.
Na przedstawienie płyt czekaliśmy ... ale lepiej późno niż wcale ;)
W dzisiejszych czasach brakuje chwili na przyjemności, sam mam kilka płyt które czekają na przesłuchanie. :-[
Pozdrawiam S.CH.

elem

TFG, wielkie dzięki za recenzję, naprawdę fajny wpis  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Two-FacedGirl

Z racji, że to moja pierwsza recenzja i czułam się bardzo niepewnie, dziękuję za ciepłe przyjęcie :)
Pozdrawiam

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Two-FacedGirl

Cytat: merlin1973 w Listopad 14, 2015, 22:41
Cytat: Two-FacedGirl w Listopad 14, 2015, 22:40moja pierwsza recenzja
ale nie ostatnia :)
Nie wykluczone, święta zapasem jest więc nadzieja że coś ciekawego będzie pod choinką :), a wtedy jak najbardziej będzie i recenzja
Pozdrawiam

kazan

Witam
Czy ktoś z kolegów posiada jakieś nowe reedycje  TOTO na winylu ?
Warto kupować ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

WOY

Mam reedycję płyty "Mindfields" 2 LP z 1999 wydaną w 2014r. przez Columbia.
Jakość dźwięku bez zarzutu, zero pyknięć b.dobra dynamika. Właśnie sobie zapuściłem......... jest cudnie.

moon

ma ktos wyrobiona opinie na temat wznowien Nirvany "Nervermind"? ktore by warto wziac?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

SVART

#133
Cytat: kazan w Marzec 22, 2016, 15:51Witam
Czy ktoś z kolegów posiada jakieś nowe reedycje  TOTO na winylu ?
Warto kupować ?

Myślę, że nie warto. Lepiej na spokojnie poszukać w bardzo dobrym stanie wydania z epoki, wyjdzie do tego pewnie taniej, gdyż Toto jest towarem pospolitym.

Dlaczego nie aktualne wznowienia? Chodzi głównie o "mastery" używane do tłoczenia winyli. Zdecydowana większość wznowień to tłoczenia z CDs, plików, rzadko z oryginalnych taśm matek (o tym ostatnim fakcie zwykle się ostentacyjnie chwalą na naklejkach do wydań, np. limitowane serie Blue Note). Już to przerabiałem na własnej igle gramofonowej :). Wznowienia zwykle grają sporo gorzej, z nalotem cyfrowym, mniej analogowo. Oczywiście nie zniechęcam i pewnie są wyjątki, ale to uważam mniejszość. Nowe winyle kupuję najczęściej sprawdzone edycje, ostatnie wydawnictwa lub wydania audiofilskie - z masówką lepiej obchodzić się ostrożnie :).

Cytat: moon w Maj 12, 2016, 12:25
ma ktos wyrobiona opinie na temat wznowien Nirvany "Nervermind"? ktore by warto wziac?

Nie mam żadnego, proponuję poszukać na specjalistycznych forach zagranicznych, np. SteveHoffman.

moon

Cytat: SVART w Maj 17, 2016, 10:12Nie mam żadnego, proponuję poszukać na specjalistycznych forach zagranicznych, np. SteveHoffman.

juz kupilem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

fotobia

Postanowiłem sobie dziś powspominać stare czasy i po kolei przesłuchać płyt które nie grały u mnie dobrze ponad 20 lat. Zacznę od czegoś chyba mało popularnego dziś. Ironhorse. Czarny normalnej grubości, prosty krążek. Muzyka dziś może nie do końca mi leży. Zastanawiam się powodu zakupu przed laty. Ale za to kurcze brzmienie, dynamika bardzo fajna, oj sporo krążków dziś wydawanych gra o wiele gorzej od tego winyla z 79 roku. Okładka zachowała się w świetnym stanie, jest trzeba to przyznać dobrej jakości.
https://www.youtube.com/watch?v=ZJKMpIrGon0
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S