NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: muda44 w Wrzesień 13, 2016, 22:04Co konkretnie Ciebie interesuje ?
Hej. Rozmawialiśmy już przez facebok'a. Zarekomendowałeś mi CA640C i może faktycznie go sobie kupię - cenowo ok. Dwa pytania: pisałeś o ver. 1. Czym różni się ver.2 i dlaczego szukać właśne v1? Drugie - czy CA wymaga też jakieś modyfikacji?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

MAC

Hmm...
Zaczynałem wiele lat temu na nowo przygodę z audio od 740V1.
To jazgotnik był przeokrutny a i tak był o niebo lepszy od 640.

Zanim po niego sięgniesz radze go posłuchać...

muda44

Cytat: christo w Wrzesień 18, 2016, 10:18pisałeś o ver. 1. Czym różni się ver.2 i dlaczego szukać właśne v1?
V1 gra cieplej i będzie bardziej uniwersalny - łatwiejszy do wpasowania się w system . V2 jest jaśniejszy , lepszy ale wymaga bardziej przemyślanego doboru reszty .

Cytat: christo w Wrzesień 18, 2016, 10:18Drugie - czy CA wymaga też jakieś modyfikacji?
Gdyby fabrycznie wyróżniał się na tle innych to jego cena by nie wynosiła około 600zł .

Zacznij od wzmacniacza bo teraz każdy CD będzie przez niego mocno ograniczany . Nie ma sensu tez robić CD bez zrobienia wzmacniacza .



Cytat: masza w Wrzesień 18, 2016, 13:23Zaczynałem wiele lat temu na nowo przygodę z audio od 740V1.
To jazgotnik był przeokrutny
Tak samo piszą o Krellu 400XI .
Czy ten Krell jest zły czy w nieodpowiedni zestaw trafił ;)

MAC


GregWatson

Na AS swój wątek o modyfikowanym sprzęcie NADa założył kolega muda44 w dziale Hi-Fi zdajsie, później ktoś wpadł na pomysł aby wyrzucić na DIY ale wylądował w końcu w dziale KLUBY, a dziś został zamknięty. Ciężkie jest życie tułacza. Oj ciężkie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Tam akurat o co innego poszło.
Vlado mści się na użytkownikach takich jak my, tzn dwulicowych chamach, którzy też się wku..li na AS i otworzyli własne forum.

MAC

Swoją drogą uczeń przerósł miszczaa. palton przy vlado to pikuś był  ;D

GregWatson

Widocznie polityka i własne animozje ważniejsza od wszystkiego. Szkoda.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Tak to się kończy jak właściciel ma swój portal w rowie i powierza jego prowadzenie przypadkowiczom.

frywolny trucht

Cytat: muda44 w Październik 13, 2016, 11:48vlado

Vlado, od bohatera do zera. Powieść sensacyjna. Miał być tu z nami, oburzony na moderację AS, ale się sprzedał i sam teraz paltonizuje użytkowników.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Domyślam się że vlado ma mi w pamięci za złe to jak mu zwróciłem uwagę jak już jako moderator w jednym z wątków napisał że forumowicze którzy odchodzą to trolle i na jednego który odszedł dziennie zapisuje się kilkoro .
Moderator powinien być bezstronny i powinien być wzorem do naśladowania a nie zniżać się do takich wpisów a teraz poczynań .
Ale to już nie mój problem .

MAC

#36
A miałbyś może jakiś pomysł na skubnięcie Denona 3910?

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


muda44

Cytat: masza w Październik 15, 2016, 20:37A miałbyś może jakiś pomysł na skubnięcie Denona 3910?
Jak będzie potrzeba to i pomysł się znajdzie ;)
Denony są dobrze zbudowane więc nie będzie przepaści bez dużych nakładów ale coś można tam zrobić w granicach rozsądku .
Nie jestem zwolennikiem dużych i kosztownych ingerencji . Na rynku jest tyle ciekawych urządzeń że zamiast sporo inwestować w jakiś klocek często jest lepiej kupić coś innego , sprawdzonego gdzie niewielkim kosztem można sporo osiągnąć .
Tym bardziej teraz kiedy można mieć tani i bdb transport CD a dobre DACe są tanie .

MAC

Na chwile obecna nie odczuwam pragnienia poszukiwania nowego, lepszego transportu/odtwarzacza. Ten jest wystarczająco dobry a ostatnio po mnie chodziło wyrzucenie większej gotówki na coś "hajendowego". Po posłuchaniu tego denonka mi przeszło :)
Niemniej nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej ;)
Skoro zajmujesz się czarami poprawiającymi granie różnych fabrycznych budżetowych klocków to mógłbyś zerknąć w schemat tego Denona. Sam widzisz, że to forum zwariowało na jego punkcie i jeśli da się za rozsądne pieniądze coś więcej z niego wycisnąć to roboty Ci wróżę na wiele miesięcy  ;D

muda44

#41
Szukając czy polecając coś co kręci płytą bardzo ważna jest dla mnie bezawaryjność takiego urządzenia i łatwa dostępność części które w nim ulegają zużyciu oraz koszt tych części. Czyli laser i elementy mechaniki . Ważna jest też prostota budowy i łatwość serwisowania .
Dlatego od lat jako transporty CD tak polecam taniutkiego Marantza CD42/52/72 które po niewielkim i tanim modzie grają lepiej niż fabryczna Wadia WT3200 czy Teac VRDS T-1 a to dedykowane i uważane za dobrej klasy transport .
Tu opisałem swój .
https://www.facebook.com/Muda44-mods-492751030927316/?pnref=story
Tyle że w T-1 same zębatki i krańcówki które tam padają kosztują tyle ile modyfikowany Marantz . A nie ma między nimi przepaści .
Fajnym transportem jest też Pioneer PD-9700 . Gra cieplej i z większym rozmachem od Marantza ale bez takiego wyrafinowania w średnicy . Jest ładniejszy ale i też droższy .

Bardzo ciekawym odkryciem ostatnich miesięcy jest też modyfikowany i tani CA Azur 640 V1 lub V2 o którym też pisałem w powyższym linku .

Serwisówkę Twojego Denona już mam .
Proponuję żebyś go wysłał do mnie za jakieś 2 tygodnie . Podepnę pod swój system jako CD i transport i będziesz wiedział na czym stoisz ( w moim systemie było sporo nietanich przetworników do 14000zł i odtwarzaczy CD kosztujących nowe do 19000zł )

MAC

Ostatnio miałem dwa na próbę za ponad 40k  ;D
Nie przekonały mnie  :o Nie w tej cenie w każdym razie.

Swojego nie wyślę ale jeśli jest taka potrzeba do eksperymentowania to mogę kupić jeszcze jednego.

muda44

Cytat: masza w Październik 16, 2016, 14:56Ostatnio miałem za ponad 40k  ;D
Nie przekonały mnie  :o
Klocek musi wpasować się w system a i cena nie zawsze jest adekwatna do jakości o czym boleśnie się przekonałem kupując między innymi Krella KAV 280CD i nowego S300i ;)

finchers

witam wszystkich

GregWatson jak ten NAD po dłuższym czasie co możesz o nim jeszcze powiedzieć i do jakiego wzmacniacza być go mógł porównać po modyfikacji?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

GregWatson

To jest dobry sposób jak za relatywnie niewielkie pieniądze polepszyć sobie tor. Ostatnio jestem trochę zarobiony więc tego słuchania zbyt dużo nie mam ale z czystym sumieniem mogę polecić taką "operację". Dźwięk jest bardziej czysty, scena wyraźniejsza, detale czytelniejsze, mniej basów - tak charakterystycznych dla wzmacniaczy NAD. Kręcąc gałką na godz. 10 - 11 możemy docenić jak duże zmiany zaszły to jest taki punkt gdzie ewidentnie słychać ogrom zmian w dźwięku.
Trochę tego i trochę tamtego też.

finchers

Greg ja się właśnie trochę obawiam jak wtedy zmieni się bas?....boje się że na moim systemie zniknie całkowicie;/ Gra na kolumnach tannoy dc6t se o przebiegu nie większym jak 50 h
teraz trzeba trochę gałką przekręcić żeby niższe tony się pokazały.
Wiem że rozważałeś zmianę wzmaka na NAD 375 co Ci w 356 bez moda przeszkadzało?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

GregWatson

NAD 375 jest zdecydowanie głośniejszy od 356 i to było głównym powodem rezygnacji z tego modelu. Mam zbyt małe pomieszczenie by odpalać właśnie 375 a ponoć jest lepszy od 356 (tak o nim śpiewają na innych forach). Dopowiem jeszcze że przy okazji modyfikacji NADa 356Bee zmieniłem sterowanie gałką (siłą głosu) z pilota na wolniejsze to pozwala bardziej precyzyjnie sterować urządzeniem. Co do basów to w połączeniu z kolumnami Kefa dają mocniejszy bas a ja właśnie chciałem trochę się ich pozbyć i w tej chwili NAD jest bardziej neutralny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

C375 gra ciężkim , zwalistym basem .
C356 ma więcej średnicy która im nie wyszła bo jest taka plastikowa - męcząca przez co słuchanie fabrycznych modeli kończy się większą przyjemnością z odsłuchu C375 .
Ale chyba nie o to chodzi  żeby coś maskować czymś innym .
Po modyfikacji znowu dzieli je duża różnica na korzyść tańszego modelu . C375 nie modyfikuję bo nie bardzo się do tego nadaje .

Z tym basem w 356BEE po modzie to bez obaw . Lubię bas . Nie lubię klocków grających sucho , płasko i sterylnie udając rozdzielczość . Tu mamy i rozdzielczość i barwę i bas którego nie brakuje .
Bas to nie tylko wzmacniacz i kolumny ale akustyka ich ustawienie , źródło i kable i tu jest pole do popisu .
Miewam klientów którzy słuchając modyfikowanych niższych modeli stwierdzali że basu by mogło być ciut więcej ale przechodząc na wyższe modele w tym C356BEE żaden już nie miał niedosytu tego pasma .

finchers

Niebawem się skusze, bo nie ukrywam że kupiłem tego wzmaka żeby go później pogrzebać u Mudy;)
Bardzo mnie ciekawiło co ten chłop tak zachwala;P
Zdam relację na forum jakie mam odczucia jak będzie po operacji;)
Muda44 a jak wygląda powrót do stanu "przed zabiegowego"?jakby przeszczep się u mnie nie przyjął?i doszedłem do wniosku że jednak wolę jak było po staremu?
Takie pytanie retoryczne...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52