Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: vasa w Wrzesień 24, 2016, 16:59Od razu na wejściu trafiłem na miszcza.

Ciekawe czy to ten, o którym myślę, że to ten.

Gramofon ze zdjęcia bardzo prześliczny.

vasa



Cytat: Jakub w Wrzesień 24, 2016, 17:05
Gramofon ze zdjęcia bardzo prześliczny.

To już drugi unipivot (pierwszy był Shroeder) który ma perfekcyjny tracking. Igła jest prowadzona perfekcyjnie.
Hmm. ??? Trzeba to przemyśleć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


vasa



Cytat: masza w Wrzesień 24, 2016, 17:12
Cytat: vasa w Wrzesień 24, 2016, 17:09Trzeba to przemyśleć.
Katusze przy kalibracji.

To wiem.
Tylko że mam wrażenie że małe odchyłki azymutu same się kasują.
Chyba że ten sprzęt jest skalibrowany idealnie :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię


vasa

Cytat: jamówię w Wrzesień 24, 2016, 17:29
Xaviany są piękne.
To prawda. Stolarka jest perfekcyjna.
I gra też ładnie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Wrzesień 24, 2016, 17:34I gra też ładnie

Dają radę te monitorki w tej sali? Ona dosyć spora jest. Kiedyś jak byłem, to podłogówki niedomagały.

vasa

To jest dziwne ale zarówno elektronika jak i maluchy na podstawkach dają radę :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Pacz po ścianach. Musik piegów harmonixa nabździli  ;D

miniabyr

Fajnie że te spotkania są i możecie bez zobowiazań  pójść i posłuchać. A jak z frekwencją?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

U nas też są ino kameralnie, po tajnych kompletach  :)

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 24, 2016, 17:59
U nas też są ino kameralnie, po tajnych kompletach  :)
No w Wawie też jest KAIM . Ale z tego co wiem, to lepiej opinie o brzmieniu prezentacji zachować dla siebie. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A tam KAIM. Miałem na myśli niezrzeszonych.

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 24, 2016, 18:02
A tam KAIM. Miałem na myśli niezrzeszonych.
No fakt . Takie spotkania u Pmcompa przy łyski i JBL'ach -) ...........kurde w zasadzie prawie wszystkich z Was poznałem u Niego. Jakaś swatka z tego Pmcompa jest.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Ten KAIM to co to jest? Klub Audiofila i Melomana?

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 24, 2016, 17:58
Fajnie że te spotkania są i możecie bez zobowiazań  pójść i posłuchać. A jak z frekwencją?
Parę wolnych miejsc jest.
Ale jak wrócą ci co poszli na kawę i fajkę to już może braknąć :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: Jakub w Wrzesień 24, 2016, 18:08
Ten KAIM to co to jest? Klub Audiofila i Melomana?
Tak słynny salon niezależnych. W sumie bardzo duzo dobrego sprzętu przez ich uszy sie przewineło. W dużej mierze to zasługa Umki ,bo on te skarby tam dowozi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Wrzesień 24, 2016, 18:08Takie spotkania u Pmcompa przy łyski i JBL'ach

Oj tak. Na drugi dzień nie wiadomo od czego głowa boli. Od łychy czy dżejbieli  ;D

vasa

Zaproszenie ze strony Piotra Guzka na kolejne edycje wrocławskiego Audiofila.

AUDIOFIL 2017 – I prezentacja.


   Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio z cyklu ,,Audiofil". Podobnie jak w latach ubiegłych będą to dwudniowe weekendowe spotkania, które odbędą się w terminach: 23 -24 września, 30 września – 1 października i 7 -8 października, dwa razy dziennie w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00. Wszystkie zrealizowane będą w Sali Konferencyjnej (I p.) we wrocławskim Hotelu Qubus, usytuowanym w samym centrum miasta przy ul. Św. Marii Magdaleny 2. Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na wszystkie prezentacje będzie wolny.
   Tegoroczny Audiofil pomimo mniejszej ilości spotkań zapowiada się szalenie interesująco. Jego gospodarzami będą: RCM Hi-Fi Atelier z Katowic, Audio Art. Technology z Legnicy oraz Moje Audio, Audio Atelier –  firmy z Wrocławia i Łodzi, prowadzone przez pana Krzysztofa Owczarka.

   I prezentacja 23 – 24 września br. – jak już nadmieniłem powyżej jej gospodarzem będzie RCM Fi – Fi Atelier z Katowic. Tej firmy, a także jej szefa pana Rogera Adamka nie trzeba specjalnie przedstawiać stałym bywalcom wrocławskiej imprezy. Uczestniczą w Audiofilu od samego początku. Wszystkie ich dotychczasowe prezentacje były bardzo dobrze przygotowane i bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność. Zachęcam do zapoznania się z bardzo bogatą ofertą handlową tego jednego z najprężniej działających na terenie naszego kraju dystrybutora, producenta sprzętu audio – www.rcm.com.pl

  Tym razem zaprezentują następujący system:
wzmacniacz - Vitus Audio SIA-025,
kolumny - Gauder Akustik Vescova MkII Diamond lub niespodzianka,
gramofon - Kronos Audio Sparta 0,5,
ramie -  Schroeder Model 2,
wkładka - Miyajima Takumi,
przedwzmacniacz – RCM,
odtwarzacz CD - CEC CD-5,
okablowanie - Furutech, Argento Audio, Organic Audio.
Na szczególną uwagę w tym systemie zasługuje obecność gramofonu kanadyjskiej firmy Kronos Audio. To stosunkowo młoda firma założona w 2012 roku. Za wszystkie projekty firmy odpowiada   Luis Desjardins. Gramofony Kronos Audio są urządzeniami zawieszonymi wykorzystującymi dwa przeciwsobnie obracające się talerze. Firma na to rozwiązanie posiada stosowny patent. Takie rozwiązanie eliminuje efekt skrętny, który powstaje podczas obrotu pojedynczego talerza.
We Wrocławiu zaprezentowany zostanie model Sparta 0,5.  To wstęp do krainy Kronos Audio. Przygotowany z myślą o rozbudowie do pełnej wersji ale pozwalający cieszyć się brzmieniem o wyjątkowym charakterze. Wykorzystano tylko jeden talerz. Konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie z wstawkami z kompozytu fenolowego. Układ zawieszenia, łożysko talerza i sterowanie silnikiem jest takie samo jak w Sparcie.
  Podczas prezentacji dominować będzie muzyka odtwarzana z płyt winylowych. Stare sprawdzone wydania oryginalne, w tym także polskie, dobre reedycje. Będziemy także porównywać tłoczenia europejskie z  amerykańskimi.
 Podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań poinformuję Państwa o nadchodzących najciekawszych wydarzeniach muzycznych, które już niebawem odbędą się w naszym mieście.
               

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Cytat: vasa w Wrzesień 27, 2017, 16:43Audio Art. Technology z Legnicy

Chyba jest błąd bo oni są z Wrocławia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Czyli pierwsze już się  odbyło ????
Paczyłem na stronę Piotra i nie znalazłem żadnej informacji.
Gdzie żeś to wygrzebał ?
Następne w ten weekend ?

vasa

Gdzie wygrzebane?
Na stronie Piotra [emoji23]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Jak z Tobą gadałem to ją paczyłem i ...nic a dzisiaj ...surpriza.

gratefullde

Widzę, że impreza się właśnie odbywa... szkoda, że nie wiedziałem wczesniej.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Zero info co i po co będzie grać. Jest za to cierpiąca ruda pani  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93