Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

A teksty....
Krótko, konkretnie i na temat.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

"Piątek"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Powtórka piątki.... za sam tekst jej się należy....
"Niedziela"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Odpływam przy tej muzyce....

Adam Bałdych Quartet
"Sacrum Profanum"

On jest tak wybitny.... że cały czas się zastanawiam.... czemu nie weźmie sobie wybitnych muzyków towarzyszących?
Ci na tej płycie są już nieźli, ale dla niego to za mało....


Jeden wyjątek już się zdarzył na "The New Tradition" z Yaronem Hermanem. To była klasa. Dla mnie, najlepsza płyta Bałdycha, bo miał wybitne towarzystwo, świetnego pianistę.....

Na Sacrum Profanum poszedł do przodu....
Mam nadzieję że w przyszłości będzie następny krok w górę.....

Się słucha.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Zamówiłem. Przyjechała. Rzeczywiście realizacja dźwięku wybitna nie jest. Natomiast muzycznie broni się. Nawet po niemiecku przez chwilę mówi, coś o kwiatach (Blumen), mam nadzieję że nie o wąchaniu ich od spodu ;)

dino

Na winylu też realizacja taka sobie. Broni się muzyka i wokal.
Byłem na koncercie w hali we WRO - porażka głównie przez akustyka. Granie podkładów częściowo z cyfry nie pomagało.

vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 18, 2020, 14:24
Zamówiłem. Przyjechała. Rzeczywiście realizacja dźwięku wybitna nie jest. Natomiast muzycznie broni się. Nawet po niemiecku przez chwilę mówi, coś o kwiatach (Blumen), mam nadzieję że nie o wąchaniu ich od spodu ;)
Prawda że miła rzecz? [emoji16]
Lubię też "Scene de vie"

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Żałuję, że przegapiłem ten koncert. Nawet pomimo spapranej roboty akustyka.

Bardzo lubię tę płytę, zwłaszcza utwory śpiewane "En Acoustique". Tyle, że tutaj Patricia ma przedojrzały głos i ciary mocniej łażą mi po plecach.

Alexander

Słuchanie kobiecego śpiewu z rana najwyraźniej ma kojące działanie. Co sobie będę żałował, drugi raz leci  :)
Mołdawska sopranistka Valentina Nafornita najzwyczajniej uwiodła mnie bajecznym głosem.
Dvorzak i Czajkowski w jej wykonaniu - jak dla mnie - świetne  ::)


vasa



Cytat: Alexander w Styczeń 19, 2020, 10:25
Mołdawska sopranistka Valentina Nafornita najzwyczajniej uwiodła mnie bajecznym głosem.
Głosem uwiodła. Powiadasz?
Memento Seirḗn.
[emoji1]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Sugerujesz wosk domownikom i wiązanie do masztu?   ;D

vasa

Cytat: Alexander w Styczeń 19, 2020, 10:52
Sugerujesz wosk domownikom i wiązanie do masztu?   ;D
Wosk bym odpuścił.
Wiązanie? Czemu nie ? [emoji4]
Pani wygląda na wszechstronnie utalentowaną.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#7812
Wiązanie i rozwiązłość - brzmi podobnie. Kto nie próbuje - muzyki nie słucha. Gdzie ja włożyłem te stare szoty  ???
Nim ulegnę spętaniu/opętaniu wrzucę do odtwarzacza Kaśkę w lekkim repertuarze  :)

GregWatson

Widzę że też nie próżnujecie. Wreszcie jakaś chwilą spokoju i moment by posłuchać bo jutro znowu zaczynamy tydzień ciężkiej nikomu nie potrzebnej pracy. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67


Posłuchajcie basisty!

Alexander

Cytat: GregWatson w Styczeń 19, 2020, 11:50
Widzę że też nie próżnujecie. Wreszcie jakaś chwilą spokoju i moment by posłuchać bo jutro znowu zaczynamy tydzień ciężkiej nikomu nie potrzebnej pracy. 😀
Podglądnąłem na Twoim blogu Manfreda Manna i zaraz zaczęło mi w głowie grać stare dobre Blinded by the Light  8)
https://www.youtube.com/watch?v=lcWVL4B-4pI

Kangie

Cytat: paul_67 w Styczeń 19, 2020, 11:53Posłuchajcie basisty!
Posłuchałem. Pociska nieźle ;)

paul_67

Cytat: Kangie w Styczeń 20, 2020, 08:58Posłuchałem. Pociska nieźle ;)
Od kilku dni słucham na okrągło tej płyty i jestem zauroczony, podobnie jak grą Geddy Lee.

paul_67


frywolny trucht

Dzięki za przypomnienie o Patrycji. Jej płyty były parę lat temu droższe, czy coś źle pamiętam? Jadymy.

p.s. "Angel Dust" Faith no More mi się utleniła i nie gada. Dramat. Co teraz? :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Cytat: wiki w Grudzień 14, 2018, 18:12A jak "ciarki" przechodzą po plecach jak między utworami klaszczą ....... to dlatego, że słyszę tam swoje klaskanie......
😁😁😁
Co za rewelacyjny koncert! Słucham już chyba 15-sty raz i nie nudzi się. Za każdym razem odkrywam nowe "obrazy".

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 22, 2020, 08:31
Cytat: wiki w Grudzień 14, 2018, 18:12A jak "ciarki" przechodzą po plecach jak między utworami klaszczą ....... to dlatego, że słyszę tam swoje klaskanie......
😁😁😁
Co za rewelacyjny koncert! Słucham już chyba 15-sty raz i nie nudzi się. Za każdym razem odkrywam nowe "obrazy".

Ja też często wracam do tego koncertu. Bardzo dobra muzyka i dobrze nagrane.
Co fajne, to że koncert stanowi jakby całość - moim zdaniem to wpływa, że lepiej się go słucha.... :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 21, 2020, 16:07p.s. "Angel Dust" Faith no More mi się utleniła i nie gada. Dramat. Co teraz?
Możesz spróbować zrobić kopię na komputerze i jej słuchać. Będzie gorzej ale zawsze będzie można posłuchać...
Na innym odtwarzaczu może chodzić, czasem tak bywa...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Przyjechały nakładki z "placu boju" to się słucha....

Dziś dzień Kari....

Kari Bremnes
"You'd have to be Here"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I dalej....

Kari Bremnes
"Manestein"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka