Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Titanic

Andrzej konstruktor też raczej nie poleca wymiany [emoji53]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kawosz

Cytat: Titanic w Styczeń 08, 2017, 10:51Andrzej konstruktor też raczej nie poleca wymiany
No to masz fajną płytę w te miejsce ;D . Ach ten nervos ;D

Paweł wklejał na forum linka do dobrych miedzianych gniazd . To wprawdzie były kolumnowe ale są też pewnie RCA . Tu bym widział pole do działania .

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Styczeń 08, 2017, 09:01Frywolny będzie wiedział

Mnie to wygląda na skręconą licę miedzianą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2017, 12:05
Cytat: kawosz w Styczeń 08, 2017, 09:01Frywolny będzie wiedział

Mnie to wygląda na skręconą licę miedzianą.

To jest lica. Jeśli dobrze pamiętam to odzyskana z jakiejś radzieckiej cewki do celów wojennych. Ponoć najczystsza miedź. Nie wiem, czy jest powód do wymiany. No chyba, że ktoś chce zamienić na srebro.

Rafał.T

Panowie,
Fonciak dojechał na miejsce cały i zdrowy :)
Wkładkę ustawiłem za pomocą Geo Disk, następnym krokiem będzie ustawianie azymutu na poważnie ;).

Rafał.T

Jako ciekawostkę dodam, że różnica w przewieszeniu ustawionym za pomocą szablonu dołączonego do zestawu nie była duża, aczkolwiek była, kąt prowadzenia też lekko inny ;)

moon

ten lampiak na dole to co to?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


frywolny trucht

Ładne zdjęcia, interesujące panele akustyczne. Jakie pre?
Co do różnicy przesięgu- wcale nie jest nieduża. Sprawdzałem Geo Disc z szablonem tekturowym,  który także mierzył metodą Barrwalda i nie było różnicy. Pytanie jaką metodą mierzy Twoja tekturka?

http://www.accutrak.us/information.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 09, 2017, 18:49Pytanie jaką metodą mierzy Twoja tekturka?
Oraz czy trzyma skalę co można sprawdzić mierząc zaznaczone odległości na jej bokach.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Rafał.T

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 09, 2017, 18:49
Ładne zdjęcia, interesujące panele akustyczne. Jakie pre?
Co do różnicy przesięgu- wcale nie jest nieduża. Sprawdzałem Geo Disc z szablonem tekturowym,  który także mierzył metodą Barrwalda i nie było różnicy. Pytanie jaką metodą mierzy Twoja tekturka?

http://www.accutrak.us/information.html

"moja tekturka" to dołączony przez konstruktora laminowany/wycięty szablonik - metoda Lofgrena, jak powiedział sam konstruktor: jest tyle metod i szablonów...ale trzeba jakiejś zaufać, on zaufał chyba właśnie tej co daje;)
Ja natomiast chyba zaufam Geo Disc  :)
Jeśli chodzi o pre to tak jak pisałem wyżej, jet to włoski Tektron: TK Pre MM.

Piterski

Tak z ciekawości sprawdzałeś to 100mm na bokach?
U mnie się nie pokrywało było mniej więc też użyłem protractora Clear Audio.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: Rafał.T w Styczeń 09, 2017, 19:30Ja natomiast chyba zaufam Geo Disc

Dwie różne krzywe. Wyniki mogą się różnić. Ja też zaufałem Geo Disc :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Rafał.T

Cytat: Piterski w Styczeń 09, 2017, 19:47
Tak z ciekawości sprawdzałeś to 100mm na bokach?
U mnie się nie pokrywało było mniej więc też użyłem protractora Clear Audio.

Tak, jest równo100mm.

pan-troglodytes

Przy takich szablonach jak GeoDisc ustawienie wkładki to jednak jakaś aproksymacja. Dokładnie, w aptekarskim znaczeniu, będzie wtedy kiedy szablon zablokujemy na kardanie ramienia. Używam GeoDisc od wielu lat, uważam, że to świetne rozwiązanie. Ustawiałem nim wkładki o wartości trzech Fontesów, zawsze z wyśmienitymi rezultatami. Technicy Linna też używają tego narzędzia, sam widziałem.

Titanic

Geo disc albo protractor clearaudio może jest ktoś w pasie pomorskim aby pożyczyć do kalibracji??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Ja wcześniej jak w okresie wakacyjnym się w Twoim pobliżu raczej nie pojawię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 10, 2017, 06:50Przy takich szablonach jak GeoDisc ustawienie wkładki to jednak jakaś aproksymacja. Dokładnie, w aptekarskim znaczeniu, będzie wtedy kiedy szablon zablokujemy na kardanie ramienia.
GeoDisc można w prosty sposób zmodyfikować. Mam na to dwa pomysły. Pierwszy to zaadaptowanie wskaźnika laserowego, który będzie poruszał się w osi pionowej po linii GeoDisc'a. Pisałem o tym tu: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=398.msg85854#msg85854
Drugi sposób - prostszy. Zamiast lasera pręt lub choćby długa sztywna linijka. Konstrukcja podobna: bloczek z akrylu bądź aluminium, który można postawić na GeoDisc'u przy linii A-B. Myślę, że to stosunkowo łatwe do wykonania jeśli oczywiście ktoś ma dostęp do odpowiedniego zaplecza...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Titanic

Ja wcześniej jak w okresie wakacyjnym się w Twoim pobliżu raczej nie pojawię;

Cześć Piotr, dzięki
oby do wiosny, zobaczymy jak to będzie......

malg

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 10, 2017, 06:50
Przy takich szablonach jak GeoDisc ustawienie wkładki to jednak jakaś aproksymacja. Dokładnie, w aptekarskim znaczeniu, będzie wtedy kiedy szablon zablokujemy na kardanie ramienia.

Cytat: christo w Styczeń 10, 2017, 09:05
GeoDisc można w prosty sposób zmodyfikować. Mam na to dwa pomysły. Pierwszy to zaadaptowanie wskaźnika laserowego, który będzie poruszał się w osi pionowej po linii GeoDisc'a. Pisałem o tym tu: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=398.msg85854#msg85854
Drugi sposób - prostszy. Zamiast lasera pręt lub choćby długa sztywna linijka. Konstrukcja podobna: bloczek z akrylu bądź aluminium, który można postawić na GeoDisc'u przy linii A-B. Myślę, że to stosunkowo łatwe do wykonania jeśli oczywiście ktoś ma dostęp do odpowiedniego zaplecza...

Niezależnie od sposobu to nie takie proste.
Klocek i ośkę można wykonać w miarę dokładnie, zachowując  równoległość ośki do płaszczyzny podstawy klocka.
Ale potem trzeba wypoziomować tę płaszczyznę, względem ....... właśnie względem czego: talerza, maty, podłoża,  geodisk-a. I tu widzę drobny problem. Bo czy na pewno geodisk położony na talerzu lub macie jest poziomy ?
Powstaje pytanie jak wypoziomować klocek i w odniesieniu do czego ?
Jesli nie jesteśmy pewni dokładności poziomowania to znowu mamy tylko "aproksymację" lub jak ktoś woli pomiar z pewną dokładnością.

christo

Cytat: malg w Styczeń 10, 2017, 16:08Niezależnie od sposobu to nie takie proste.
Klocek i ośkę można wykonać w miarę dokładnie, zachowując  równoległość ośki do płaszczyzny podstawy klocka.
Ale potem trzeba wypoziomować tę płaszczyznę, względem ....... właśnie względem czego: talerza, maty, podłoża,  geodisk-a. I tu widzę drobny problem. Bo czy na pewno geodisk położony na talerzu lub macie jest poziomy ?
Powstaje pytanie jak wypoziomować klocek i w odniesieniu do czego ?
Jesli nie jesteśmy pewni dokładności poziomowania to znowu mamy tylko "aproksymację" lub jak ktoś woli pomiar z pewną dokładnością.
Powiem szczerze - nie bardzo rozumiem. Geodisc jest wykonany precyzyjne. Nie zauważyłem nierówności. Inaczej mówiąc jego grubość na całej powierzchni jest taka sama. Zakładam, że oś pionowa kardana ramienia jest prostopadła do powierzchni talerza a tym samym geodisca. Jeśli nie jest - nie pomoże nawet najdroższy protraktor świata a gramofon nadaje się na śmietnik (a w najlepszym razie na części).
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

pan-troglodytes

Wczoraj przyjechał do mnie silnik Jasmine 501 z zielonym szerokim paskiem napędowym. Po małych poprawkach mechanicznych zestawiłem go z Fontesem i gra. Wygląda to obiecująco, obroty stabilne, falowanie minimalne. Silnik jest trochę głośniejszy od Maxona z oryginalnego sterownika ale nie na tyle żeby przeszkadzało. Talerz startuje w sekundę a stabilną prędkość osiąga po pięciu. Rolkę silnika trudno zatrzymać w palcach. Silnik, który siedzi w tym wynalazku to japoński Nidec. Najbardziej jednak podoba mi się sposób, w jaki Chińczyk toto wysłał, kurier DHL, faktura na 19$, przesyłka z HK szła trzy dni, radośnie omijając cło.

Titanic

Extra wiadomość jako alternatywa, a ta faktura na 19$ to na prośbę odbiorcy??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pan-troglodytes

19$ w wiadomych celach. Pan Chińczyk był domyślny. Całość zabawy to 230$ z wysyłką, po drobnych negocjacjach łamaną angielszczyzną. Dwa paski w cenie więc będę miał na dwa życia.

Titanic

A fotką oczu nie ucieszysz :D?