Kolumny do lampy 8-10-12K PLN

Zaczęty przez Therion, Kwiecień 04, 2019, 22:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

julius-6

Cytat: McGyver w Kwiecień 07, 2019, 21:26
Cytat: julius-6 w Kwiecień 07, 2019, 18:18Snell E3
Może im się zrobić tak:

Jak kolumnom wielu marek. AN swoje zawieszenia rekomenduje na ok 10 lat z tego co kojarzę, czy to znaczy, że AN żyją 10lat ? :>

Therion

Cytat: julius-6 w Kwiecień 07, 2019, 21:22No weź już nie ściemniaj, że Audio Academy to wyglądają jakoś wspaniale 

Nie wyglądają wspaniale. Wyglądają zwyczajnie - czytaj nijako, neutralnie.

Wiem, że może "nie w tych piniondzach" ale kolumny potrafią grać i wyglądać pięknie...





HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#27
Zastanawiam się, co dolega tym kolumnom. Gościu sprzedaje je od kiedy pamiętam Internet

https://allegro.pl/oferta/wilson-benesch-actor-s-speak-made-uk-hi-end-7962375220
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Mam kolumny na takich wooferach Scan-Speaka. Nie ma się do czego przyczepić.

Piterski

Cytat: julius-6 w Kwiecień 07, 2019, 23:24AN swoje zawieszenia rekomenduje na ok 10 lat z tego co kojarzę, czy to znaczy, że AN żyją 10lat ?
Później wymieniasz w nich piankowe zawieszenie. To był jeden z powodów, dla którego zmieniłem głośniki basowe w moich Deltach. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

O, śliczny pan.... Piękne znalezisko. Ależ przyjemne kolumny. I cena akuratniejsza niż 65 tys.

Gdzie są wystawione?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Poproszę o namiary namiary do sprzedawcy bo to ogłoszenie grzecznościowe na forum Nasze Audio, chyba że masz tam konto?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

drizzt

Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

To by się zgadzało tylko oferta poza aledrogo jest tańsza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

#35
Ciekawy wątek, również mam snell e3 i nigdy ich nie sprzedam.
Mam lub miałem dużo droższe kolumny w tym mini utopie, sf guarneri, tannoy srm12x (Lutka), wlm, klipsch itp itd uważam, że snell gra najbardziej żywym emocjonalnym i wciągającym dźwiękiem poprostu je uwielbiam z lebenem 300 to jest odlot.
Tak jak kolega pisał pokazują wszystko na tacy każdą zmianę w systemie ale zawsze wspaniale grają, to najlepsze kolumny aby udowadniać jak dużo tracimy słuchając na wzmacniaczu tranzystorowym - jaki by drogi nie był  ...
Dopiero art emotion monitor bardziej mi się spodobały choć nie mają tej żywiołowości i radości grania, do tego snell w niewielkim pokoju potrafi zdrowo "przyładować" basem - ogólnie dynamit
Mam je pięknie ofornirowane wyglądają jak milion $
Ich wadą jest tania wysokotonówka, która jest absolutnie idealnie wkomponowana w to brzmienie ale w bezpośrednim porownaniu z droższymi okazuje się pokazywać mniej informacji i w bardziej prosty sposób. Ogolnie niech ktoś mi przywiezie kolumny za 5000 - 8000zł SH, które lepiej zagrają, oddam za paliwo :P

tomekkk1

Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 00:46Ogolnie niech ktoś mi przywiezie kolumny za 5000 - 8000zł SH, które lepiej zagrają, oddam za paliwo :P

Nie mów mi dwa razy, bo przywiozę Ci nowe w tym przedziale i się okaże jeszcze, że będziesz musiał mi za paliwo z i do UK oddać  :P ;D

Śliczne są te Snell, w moim ulubionym kolorze :)

szatann

Co to za kolumny?
Dodam, że mialem na myśli produkt fabryczny nie tuningwany i nie DIY.
Wiem  że  dobre diy na szerokopasmowcu może zaskoczyć.
Za paliwo oddam ale dojazd na terenie Polski :P
Snell i tak będzie lepszy kto mi udowodni co mi sie podoba bardziej... >:D

szatann

Wszedłem na Twoją stronę, to może zagrać  właśnie ostatnio słuchałem podobnej kolumny na głośniku sonido, było duże zaskoczenie super zagrały.

tomekkk1

Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 07:39
Co to za kolumny?
Dodam, że mialem na myśli produkt fabryczny nie tuningwany i nie DIY.
Wiem  że  dobre diy na szerokopasmowcu może zaskoczyć.

Z kolumnami zaczęło się od DIY, obecnie przyklejam im metkę. Do lampy jak znalazł - jedynie wyłączony wzmacniacz ich nie napędzi  ;D


Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 07:39
Za paliwo oddam ale dojazd na terenie Polski :P
Snell i tak będzie lepszy kto mi udowodni co mi sie podoba bardziej... >:D

Cwaniaczek  :P

Piterski

Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 00:46miałem dużo droższe kolumny w tym mini utopie
Ale chyba nie próbowałeś ich napędzać Lebenem?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szatann

Mam kilka kolumn i kilka wzmacniaczy, "kilka" tez się przewinęło.
Mini grały super z monoblokami Jolidy na 211 pp ale o dziwo z lebenem dało się słuchać.

szatann

Zaciekawiła mnie Kolumna na audio nirvanie, tego jeszcze nie słuchałem.
Rozglądam się za monoblokami na diabłach, kiedyś mialem phast i bardzo dobrze wspominam nie miałem jednak do nich wystarczająco łatwych kolumn, teraz mam 3 parki, które zapewne zagrają świetnie z diabłem.
Co do lebena i mini to ja tak kocham cx300, że czasami mogę sobie wmawiać, że coś z nim gra, ostatnio robiłem próby z guarneri i mówiłem sam do siebie "Wojtek dobrze jest" nie było dobrze :)

Kangie

Masz sporo fajowego sprzętu. Można żenić to z tamtym i zawsze jest zabawa. Te Audio Nirwany w projekcie Tomasza siedzą w mej głowie. To może ciekawie zagrać.

LampowY

Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 09:02
Zaciekawiła mnie Kolumna na audio nirvanie, tego jeszcze nie słuchałem.
Rozglądam się za monoblokami na diabłach, kiedyś mialem phast i bardzo dobrze wspominam nie miałem jednak do nich wystarczająco łatwych kolumn, teraz mam 3 parki, które zapewne zagrają świetnie z diabłem.
Co do lebena i mini to ja tak kocham cx300, że czasami mogę sobie wmawiać, że coś z nim gra, ostatnio robiłem próby z guarneri i mówiłem sam do siebie "Wojtek dobrze jest" nie było dobrze :)

Phast najfajniej grał mi z WLMami.
Natomiast w wersji na amorficznych trafach nawijanych przez wspólnika Włodka na żelazie M-cośtam ze stanów dawały radę napędzać herbatniki z całkiem dużą swobodą.

szatann

#45
Cytat: Kangie w Czerwiec 27, 2019, 09:06
Masz sporo fajowego sprzętu. Można żenić to z tamtym i zawsze jest zabawa. Te Audio Nirwany w projekcie Tomasza siedzą w mej głowie. To może ciekawie zagrać.

Już mnie głowa boli od tego "żenienia" zabawa jest.
Obecnie mam tylko jedno źródło i tego nie zmieniam ewentualnie podmieniam lampy ze 101d na 45 zmiana o 180 stopni.
WLM i diabełki to musi być dobre podobnie klipsch, snell pewnie też ale mam obawy o bas bo ten jest trudno opanować w moim pokoiku.
Słucham Pegasus Ale Moller na Art emotion i płaczę ze szczęścia :)

Jeszcze Lutkowe srm.
Wszystkie kolumny, które wkleiłem są świetne do lampy aby  było w temacie.

Kangie

Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 09:33WLM i diabełki to musi być dobre
Słyszałem diabły w akcji. Końcówka mocy Balanced Audio Technology napędzała moje Yamahy NS-1000M. To było granie wysokiej próby. W tych lampach można się zakochać. Damskie wokale ssały niemiłosiernie, a gały wyłaziły z orbit jak u tego chłopa ;)

szatann

Ale wyczesany stolik audio, chyba jeszcze lepszy jak mina kolesia :)

Old Man Kensey

Mmm, monobloki Jolida na lampach 211... to musi być iście szatańskie granie 😈

Kawał fajnego sprzętu, pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

nook736

Cytat: szatann w Czerwiec 27, 2019, 10:42
Ale wyczesany stolik audio, chyba jeszcze lepszy jak mina kolesia :)

Ten koleś to konstruktor twojego daca :)