Kolumny rank arena ht 510

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 08, 2019, 13:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Witam trafiły do mnie kolejne kolumny rank arena ht 510..

Mikut1982

Z kolumnami było by wszystko ok.  Nie miał bym z nimi roboty, gdyby nie kurier.  Rozpakowaliśmy ze znajomym przesyłkę z kolumnami.  Byłem ciekaw jak wyglądają.  Okazało sie za narożniki przesyłki są jakby uszkodzone.

Mikut1982

A jednak, stało się.  Narożniki w kolumnie są dość mocno uszkodzone.  Przesyłka była, upuszczona lub rzucana tak mocno że, aż brak mi słow.  Po zdjeciu maskownic......

Mikut1982

Okazało się że jeden z głośników niskotonowych jest sztywny.   Resor nic nie pracował.  Myśleliśmy że wystarczy podłączyć i zacznie grać. Zabrałem je do domu i odrazu podpiąłem pod sabe.. Jedna kolumna grała, ulga wszystkie przetworniki były w niej sprawne.  Potem druga,  i tu zaczynają sie schody.  Grały tylko wysokotonówki.  Niskotonowy milczał.. No to rozkrecilem skrzynke.  A tam,,,,,,

Mikut1982

Od upadku odkleił sie magnes.

Mikut1982

Jedyny plus tego nieszczęścia to, że magnes nie uszkodził cewki.

Mikut1982

Wymiary 250 x 360 x 200 mm
20w 4ohm
Pasmo 50-20000Hz
Waga 5kg sztuka.
Pojemność 17,5l
Są dość masywne i dobrze wykonane.

Mikut1982

Niskotonowe to philips.  Reszty jeszcze nie rozkrecałem. 

Mikut1982


Mikut1982

 Jeden Kondensator na dwie wysokotonowki.

Piterski

Te uszkodzenia to robota kuriera ale ewidentna wina sprzedawcy.
Takie kolumny powinny być zdystansowane od brzegów pudełka co najmniej fragmentami styropianu a wolne przestrzenie wypełnione jakim kartonem bub papierem. Na pudelku powinno być ostrzeżenie ostrożnie nie rzucać takie jaki nakleja firma kurierska.
Wszystko to wina oszczędności sprzedawcy, by więcej zostało w kieszeni.
Jam bym założył spór i domagał się rekompensaty części zapłaconej kwoty w tym wypadku to pewnie nawet i z 50%.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 08, 2019, 14:04Jeden Kondensator na dwie wysokotonowki.
Bo to jest filtr więc jak są podpięte równolegle i cięte są od dołu na tej samej częstotliwości to jeden kondensator w zupełności wystarczy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Właśnie miałem pisać że przesyłka była też kiepsko spakowana.  Kolumny oddzielał tylko cienki karton.  Teraz już za puzno na odszkodowanie... Kolumny są z de.  Były wysłane do Bochum a nastepnie znajomy przywiózł je do Polski..

Piterski

A jak były kupowane prze E-bay? Jeśli tak to jest 180 dni na reklamacje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Teraz już nie warto.. To było 3 tygodnie temu. 

Mikut1982

Orginalny kondensator to 16uF . Chcę dać jantzen standard tylko że jest 15uF.. Czy może taki być czy nie bardzo.  Jantzen ma też 8,2uF można połączyć dwa i wyjdzie 16,4uF...co myslicie?

Piterski

Na moje wyczucie jak dasz 15uF to przesuniesz punkt podziału w górę,o ile nie potrafię Ci powiedzieć.
Jak dasz większy wejdzie mocniej na pasmo szerokopasmowych, ale też nie wiem o ile.Może któryś z kolegów jest wstanie to policzyć ale chyba bez charakterystyk głośników jest to gdybanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 08, 2019, 17:28
Orginalny kondensator to 16uF . Chcę dać jantzen standard tylko że jest 15uF.. Czy może taki być czy nie bardzo.  Jantzen ma też 8,2uF można połączyć dwa i wyjdzie 16,4uF...co myslicie?
3,9+3,9+3,9+4,3=16. Proponuję znów rozważyć Audyn Q4.
Łączyć równolegle należy kondensatory wyłącznie tego samego producenta i serii.

Mikut1982

Audyn. Hmm.  Jak narazie to nie mam dobrego zdania o nim.. Chyba ze sie wygrzeje i zagra lepiej.  Grałem 2godziny i mnie nie urzekł.  Wiem 2 godziny to nic.  Ale jak miałem jantzen standard to efekt był praktycznie odrazu.. Poczekam aż sie wygrzeje w tych rank arena.  Bo jestem trochę w gorącej wodzie kąpany i wszystko chciałbym mieć już. Oby znajomy nie był na mnie zły bo mu je poleciłem do sansui sp 7300.  Apropo tych sansui to piotrek sprawdziłem je. Głośnik niskotonowy nie jest niczym odciety  ani cewką ani kondensatorem.  Plus i minus idzie prosto z terminala.  Poczekam może te kondensatory audyn zagrają, musze dać im czas... Za  szybko bym je skreślił..  Z jantzen jestem zadowolony, mam je w zwrotkach, standard i silver.  A wkrotce do ht 500 trafi superior.. Chce troche pokombinowac, potestować.  Są jeszcze mundorfy, czy ktoś je poleca.

McGyver

Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 08, 2019, 19:50Audyn. Hmm.  Jak narazie to nie mam dobrego zdania o nim.. Chyba ze sie wygrzeje i zagra lepiej. 
Jakieś konkrety poproszę.  Co jest nie tak?
Cytat: Mikut1982 w Kwiecień 08, 2019, 19:50Są jeszcze mundorfy, czy ktoś je poleca.
Białe Mcap grają szorstko i ostro, żadne wygrzewanie nic nie daje. Nie polecam. Superior grają dobrze, ale to zupełnie inna grupa cenowa.
Mcap EVO są znacznie lepsze od zwykłych podstawowych Mcap.

Mikut1982

Jeszcze nie potrafie napisać co dokladnie.. Może to kwestia wygrzania.. Na starym kondensatorze z beomaster 900 grały dobrze.. A teraz miałem wrażenie jakby gora troszke ucichła.  Ale za to z sabą 9250 było lepiej.  Czy te audyn q4 musza sie wygrzać... Kolumny są u spalon na małych testach... Też mówił ze powinny się wygrzać...

Mikut1982

Zobacze jak wrócę z delegacji to pogram nimi.... Mówię za szybko oczekuje zmian na lepsze... Tylko czy znajomy zechce łączyć 4 kondensatory skoro w orginale jest jeden.. Jak mu to wytłumaczyć.
..

Piterski

Tym że jak zmieni łączną pojemność kondensatora to przestroi zwrotnice. Oczywiście jak chce tak zrobić to może spróbować.
Łączenie kondensatorów da mu pojemność jednego dużego co może nawet wyjdzie kolumnie na zdrowie.

Jak sam zauważyłeś tu nie ma prostych recept są tylko próby i poprawki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Tylko same kondensatory to najmniejszy problem w tych kolumnach... Najwazniejsze to jest zrobic ten głośnik niskotonowy.. I uszkodzone narożniki kolumn..i nie jest to małe obicie... A do audyn wrócimy... Tylko musze na spokojnie sobie ich posłuchać...

Piterski

Ja bym złożył reklamacje, masz zdjęcia w jakim stanie to dotarło i jak było zapakowane.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.