Altec 620

Zaczęty przez tommypear, Wrzesień 05, 2019, 11:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Ale butapren jest gumowy,   fornir może zapracować..    tak sobie myślę. Kleiłem kiedyś na klej kontaktowy,  był super coś jak butapren tylko w sprayu.  Popsikalem obie powierzchnie i potem trzymało jak diabli.  Ale jak dostało wilgocli to zapracowało troszke.  Uwazaj bo z butaprenem może być to samo.. czytałem już o tym jsk ktoś kleił na butapren.  Przez pare miesiecy miał ok potem miejscami zaczęło to odchodzic. Ja jak będę coś fornirował.  To mam dwa sposoby.   Mam fajny klej piankowy.   Smaruje fornir i dociskam, musi byc czyms mocno docisniete, skrecone sciskami.  Lub jest stara metoda klej na gorąco.. nie chodzi tu o żelazko..

paul_67

Dlatego piszę,że nie każdy się nadaje.Ten którego używałem jest sprawdzony :)

Mikut1982

Wszystko dobre byle by nam trzymało.. ale przyznaj że choć jest to fornir modyfikowany wygląda ciekawie.

paul_67

Ostatnio unikam modyfikowanego, ale ten pod lakierem może wyglądać dobrze :)

Mikut1982

Czytalem też że niektórzy moczą fornir w wodzie przed przyklejeniem.

paul_67

W domu zawsze jest z tym kłopot.Nie ma jak mieć jakąś piwnice lub inne pomieszczenie gospodarcze.


Mikut1982

Oblukaj link fornirowania krok po kroku. .

Eternal Seeker

Tu też pewien Stefan spełnił swoje marzenia w "temacie tego Altec-a" :-)

http://www.6moons.com/audioreviews/altec/dream.html
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

tommypear

Nie chciałem stosować naturalnego forniru, robię to pierwszy raz nie chciałem polecieć w razie czego w koszta ;) fornir modyfikowany jest zdecydowanie tańszy.

tommypear

Cytat: Eternal Seeker w Wrzesień 08, 2019, 09:52
>tommypear co to za lampki w tle ,nimi będziesz pędził tego Altec-a ?

Monobloki Shindo, i Lampizator golden gate.

Eternal Seeker

I prawidłowo bo tylko dobra lampa potrafi wydobyć esencje brzmienia z takiej kolumny.
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Mikut1982

Na pierwszy raz modyfik jest idealny.....dasz olej czy lakier..

Mikut1982

Jak wyszlifujesz fornir to sprawdz wszędzie palcami czy nie ma głuchych miejsc.. jak.na pierwszy raz to robisz świetną robotę...

tommypear

Cytat: Mikut1982 w Wrzesień 08, 2019, 15:51
Na pierwszy raz modyfik jest idealny.....dasz olej czy lakier..

Mam lakier, chociaż po wyszlifowaniu całego forniru zastanawiam się czy cokolwiek nakładać ;)

paul_67

Cytat: tommypear w Wrzesień 08, 2019, 18:31po wyszlifowaniu całego forniru zastanawiam się czy cokolwiek nakładać
Po szlifowaniu jest dużo jaśniejszy?

tommypear

Cytat: paul_67 w Wrzesień 08, 2019, 18:32
Cytat: tommypear w Wrzesień 08, 2019, 18:31po wyszlifowaniu całego forniru zastanawiam się czy cokolwiek nakładać
Po szlifowaniu jest dużo jaśniejszy?

Nie, wręcz zrobił się matowy ,stonowany.

paul_67

Musisz coś nałożyć bo kurz Ci to zeżre :)

paul_67

Ten fornir, który dałeś widzę na wysoki połysk, ale to Ty zdecydujesz.

szatann

Tak na audio note ten fornir wygląda obłędnie na wysoki połysk.

tommypear

Taki byl plan, kupiony mam lakier ,,połysk". Czyli 3 warstwy a ostatnia polerowana. Mi sie ten fornir bardzo spodobal na blumenhofer gran gioia.

szatann

Porownywałeś kiedyś jak grają Twoje altec obok np tannoy gold lsu ?

tommypear

Cytat: szatann w Wrzesień 08, 2019, 20:16
Porownywałeś kiedyś jak grają Twoje altec obok np tannoy gold lsu ?

Niestety nie miałem okazji. Posiadałem:

Sonus Faber minima vintage
Sonus faber electa amator I
Blumenhofer genuin fs3 mk2

Po drodze też jakies Zingali, Diapason, pewnie jeszcze jakieś ale już nie pamiętam ;-)

Do tego typu głośników vintage zaraził mnie kolega, zresztą uzytkownik tego forum.
Słuchając kiedyś blumenhofer gran gioia i zakochując się w nich, dowiedziałem się ,że można taniej. Gran gioia około 200k ;-) i faktycznie można, tak naprawdę większość współczesnych producentów korzysta ze starych rozwiązań opakowując ładnie i dodając ładną cenę ;-)

Ok wracając do projektu, ktoś prosił o zdjęcia jak będą wyglądały głośniki montowane od środka i od zewnątrz. A więc wrzucam. Przy okazji okazało się ,ze sposób montowania sam się rozwiązał. Otwór przygotowany jest pod montaż od środka... Nie sprawdziłem tego wcześniej ;)

Generalnie i tak chciałem montować je od środka, wykorzystując to ,że jest ładny frez dookoła otworu.
Mam tylko mały dylemat, raczej nie dam rady ofornirować otworu, nie mój level. Więc albo zostawię rant otworu w kolorze sklejki jak na foto, całkiem to ciekawie wygląda, ale chyba za bardzo rzuca się w oczy. Mam też olej w kolorze hebanu i można by pomalować ten rant myślę ,że będzie ok.

Druga rzecz jaka wyszła w praniu to ułożenie forniru na górnej klapie. Chciałem ułożyć tak aby kontynuować słoje z przedniej sciany, lecz fornir jest węższy i trzeba robić doklejki... nie podoba mi się to i zrobię w poprzek przedłużając słoje z bocznych scianek. W sumie przeglądałem zdjęcia kolumn i obie wersje są stosowane. Dzisiaj przygotowuję drugą paczkę do fornirowania i to na dzisiaj koniec. Jutro uzbrajam ofornirowaną kolumnę, wytłumienie, okablowanie.


szatann

Piękne "praleczki" kibicuję.

amati74

Cytat: tommypear w Wrzesień 08, 2019, 20:51
Cytat: szatann w Wrzesień 08, 2019, 20:16
Porownywałeś kiedyś jak grają Twoje altec obok np tannoy gold lsu ?

Niestety nie miałem okazji. Posiadałem:

Sonus Faber minima vintage
Sonus faber electa amator I
Blumenhofer genuin fs3 mk2

Po drodze też jakies Zingali, Diapason, pewnie jeszcze jakieś ale już nie pamiętam ;-)

Do tego typu głośników vintage zaraził mnie kolega, zresztą uzytkownik tego forum.
Słuchając kiedyś blumenhofer gran gioia i zakochując się w nich, dowiedziałem się ,że można taniej. Gran gioia około 200k ;-) i faktycznie można, tak naprawdę większość współczesnych producentów korzysta ze starych rozwiązań opakowując ładnie i dodając ładną cenę ;-)

Ok wracając do projektu, ktoś prosił o zdjęcia jak będą wyglądały głośniki montowane od środka i od zewnątrz. A więc wrzucam. Przy okazji okazało się ,ze sposób montowania sam się rozwiązał. Otwór przygotowany jest pod montaż od środka... Nie sprawdziłem tego wcześniej ;)

Generalnie i tak chciałem montować je od środka, wykorzystując to ,że jest ładny frez dookoła otworu.
Mam tylko mały dylemat, raczej nie dam rady ofornirować otworu, nie mój level. Więc albo zostawię rant otworu w kolorze sklejki jak na foto, całkiem to ciekawie wygląda, ale chyba za bardzo rzuca się w oczy. Mam też olej w kolorze hebanu i można by pomalować ten rant myślę ,że będzie ok.

Druga rzecz jaka wyszła w praniu to ułożenie forniru na górnej klapie. Chciałem ułożyć tak aby kontynuować słoje z przedniej sciany, lecz fornir jest węższy i trzeba robić doklejki... nie podoba mi się to i zrobię w poprzek przedłużając słoje z bocznych scianek. W sumie przeglądałem zdjęcia kolumn i obie wersje są stosowane. Dzisiaj przygotowuję drugą paczkę do fornirowania i to na dzisiaj koniec. Jutro uzbrajam ofornirowaną kolumnę, wytłumienie, okablowanie.
Kurcze, głośnik od zewnątrz chyba ładniej się prezentuje.