Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

W środku jest identyczne wytłumienie na ściankach co w kolumnach saba permadyn.

Mikut1982

Pierwsze wrazenie odsłuchowe było na plus.. choc brakuje troszkę góry, no ale jak widzicie przewód głpsnikowy jest uciety i do tego ns koncu jest złaczka elektryczna.

Mikut1982

Ważne że przetworniki są orginalne i w bardzo dobrym stanie.

Mikut1982


Mikut1982

Zanim zacznę coś grzebac wymienie okablowanie i sprawdzę czy coś się poprawi..   kabelek dam jantzen 2x2,5  może nie  jest najlepszy ale sprawdzony i pewny.. 

Mikut1982

Dopiero dziś zauważyłem date na głośniku.

Moriarty

Cytat: Mikut1982 w Styczeń 26, 2020, 08:35Dopiero dziś zauważyłem date na głośniku.

O kurde! Starsze ode mnie! Początkujący Beatlesi dopiero się docierali w Hamburgu! :o
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Mikut1982

Kolumn nie idzie rozebrać tak jak chciałem.  Bedzie wiecej roboty, w niektorych miejscach szlif będzie nożykiem do tapet..  a dokładnie samym ostrzem.

frywolny trucht

Jaką konsystencję ma to wytłumienie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Jak je dotykasz wydaje się byc twarde ale daje sie łatwo złamać.    Jest identyczne jak te podkłady pod panele.    Nie mylic z tymi z pianki.

Mikut1982

Można by powiedzieć że jest podobne do tych podkładów pod panele..  tyle że w kolumnach jest około 1cm. 

Mikut1982

To wytlumienie dokladnie nazywa się masonit

Mikut1982

I znalazłem że jest to głośnik seas hroswitha. 

Alexander

Tak dokładnie to: B&O KINO160TV, lub Hroswitha (Videbaek/VIFA) 275/165, a od roku 1961 występował jako  SEAS 275/165

Mikut1982

Rozebrałem je na części pierwsze..  będą klejone od nowa. 

vasa

W ramach poprawności technicznej i audiofilskiej koszerności zrobiłem sobie nowe kabelki do parawanów. 2x2,5mm2 miedzi beztlenowej plus banany. Banany, niestety, zakręcane ale takich do lutowania nie było.
Zanim je wymieniłem to posłuchałem chwilę tych od lampki nocnej (z gołymi końcami) a teraz to samo leci z nowym połączeniem.
I co?
I doopa [emoji30].
Za słaby sprzęt mam [emoji24]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

#593
Mariusz przestań się już użalać z tymi kablami, zaczynasz się robić taki sam jak "bum".
Zresztą po co Ci kable jak i tak korygujesz wszystko za pomocą "DSP".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Styczeń 28, 2020, 15:57
Mariusz przestań się już urzalać z tymi kablami, zaczynasz się robić taki sam jak "bum".
Zresztą po co Ci kable jak i tak korygujesz wszystko za pomocą "DSP".
Auć [emoji54]
To nie było miłe.
Zaraz Ci się Sylwestrem odwinę [emoji35]
A kabelek poszedł do Amplifona, gramiaka i Tannoya.

Ps. UŻALAĆ!

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Oj tam. Najważniejsze że kabelki są szerokopasmowe!  ;D

vasa

Cytat: AudioAddicted w Styczeń 28, 2020, 16:16
Oj tam. Najważniejsze że kabelki są szerokopasmowe!  ;D
Przepiąłem do Lyngdorfa.
Chyba tu zostaną bo do Amplifona przydadzą się dłuższe. I muszę jakieś lutowane banany znaleźć.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Styczeń 28, 2020, 16:04Auć
To nie było miłe.
Zaraz Ci się Sylwestrem odwinę

Nie miało być niemiłe ale ile można czytać ciągle jakie to kable są be... i że masz za słaby sprzęt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Mam takie przemyślenie, że może nawet nie tyle sprzęt za słaby, co psycha zblokowana. Tak jak jedni szukają różnic na siłę, drudzy nie słyszą różnic, bo też się zablokowali, Ale może jest jeszcze trzeci zbiór. Neutralny? W sensie ciekawości, eksperymentowania bez autosugestii z jednej czy drugiej zagrody?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: Piterski w Styczeń 28, 2020, 17:21
Nie miało być niemiłe ale ile można czytać ciągle jakie to kable są be... i że masz za słaby sprzęt.
A teraz ja napiszę coś zgryźliwego. Potem Ty. Potem ktoś przyjdzie w sukurs.
Piaskownica [emoji55]
Może lepiej wywalę to wszystko?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.