Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikhil

Sprawdziłem wszystko, orginalnie miałem podłączone jako sygnałowe zielony i niebieski czyli jeśli się nie myle to przy połączeniach przez RCA sygnałowe to biały i czerwony? Teraz biały i czerwony są podłaczone do pinu gorącego 2 a zielony i niebieski pod pin zimny 3. Nie wiem czy taka zamiana ma jakiś sens. Ewidentnie cienki przewód masy gdzies się zwierał z niebieskim. Trochę te przewody rozplątałem gdyż były skręcone razem. Dzis przylutuje masę i sprawdzę.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

dino

Cytat: nikhil w Październik 31, 2019, 17:57Ewidentnie cienki przewód masy gdzies się zwierał z niebieskim.
I to tak hałasowało ?

nikhil

W jednym kanale mam zwarcie masy pin 1 i sygnału pin 3. W tym kanale przy ruchu ramienia są słyszalne głośne trzaski. Drugi kanał tylko muzyka.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

Krótka wizyta u P.Andrzeja wymiana przewodów ramienia i wszystko gra bez żadnych zakłóceń. :D
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Pan Andrzej jak zawsze jest niezawodny  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2019, 22:31
Pan Andrzej jak zawsze jest niezawodny  8)
To oczywista oczywistość.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

MIREK58

Kochani mam maly problem,prosze o pomoc dzwignia do opuszczania ramienia z wkladka opada sama bezwladnie i nic z tym nie ma wspolnego sruba ja mocujaca,opuszczam dzwignia ramie dwa razy, jakosc dziala, ale za trzecim razem  opada bezwladnie i nie dziala..

rudy-102

Wyślij do Andrzeja. Na pewno pomoże.

andrzej analogowy

Oczywiście!!!!Andrzej

rudy-102


MIREK58

Cytat: andrzej analogowy w Styczeń 27, 2020, 19:09
Oczywiście!!!!Andrzej
Panie Andrzeju prosze o pomoc,klania sie Mirek z Londynu...

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: MIREK58 w Styczeń 27, 2020, 14:58Kochani mam maly problem,prosze o pomoc dzwignia do opuszczania ramienia z wkladka opada sama bezwladnie i nic z tym nie ma wspolnego sruba ja mocujaca,opuszczam dzwignia ramie dwa razy, jakosc dziala, ale za trzecim razem  opada bezwladnie i nie dziala..
Może to kwestia smaru silikonowego, trzeba by to zapewne rozebrać i raz jeszcze posmarować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Old Man Kensey

Pan Andrzej jak zawsze niezawodny :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Nie wiadomo. Trzeba jeszcze jakoś do niego zadzwonić. Numer telefonu jest tutaj: https://adfontes.pl/#kontakt
Sam chyba z ciekawości zajrzę do windy. Tam jest smar, czy sama sprężyna? Już nie pamiętam  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 28, 2020, 19:14zajrzę do windy
Nigdy tam jeszcze nie zaglądałem. Boje się, że popsuję.

il cattivo

Pamiętam podobną sytuację z czasów użytkowania gramofonu Ad Fontes. Prawdopodobnie poluzowała się krzywka w windzie ramienia.
Pan Andrzej polecił mi wtedy skleić ją klejem typu "Super Glue" z osią dźwigni ramienia.
Oczywiście w taki sposób, że dłuższa część krzywki jest skierowana w tą samą stronę, co dźwignia ramienia.

Dla lepszego zobrazowania, w odniesieniu do załączonego obrazka:
-CENTRE OF ROTATION to właśnie oś dźwigni ramienia;
-w momencie, gdy czerwony, obracający się element jest w swoim najwyższym punkcie, dźwignia ramienia jest uniesiona pionowo.

Oczywiście musisz zrobić to z wyczuciem, aby nie skleić sobie windy "na amen".

frywolny trucht

Do jednej udało się dostać po wykręceniu imbusika trzymającego amortyzator ( tłumik?) Drugi jest albo klejony, albo skręcony, albo jeszcze co innego. Nie chciałem go porysować kombinerkami. Jak widać windy różnią się i ewoluowały na przestrzeni lat. Z tego co kojarzę w swoim pierwszym AF ta sprężynka sobie biegała swobodnie w korpusie windy. Teraz dostała zamknięty, wyjmowalny zbiorniczek.Chyba, że coś sobie ubrdałem  ::) Mam nadzieję, że widać krzywkę w korpusie? Jeśli to było klejone... trochę mi brakuje wyobraźni jak to tam wkleić :) Sądzę, że nie ma innej rady jak odesłać swoją i poprosić o naprawę. Może dorzucić parę złotych i zafundować sobie najnowszy wypust?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

To było lata temu, więc szczegółów nie kojarzę. Ale udało mi się naprawić, zgodnie z instrukcjami Pana Andrzeja, które przedstawiłem w poprzednim poście. Możliwe, że dostałem się z klejem od drugiej strony (tam, gdzie na zdjęciach Arka jest widoczna czarna zaślepka - byłoby bliżej, jednak nie wiem, czy łatwo tą zaślepkę wyjąć). Klej zapewne aplikowałem po kropelce, za pomocą jakiegoś drucika lub igły.

Bedford

Cytat: MIREK58 w Styczeń 27, 2020, 14:58
Kochani mam maly problem,prosze o pomoc dzwignia do opuszczania ramienia z wkladka opada sama bezwladnie i nic z tym nie ma wspolnego sruba ja mocujaca,opuszczam dzwignia ramie dwa razy, jakosc dziala, ale za trzecim razem  opada bezwladnie i nie dziala..

Wyjmij sprężynkę która jest w środku pionowej tulei windy , rozciągnij ją trochę i włóż z powrotem. Powinno znowu działać poprawnie.

frywolny trucht

A widzisz. Dobrze jednak pamiętałem pierwsze wersje windy :) Pytanie, którą kolejną ma Mirek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Kalibrowałem dziś nowy produkt pana Andrzeja i widać, że jakość i wygląd zyskały na atrakcyjności.
Wygląda on jeszcze bardziej obłędnie niż kiedyś a wkładka Denon 103R zagrała bardzo dobrze. Moje gratulacje  :np:

PS. Miło było zobaczyć, że w wyposażeniu standardowym znalazł się mój "patent" z uziemieniem łożyska :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Zrobiłeś jakieś zdjęcia?

Piterski

Nie, robiłem je u kolegi. Jest szansa że sam zamieści może jakieś fotki.
Obecnie czerpie przyjemność z nowego nabytku i muszę przyznać, że zagrało to bardzo dobrze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.