Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Na Mezzo właśnie emitują koncert Chucho Valdes i gwiazdy Afro - Kubańskiej muzyki
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Chick Corea & Bobby McFerrin
16.06.2015, czerwca, godz. 19.00
kościół w Aleksandrowicach
Bielsko-Biała
Bilety: 200 zł
Już w sprzedaży  internetowej oraz w kasie BCK
Organizator: Bielskie Centrum Kultury
Więcej: http://www.bck.bielsko.pl/index.php?page=1&id=563


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Poznań, Kraków, Warszawa, Gdańsk na jesieni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Chyba przestanę w ogóle chodzić na koncerty.Wszystkie, które ostatnio odwiedziłem były tak fatalnie nagłośnione,że nie chciało się słuchać.Akustycy już kompletnie pogłuchli? Szkoda ciężkiej roboty muzyków bo efekt jest mizerny.Zostaje w domu.Tutaj mi gra o niebo lepiej.

elem

Paul, to gdzie Ty byłeś?  :o  U mnie odwrotnie, wszędzie gra conajmniej bardzo dobrze.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Różne miasta,różne zespoły.Takie Turbo brzmieniowo zawsze beznadziejnie, plastikowo...Dżem w mono! Pojedynek gitarzystów i nic jakby z jednego głośnika grali.

elem

aaa, Turbo powiadasz, no tak, wszystko jasne. Z metalem lekko nie jest na koncertach ale też chyba nie po "hajend" sie tam chadza :)  Tool i Metallica w Spodku - to były dwa najlepiej nagłosnione łomoty jakie miałem okazję słyszeć.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98

Pójdzie ktoś?
Sorry, za jakość, fota z telefonu robiona na przerwie. Jest napisane, nie wiem, czy widać, że jest wstęp wolny.

GregWatson

Ktoś oglądał wczoraj OPOLE? Kto płaci za taki chłam? A co Wy o tym myślicie? DNO czy wręcz odwrotnie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Po paru głębszych- super  8)  Ciągle nie mam pewności czy konferansjerkę prowadziła Małgorzata Rozenek czy Agata Młynarska. Chirurg zrobił z nich siostry bliźniaczki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Z tego co widziałem to ciągłe odgrzewanie starych kotletów.Wszystko już od dziesięcioleci znane na pamięć.Żerowanie na sprawdzonych patentach, ale ile można? Dla mnie nuda ,że chce się wyłączyć telewizor i wyłąńczam :)

GregWatson

Kuźwa dajcie już spokój z tą Młynarską, gdzie już ona nie była i czego nie prowadziła. Ale wracając do Opola to z roku na rok jest coraz gorzej - totalna beznadzieja, taki festiwal 1001 drobiazgów.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

I kto za to wszystko płaci? Pani płaci, pan płaci ... Społeczeństwo!

jajacek1410

#66
  Mam mieszane odczucia. Samo przypomnienie Skaldów z okazji 50-lecia jest jak najbardziej na miejscu. W końcu to jedyni artyści z lat 60, oprócz Niemena, którzy przetrwali próbę czasu. Świetne piosenki, dające duże możliwości interpretacyjne, podatne na różne zabiegi aranżacyjne, od jazzu, przez klasykę, po metal nawet. I tego bym oczekiwał po opolskim koncercie - najwybitniejsi polscy muzycy z różnych muzycznych bajek w swojej interpretacji Skaldów. Mógłby wyjść znakomity koncert. Niestety dostaliśmy straszliwą wiochę. Z sześciorga wykonawców- debiutantów czworo na poziomie wykonawczym  poniżej akademii szkolnej. Do tego fałsz na fałszu i bezgłosie, Zapędowska gryzła ściany.
    Bardzo dobry wykon duetu zwycięskiego.  I jedyny świetlisty punkt wieczoru - dziewczyna z gitarą - Mary Spolsky z szaleńczą interpretacją "Cała jestem w skowronkach". Trochę w klimatach mojej ulubionej Olivii Anny Livki.  Sądzę, że o dziewczynie jeszcze usłyszymy.
   Później już tylko Górniak, czyli przerwa na kawę. A... właśnie się skończyło.
 
   Natomiast druga część wieczoru - spektakl z utworami Przybory, jak najbardziej pozytywny. Zawsze byłem pod wrażeniem mistrzostwa władania słowem przez Przyborę. Piosenki oczywiście znane na wylot, ale forma inscenizacji i nowi, niebanalni wykonawcy sprawili, ze obejrzałem z przyjemnością. Wstydu nie było.
   Ciekawe co będzie dzisiaj.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Skaldowie jak najbardziej duży pozytyw. Wielki zespół, kawał polskiej historii - brawo. Sam konkurs to totalna porażka, widać że nie ma koncepcji na zagospodarowanie takiego koncertu jakim jest Opole lub jest zbyt wielu do gadania nie mających zielonego pojęcia o takim koncercie.
Co do drugiej części koncertu a w zasadzie spektaklu w reżyserii M. Umer z utworami Przybory hmmm mam bardzo mieszane uczucia bo to spektakl nadający się w większej formie do przedstawienia na dużej scenie, a nie jako dodatek do Opola. Mam wrażenie że to tak na siłę ktoś wepchał aby przedłużyć czas Opola i w sumie mieliśmy takie misz masz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: jajacek1410 w Czerwiec 13, 2015, 17:46Ciekawe co będzie dzisiaj.

Telewizja z misją. Bez wódki nie podchodź :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Wszystko ładnie, pięknie.Doceniam i szanuje muzyków starszego pokolenia, ale jak długo można jechać na powtórkach z przeszłości? Co festiwal to ciągle nam coś przypominają jakby społeczeństwo trapiła totalna amnezja.Nie ma w Polsce wykonawców godnych uwagi i ze swoim repertuarem? Podpieranie się klasyką jest na pewno bezpieczniejsze,ale nie drepczmy w miejscu.Już normalnie rzygam powtórkami.Telewizja jest tym przeładowana, a najlepsze,że reklamują je jak jakieś hity i lud ogląda to jak nowości:)

MAC

A czemu Wy się tak dziwicie?
Jaki lud takie igrzyska.
90% społeczeństwa jest w siódmym niebie oglądając ten paździerz.

Moja żona też jest zadowolona. Pogra jutro tam kilka godzin i parę klocków jej wpadnie :)
Budżet mają nie mały.
Sztuka przez wielkie SZ :D

paul_67

Cytat: MAC w Czerwiec 13, 2015, 18:31A czemu Wy się tak dziwicie?
Jaki lud takie igrzyska.
90% społeczeństwa jest w siódmym niebie oglądając ten paździerz.
Nie dziwię się... Wystarczy popatrzeć na poziom reklam.

MAC


paul_67


jajacek1410

Cytat: MAC w Czerwiec 13, 2015, 18:31Moja żona też jest zadowolona. Pogra jutro tam kilka godzin i parę klocków jej wpadnie
A mogła by nam pomachać do kamery :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek