Kind Of Blue - ponad czasem

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 09, 2015, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Cytat: pmcomp w Grudzień 28, 2015, 22:53Zapewne w grę wchodziły jakieś środki wymiany
I tak sie opłacało... ;)
Jakub, pewnie tak. Choć nie wyobrażam sobie trzymania płyt bez dodatkowych okładek.

wojtek41

#26
Cytat: pmcomp w Grudzień 28, 2015, 22:53Dziwię się, że jeszcze nie skorystałeś z jego usługi.
Jeszcze nie mam docelowego dwuśladu.  ;)

MarkN

Cytat: wojtek41 w Grudzień 28, 2015, 22:29KOB sprzedana za blisko 1200 złotych. Wydanie z 1959 roku. Ładnie...)

Kolekcjonerska rzecz, fajny egzemplarz. Taki vinyl jak powyżej, to tak samo jak zabytkowe wino, którego się nie pije... tylko trzyma w kolekcji jakiś czas, podziwia butelkę, opakowanie, pokazuje przyjaciołom... i puszcza dalej - a wiadomo, wino markowe od szlachetnego producenta im starsze, tym droższe. Po co to pić?


rudy-102

Czy jest ktoś może szczęśliwym posiadaczem tej płyty?


elem

Znam te nagrania z wersji cyfrowej.Pełny zapis na 4CD zawiera również utwory z udziałem Sonny Stitta.
Jakość lepsza niż bootlegowa ale raczej bez szaleństw. Muzycznie - wiadomo, na szóstkę.

http://www.discogs.com/Miles-Davis-With-John-Coltrane-And-Sonny-Stitt-In-Stockholm-1960-Complete/release/3907143



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: elem w Styczeń 03, 2016, 13:43Jakość lepsza niż bootlegowa ale raczej bez szaleństw.
Dragon Records to chyba jest regularny szwedzki label.

wojtek41

Tak, to szwedzki label. Sama jakośc tłoczeń jest ok. Pytanie tylko o materiał zródłowy ?  Chyba warto mieć bo to Miles i Trane. )

rudy-102

Sam nie słyszałem. Mój szwagier mówi, że jest super. Tylko, że on ma kopię cd w formie mp3.

wojtek41

Cytat: elem w Styczeń 03, 2016, 13:43Jakość lepsza niż bootlegowa ale raczej bez szaleństw. Muzycznie - wiadomo, na szóstkę.
I wszystko jasne... :D

rudy-102

Przez ostatnie kilka lat puszczałem sobie KOD z wznowienia Wax Time i myślałem, że jest OK. Dziś rozpakowałem wersję Legacy. O niebo lepsze.

elem

Tak, wydanie Sony Legacy jest ok. Lepsze od MoV i kilku innych dostępnych wznowień w normalnych cenach. Classic Records jednak nie do pobicia :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Może na Gwiazdke sobie sprawię.

amati74

#38
Czy ktos moze mnie oswiecic co to za plyta ALS bo nie moge tego znales na yt chyba ze czegos noe wiem...

;-)
Dzieki

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

amati74

#39
Wiem ze to troszke nie w temacie KoB ale moze pomożecie ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Dzieki szybko i ma temat:-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Miles jest w ogule pół bogiem pól muzykiem wlasnie teraz slucham SOMEDAY MY PRINCE WILL COM i jest bajeczna

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


gratefullde

Cytat: amati74 w Wrzesień 16, 2016, 19:29
Miles jest w ogule pół bogiem pól muzykiem wlasnie teraz slucham SOMEDAY MY PRINCE WILL COM i jest bajeczna

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Miles jest Miles, wszechświat nie wydał podobnego.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cale szczescie swiat dostal jakosc a nie ilosc w osobie Milesa

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Choć musze przyznac , że Chet Baker skradł moje serce w takim samym stopniu :-) Miles bywa agresywnym muzykiem a Chet to jego przeciwieństwo spokoj i ukojenie , jak slysze jego trąbke i głos to sie rozpływam .


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

gratefullde

Cytat: amati74 w Wrzesień 16, 2016, 19:57
Choć musze przyznac , że Chet Baker skradł moje serce w takim samym stopniu :-) Miles bywa agresywnym muzykiem a Chet to jego przeciwieństwo spokoj i ukojenie , jak slysze jego trąbke i głos to sie rozpływam .


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Chet to inna historia. To poezja i sentimental a nie noestorstwo i odkrywanie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Nie byłem ale będę. Przecież to trzeba zobaczyć.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cytat: gratefullde w Wrzesień 16, 2016, 20:02
Cytat: amati74 w Wrzesień 16, 2016, 19:57
Choć musze przyznac , że Chet Baker skradł moje serce w takim samym stopniu :-) Miles bywa agresywnym muzykiem a Chet to jego przeciwieństwo spokoj i ukojenie , jak slysze jego trąbke i głos to sie rozpływam .


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Chet to inna historia. To poezja i sentimental a nie noestorstwo i odkrywanie.
Prawde piszesz , ale czasami jak mam chandre albo zmeczoną po pracy glowę i słuch to Chet mnie uspokaja , nie musze myslec analizowac tylko slucham. Innego dnia potrzebuje bogactwa dzwiekow i jeszcze tego czegos i wtedy na scene wchodzi Miles :-) i tez jest miod ale taki wielokwiatowy. Takiego kopa mi daje np. Live Around The World

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka