Najlepszy napęd to : Paskowy, DD a może coś innego...

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 16, 2016, 21:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Cytat: masza w Luty 19, 2016, 18:59Jesteśmy w stanie i to bardzo małe.
Właśnie sprawdziłem.
Słychać wyraźnie już przy odchyłce 1,5% zwłaszcza spowolnienie bo przyspieszenie słyszałem od 2,5%

To zależy jak bardzo słucha się muzyki a jak bardzo sprzętu. Po za tym odchyłka może być na płycie - niecentryczna, to częsty przypadek. I wtedy mamy falowanie dźwięku.

Moja dziewczyna - skrzypaczka - jest absolutnie wyczulona na tym punkcie i od razu to słyszy. Mi większość czasu to lata koło nosa, jeżeli muzyka jest dobra, to nie zwracam uwagi na takie rzeczy. Może kwestia przyzwyczajenia do wad nośnika, czarnej płyty.

Większy problem jest oczywiście w muzyce klasycznej, nie mam absoluta (w sensie słuchu), ale jak coś jest o ćwierć tonu niżej nagrane, to już niestety słyszę i trochę mnie to drażni.

Fajny patent z tym frankensteinem paskowo-idlerowym.
Grupa ratowania poziomu.

robiz

A propo sprawdzonego napędu DD i " nowości " techniksowej". Czy uważacie , ze ten napęd usprawiedliwia tą cenę.....
W mojej opinii, to szef marketingu w Technicsie, ma problem z głową......

http://studiohifi.pl/technics-sl-1200gae-gramofon-direct-drive,c159,p4920.html

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

rudy-102

No cóź. Panasonic na 20 lat wyłączył markę Technics i może teraz chcą nadrobić wpływy do kasy. :)

robiz

Tak, to jest jakieś wytłumaczenie ;)
Nowe techniole kilka lat temu można było kupić za ok 2500 / 3000 zł. To były dobrze wydane pieniądze za ten napęd.
Teraz coś tam zmienili, dołożyli trochę marketingowego bełkotu i wartość sprzętu 500%wiecej,  paranoja
Gdyby zrobili Techniola za ok 3-4 tys., to były hit, a tak jest śmiech.....
robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Ło matko.... No chyba trochę przegięli...
Ale to trynd Panowie taki...
Denon na stulecie firmy wypuścił serię 100 Anniversary a w tym drapaka (pięknego drapaka) DP A-100 i cena tez powyżej 10k pln :(

robiz

Cytat: masza w Luty 21, 2016, 12:19
Ło matko.... No chyba trochę przegięli...
Ale to trynd Panowie taki...
Denon na stulecie firmy wypuścił serię 100 Anniversary a w tym drapaka (pięknego drapaka) DP A-100 i cena tez powyżej 10k pln :(

Zaiste , trynd się potwierdza niestety....
A ramię w tym Denonoen, to też z tej samej fabryki co reszta klonów techniola..... ;)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Ramię tak.
Niestety nie robią już takich jak w DP59.
Przy tych dzisiejszych tryndach to strach sie bać ile by takie ramie kosztowało  :o


jjp

A co szanowni forumowicze sądzą o napędzie strunowym ?
Gramofon handmade+SME3012II+DL103R, CEC TL51,DX51.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: jjp w Wrzesień 07, 2016, 16:54
A co szanowni forumowicze sądzą o napędzie strunowym ?

Ale co tu sądzić,onegdaj gramofony AS: Samba i mój Challenger miały struny,nie zauważyłem niczego zastanawiającego w porównaniu z paskiem.

elem

Jak struna spadnie, to wciąganie na talerz jest mniej miłe niż naciągnięcie paska :)  Miałem AS Samba i po jakimś czasie przeszedłem na pasek. Brzmieniowo zero różnicy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

A jak Funk stosuje żyłkę to jest napęd żyłkowy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Nie, tak sobie tylko trollujemy :)   Są właściwie tylko dwa typy napędu talerza - bezpośredni i z użyciem przekładni.
Przekładnie mogą być różne.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Cytat: gratefullde w Wrzesień 07, 2016, 21:05
DD only. Struna kiedyś pęknie ;D

Z rzeczy , które pękaja to głownie prezerwatywy ;)  Tak ludzie gadaja ......
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

jjp

to może inaczej:
napęd DD stosowane są różne silniki liniowe, krokowe itp.
napęd z przekładnią :
rolkowy z silnikiem asynchronicznym - taki zasilany z sieci 230V -występuje zjawisko pływania obrotów silnika
paskowy, strunowy z różnymi silnikami: prądu stałego, prądu zmiennego, krokowe ... z różną stabilizacją obrotów.
chodziło mi o porównanie bezpośrednio paska i struny.
To że nie słychać różnicy po zamianie struny na pasek to ciut mało.
Pozdrawiam,
Gramofon handmade+SME3012II+DL103R, CEC TL51,DX51.