Goldring Elite

Zaczęty przez gratefullde, Październik 29, 2016, 11:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Czy miał ktoś do czynienia z tą wkładką? Proszę o opinie i wszelkie info o niej.

Specyfikacja ze strony producenta:

Frequency Response   20Hz-30kHz +/- 2 dB
Channel Balance   within 1 dB  @ 1 kHz
Channel Separation   better than 25 dB min. @ 1 kHz
Sensitivity   0.5 mV +/- 1 dB @ 1 kHz
Static Compliance   30 mm/N
Dynamic Compliance @ 10 Hz
18 mm/N
Equivalent tip mass   0.35 mg
Vertical Tracking Angle   20 °
Stylus Radius   Gyger S
Stylus Type   Non-Replaceable
Load Resistance   100 Ω
Load Capacitance   100 - 500 pF
Internal Inductance   2  uH
Internal Resistance   8 Ω
Cartridge Mass   5.7 g
Cartridge Mass (inc. fixings)
6.6 g
Fixing Centre   0.5" (12.7 mm)
Playing Weight   1.5 - 2.0 g (1.7 g nom.)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ja grałem na goldringu Elite przez  ponad dekadę . Goldring nie podaje podatnosci dynamicznej tylko statyczną i cięzko jest powiedziec na jakie ramię mozna bezpiecznie tą wkładkę montować .A brzmienie? Ja byłem bardzo zadowolony . Wkładka była powieszona na ramieniu Audioinnovation  IN a gramofon System Deck IIX
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Czytałem opinię, że dobrze sprawuje się w ciemniejszych systemach, potrafi wtedy rozjaśnić i nadać odpowiedni balans tonalny. Czy to prawda?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Październik 29, 2016, 12:02
Czytałem opinię, że dobrze sprawuje się w ciemniejszych systemach, potrafi wtedy rozjaśnić i nadać odpowiedni balans tonalny. Czy to prawda?
Wiesz nie wiem jak ci odpowiedzieć ,bo  na goldring'u ostatni raz grałem  w 2008 roku  a na dokładke zmieniło mi się w systemie wszystko. Brzmienie tej wkładki  w zasadzie niczym się nie wyróznia,ale na pewno zależy od setup'u i preampa . Tu można zyzkac wiele ale i stracić .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !