Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Amsterdam oglądałem i moim zdaniem faktycznie wart zobaczenia.

Ja jednak chciałem zarekomendować inny film, gatunkowo to nie jest coś za czym przepadam, ale byłem ciekaw jak w tym filmie zagrała Sandra Bullock.
Mam tu na myśli film "Niewybaczalne". Dla mnie film, który wciągnął mnie powoli i obejrzeć go trzeba jednym ciągiem bez przerwy na popcorn. Może nie jestem dobrze zorientowany w takiej tematyce filmowej ale dla mnie dobrze zrobiony, niezbyt przerysowany nawet bym powiedział ze jak na amerykanów to stonowany i miał zaskakujący zwrot akcji (nie chcę Wam spojlerować zakończenia). 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Oglądał ktoś Kosa?
Wczoraj się wybrałem i już od 24h nie wiem czy mi się podobał czy nie :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Luty 10, 2024, 23:34Oglądał ktoś Kosa?
Wczoraj się wybrałem i już od 24h nie wiem czy mi się podobał czy nie :(
I szukasz kogoś by Ci to powiedział? 😉
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Sądzę, że to dobre miejsce na zareklamowanie promocji na Apple TV.
https://redeem.services.apple/messi-sp-emeia-2024

Jest tam co oglądać, a dwa miesiące promocji za darmo to jest coś z czego warto skorzystać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Klimat, muzyka. Fabuła tak zagmatwana- żeby było jeszcze trudniej- poprzetykana retrospekcjami, że wypad na siku może spowodować takie niedoinformowanie, że trudno się potem odnaleźć :) Trzeba siedzieć dupskiem i pilnie analizować, kto z kim i kiedy. Jakieś analizy powiązań robić, a na koniec okazuje się, że wszyscy Polacy to jedna rodzina :) Zupełnie nie wyobrażam sobie realizacji oglądać po odcinku tygodniowo. Mój Alzeimer by tego zupełnie nie ogarnął. Poza tym OK, porządne kino.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

#2280
Dune2-  slyszac opinie prowadzacych  onetowy podcast o filmach , ze to kino " totalne" rewelacyjnie zrobione,  .." ja juz bylem 2 razy i wybieram sie jeszcze raz a ty.... a ja tylko 1 ale tez sie wybieram.."
Bylem i rzeczywiscie efekty specialne , dzwiek , kostiumy ,rozmach scen na najwyzszym poziomie .  Byly tez i dluzyzny . Film trwa 3h i gdyby nie wibrujace fotele, krople wody na twarzy, podmuchy goracego powietrza owiewajace kark to istnialo duze ryzyko przysniecia. Tak czy owak to nie moje kino  , ale jesli powstanie kolejna czesc to i tak pewnie polece...:)

dyletant

Trzy godziny w mokrym podkoszulku i chęć  na więcej to całkiem dobra rekomendacja.

Ekranizacja do samej książki się nie umywa. Bo to jednak *tylko film* i cała warstwa socjospoleczna  jednak gdzieś umyka. Takie bynajmniej mam wrażenie po dotychczasowych próbach ekranizacji Dune .

Chce się wybrać do IMAX jako, że nie często tam bywam jak tylko kurz po burzy piaskowej opadnie 😉.

W dłuższej perspektywie trudno mi sobie wyobrazić dobrej ekranizacji Mesjasza Dune.

Ps: nowa ekranizacja Szoguna to kawał dobrego kina.

vasa

Też się do IMAXA wybrałem.
Z jednej strony widowisko świetne, ktoś kto książki nie czytał powinien być zachwycony. Z drugiej strony, kastracja treści jest dla mnie nie do zaakceptowania. Z ostatnich kinowyjść zdecydowanie wolę Oppenheimera.


Cytat: dyletant w Marzec 09, 2024, 14:43nowa ekranizacja Szoguna to kawał dobrego kina.

Zgadzam się.
Czy zgodzicie się ze mną że w stosunku do poprzedniej ekranizacji jest zmiana punktu widzenia. Tam była to opowieść o dwojgu ludzi; angielskim pilocie i Mariko a teraz jest to film o wielkiej polityce.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Dobrze sie to oglada...

vasa

Cytat: jjacek w Marzec 14, 2024, 22:55Dobrze sie to oglada...

Zrobiłem bing watching 🙂
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Dobrze się ogląda, to fakt. Sprawnie zrobione, tylko takie to wszystko nierealne :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 15, 2024, 19:33Dobrze się ogląda, to fakt. Sprawnie zrobione, tylko takie to wszystko nierealne :)
Jak 80% całej produkcji filmowej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Jest tam tez troche fajnej muzy... 6 czy 7 odcinku 
i ten kawaleczek w tle 

wiki

Zaczyna się od deszczu...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I główny bohater...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Polecam...🎬🎬🎬

Jako bardzo dobry film.

Ame Agaru

...............
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Coś kolejnego co się dobrze ogląda i na faktach "autentycznych". Rok 2019. Do obejrzenia na Netflix.
Za rekomendację niech posłuży:

Oscar - Najlepszy montaż Andrew Buckland, Michael McCusker
Oscar - Najlepszy montaż dźwięku Donald Sylvester
Złoty Glob - Najlepszy aktor w dramacie Christian Bale
BAFTA - Najlepszy montaż Andrew Buckland, Michael McCusker

.. i całkiem sroga ilość nominacji.



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Na Disney też jest. Dobrze spędzone dwie godziny.

Cytat: vasa w Marzec 09, 2024, 18:34
Cytat: dyletant w Marzec 09, 2024, 14:43nowa ekranizacja Szoguna to kawał dobrego kina.

Zgadzam się.
Czy zgodzicie się ze mną że w stosunku do poprzedniej ekranizacji jest zmiana punktu widzenia. Tam była to opowieść o dwojgu ludzi; angielskim pilocie i Mariko a teraz jest to film o wielkiej polityce.

Zgodzimy się chociaż w tamtym wieku wątkiem romantycznym niewiele się interesowałem. Niemniej kondycja jednostki i ostre cięcia kataną robiły wrażenie. Dziś bardziej cenie umiejętności ninja niż samuraja😉.