Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

ja po 20 latach z jednym rowerem, gdy juz syn na fotelik sie nie nadaje, na nowy rok kupuje w koncu nowy
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ahaja

Jak chcesz sprawdzić dlaczego biegi nie wskakują odpowiednio upewnij się czy masz prosty hak od przerzutki tylnej.

Druga sprawa - skoro sprzęt ma 17 lat ... to wymień linki i pancerze na nowe i wyreguluj. Jeśli założymy, że hak jest prosty i nie miałeś 'dzwona' to powinno chodzić prawie jak nowe.
Koszt bardzo niski, ale trzeba trochę popracować.

Komfort dają:
amortyzator powietrzny z przodu i grube opony od 2.0 w górę. Do ramy trekkingowej takie mogą jednak nie wejść. Dlatego ja powoli zmieniam ramę na typową do mtb.
Powietrzny dlatego, że ma z reguły już znacznie grubsze golenie czyli jest sztywniejszy od starych 'uginaczy' sprężynowych. poza tym dostosowujesz jego pracę i 'twardość' do swojej wagi.

  Oglądając nowe rowery, takie z przedziału 4-5kzł już mają z reguły powietrzne amory. Napęd pomijam bo to co człowiek ogląda i czym się podnieca to (jak ja kiedyś) ... ilość 'x'ów w nazwie części; slx, xt, xtr etc. ... ale to nie jeździ - to tylko kwestia wygodnego 'pstrykania'. Jeździ się za to na ramie, kołach i amortyzatorze (jeśli takowy występuje w danym modelu) i na to należy zwrócić uwagę. Koła są i powinny być najdroższe w zestawie - odpowiednie piasty, szprychy, obręcze.

  Podobny jak nie lepszy efekt można osiągnąć składając samemu kładąc nacisk na sprawy ważne (wyżej) - w okolicach 2,5-3kzł można się zmieścić. Albo przeszukać olx w swoim fyrtelku i wyszperać coś solidnego w podobnej kwocie.

Piterski

Krzysiu nie miałem żadnych poważniejszych wypadków, po prostu manetki już zjadły zęby.
Tylna kasta też się pościerała (8 biegowa) i dlatego jako, że mam sentyment do tej ramy (MTB 18"). Postanowiłem nie łatać dziur ale go odświeżyć na kolejne 10000 km. Postawie chyba na 9 rzędów bo 10 raczej nie wykorzystam. Sprawdzę tylko ile zębów ma moja obecna kaseta bo to najlżejsze przełożenie mi odpowiada.
Co do doboru stopniowania to jestem zielony i będę się musiał poradzić.
Do wymiany pójdą całe klamko manetki i za Twoją sugestią wezmę te które wskazałeś. Linki wszystkie też wszystkie do wymiany, jeszcze nie myślałem i nie patrzyłem co jest dostępne i w co zainwestować. Postanowiłem kupić kilka specjalistycznych kluczy i sam to porozbieram jedynie kola będę zamawiał kompletne.
Starą przerzutkę tylną Deore założę w rowerze córki, ma 8 biegową kasetę, a ta będzie lepsza od tej która jest tam obecnie.
Amortyzator mam Rock Shock, chyba jeszcze sprężynowy ale przy mojej jeździe doskonale się sprawuje i nie zaobserwowałem by złapał luzy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Pytanie do obeznanych ze sprzętem rowerofilów.

Nadszedł czas zmiany sprzętu. Wysłużony stary tekkingowy Giant ma za wiele ograniczeń. Czas na nowy.

Gdzie jeżdżę? Głównie leśne ścieżki (trafia sie sporo piachu więc opony muszą być szerokie) oraz miejskie ścieżki rowerowe. Żaden góral nie wchodzi w rachubę. Jestem wygodny i nie lubię jeździć z głową między kolanami, poza tym Warszawa nie leży w Karkonoszach.
Jakie potrzebne dane do określenia rozmiaru ramy i kół?
Wzrost 188 waga 100-120 (zobaczymy co wyjdzie na wiosnę, póki co idzie dobrze  ;) ).
Nie lubię amortyzatorów! Chciałbym aby rower miał i błotniki i bagarek.
Z czym tam jeszcze mam sie określić? Budżet? Nie za wielki. Im mniej tym lepiej ale nie żadna marketowa marka. Ma byc solidny i niezawodny.

Help!

moon

wielkosc ramy sobie dobierzesz w sklepie, do roweru trzeba sie przymierzyc, nie kazda geometria moze Ci podpasowac. mozesz amortyzatorow nie lubisz, ale bez przesady:) nie wiem, jaki to budzet ale do 2k IMO mozesz wybierac takie, ktory Ci sie podoba kolorystycznie itp., o ile wiem to teraz nawet Kross nie ustepuje w tej kategorii cenowej innym. Ja planuje na wiosne kupic GT w tej kategorii cenowej.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

No to, że bez przymiarki sie nie da to wiem.
Chodzi o to, że zielony w temacie rowerowania jestem i nie chcę żeby sprzedawca mi wcisnął to co mu akurat zalega a nie to co dla mnie będzie najlepsze.
2-3 k zł to bardzo rozsądny przedział cenowy.

moon

zawsze moge polecic sklep Scotta na Zamiany 12, Ursynow, ciemnoty Ci nie wcisna.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

To już konkret. Dzięki!

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Nie spełnia oczekiwać. Ma amortyzator i cienkie buty  ;D

ahaja

A w jaki sposób rower trekingowy bez amortyzatora z oponami rzędu 1,50 ma być wygodny w terenie ... ?

Trekingi są z reguły zaopatrzone w 'uginacze' ... ale z niskiej półki.
Amorki powietrzne - też się broniłem - dopasowujesz do swojej wagi, stylu jazdy i terenu ciśnieniem. Poza tym są takie z blokadą, którą wykorzystasz na ulicy czy mieście.
Opona 2.0...2.2 daje wygodę w terenie, ale taka raczej nie wchodzi do ramy trekingowej. Gruba opona przetacza się przez przeszkodę czy piach ... węższa niestety albo podskakuje albo tonie w piachu.

Zerknij na mój wpis nieco wyżej - przeszedłem taka drogę.

Ramy Cube idą w kierunku wygody, mniej sportowego zacięcia.
Kąt główki ramy do 70*.


frywolny trucht

Cytat: LampowY w Październik 09, 2018, 13:41
Nie spełnia oczekiwać. Ma amortyzator i cienkie buty  ;D

O!
https://allegro.pl/rower-elektryczny-blaupunkt-carl-280-skladak-i7402923706.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=M2M5NDFlYjctNWQ0NS00N2FlLTg1MmQtZjdmMTZhZGRlZWM1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a1076a34-7763-4294-b903-1c55df9fcce9

Możesz nawet przytyć ;) Zaletą elektryków- co na pewno wiesz- jest to, że jak ci kolano odmówi posłuszeństwa nie trzeba będzie wzywać helikoptera.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

ahaja, dzięki za cenne uwagi.
Andrzej, na wiosnę mi cza nowego rowera.
Zimą takiego paralityka jak ja będą sankami ciągać  :)

GregWatson

A tak wygląda rower strażaka:

Trochę tego i trochę tamtego też.

Lyset

Pojechalem dzisiaj spalic papierosa na Oileán an Tairbh Thuaidh.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 21:17
Pojechalem dzisiaj spalic papierosa na Oileán an Tairbh Thuaidh.
To Irlandia? Te ich nazwy niszczą język giętki.

Lyset

Cytat: amati74 w Marzec 24, 2019, 21:39
Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 21:17
Pojechalem dzisiaj spalic papierosa na Oileán an Tairbh Thuaidh.
To Irlandia? Te ich nazwy niszczą język giętki.

Tak,Dublin.
Miejscowy jezyk dosc twardy jest.Ponoc bardzo piekny i poetycki rowniez.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 21:49
Cytat: amati74 w Marzec 24, 2019, 21:39
Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 21:17
Pojechalem dzisiaj spalic papierosa na Oileán an Tairbh Thuaidh.
To Irlandia? Te ich nazwy niszczą język giętki.

Tak,Dublin.
Miejscowy jezyk dosc twardy jest.Ponoc bardzo piekny i poetycki rowniez.
Byłem w Dublinie 3 tyg temu, było fajnie.
Jedyny problem to tylko zapchany pociąg powrotny i nawaleni brytole w restauracyjnym [emoji1787]

Piterski

Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 21:17
Pojechalem dzisiaj spalic papierosa na Oileán an Tairbh Thuaidh.
Na semi-slickach po piachu, to ja Ci współczuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lyset

amati74,trzeba bylo sie Aircoach'em przemieszczac.Szybko,tanio,wygodnie.
Piterski,po piachu prowadzilem rower,nie nadaja sie totalnie do jazdy po plazy.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 22:03
amati74,trzeba bylo sie Aircoach'em przemieszczac.Szybko,tanio,wygodnie.
Piterski,po piachu prowadzilem rower,nie nadaja sie totalnie do jazdy po plazy.
Racja było by wygodnie i taniej, ale córka chciała pociągiem,. Z Belfastu do Dublina był pusty pociąg, więc było fajnie i można się było napić piwka w pociągu.  W autobusie już gorzej z trunkami . Nie napić się Guinness'a w drodze do Dublina to grzech.

Lyset

Jak to gorzej?Ja w busie pilem piwo,wino,Bukfast,whiskey i whisky  :pij:
Najwiekszy luz jest w samolocie.Nie moga wyprosic   8)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

amati74

Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 22:17
Jak to gorzej?Ja w busie pilem piwo,wino,Bukfast,whiskey i whisky  :pij:
Najwiekszy luz jest w samolocie.Nie moga wyprosic   8)
[emoji1787]

amati74

Cytat: Lyset w Marzec 24, 2019, 22:17
Jak to gorzej?Ja w busie pilem piwo,wino,Bukfast,whiskey i whisky  :pij:
Najwiekszy luz jest w samolocie.Nie moga wyprosic   8)
Bukfast ? uuuu nie przepadam , lekami sie po nim odbija.