Taśmy magnetofonowe do kaseciaka - porady co wybrać i gdzie kupić

Zaczęty przez GregWatson, Październik 10, 2017, 14:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Rozkminiając temat Akai, podobnie jak Arek nie widzę sensu przepłacania za 95. Technicznie nic nie wnosi. A drewniane boczki? Można zanabyć 75 w boazerii.


Mam oferte na 75 z boazerią i oryginalnym pilotem po pełnym serwisie (czyszczenie, smarowanie, nowe rolki i pasek) za 1.6. I nie od handlarza.

LampowY

Doszedłem do 1,5k
Z bardzo pewnych rąk...

Brać? Arek?

LampowY

Qrła... Jak niepotrzebny to się szwenda po forum a jak potrzebny to go nie ma  >:(

paul_67

Tanio nie jest, ale jeśli w 100 procentach sprawny i masz na niego ochotę to sobie nie odmawiaj :)

LampowY

Gwarancja rozruchowa na 30 dni (na słowo honoru  ;D )


paul_67

Jednak nie MK II.Te drewniane boczki bez wkładek pod śruby?

LampowY




paul_67

To jest wklejka w kieszeni kasety i chyba drobna różnica w parametrach też jest.

LampowY

OK. Ta wklejka, którą Arek pokazał, że da się kupić?

To brać czy czekać na Mk II?  :o

paul_67

MK II ma na metalu o 1000 Hz lepszą górę i dół od 15 Hz zamiast 20, ale czy to da się usłyszeć? Twój wybór.Ja chciałem wersje poprawioną i taką kupiłem.

LampowY

Obawiam się, że dzisiaj ważniejsza jest kondycja egzemplarza od tego czy to MkI czy II. Kasetę metalową mam słownie jedną i to nie nagrana bo mi zawsze szkoda  ;D
Powiedziałem sprzedającemu, że się prześpię z tematem i jutro dam odpowiedź.

paul_67

15 Hz jest na wszystkich rodzajach taśm, ale to niuanse są :)

wiki

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 13:11Dynamika, zero szumów ale trochę za ostro.
Może taki Akaiec lepiej sam by się skalibrował pod taśmę?
LampowY, Ty piszesz o kalibracji podczas odsłuchu kasety, czy podczas nagrywania?
Bo cały czas mam wrażenie, że podczas odsłuchu... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

No chyba, że jednak jestem idiotą... Przecież w jego poradach występuje GX75  :o

paul_67

Przy ręcznej kalibracji możesz to zrobić na wskaźniki lub na słuch z korekcją jaka ci odpowiada i to jest na plus dla Akai.Bez problemu podbijesz górę lub ją poskromisz, albo zachowasz taką jaka jest w oryginale.

paul_67

Mnie najbardziej zaskoczyło w tym magnetofonie jakość nagranych zwykłych żelazówek! No, ale pasmo od 15- 19000 Hz na tym nośniku robi swoje .

LampowY

Serio to słyszysz?  :o
Zważywszy, że 99,99% populacji nie słyszy nic poniżej 20Hz to szacun Panie kolego  :)

LampowY

No dobra.
Nie pali się. Jest na czym słuchać. Poczekamy aż sie trafi MkII żebyście nie marudzili  :D

paul_67

Nie wiem czy słyszę.Napisałem tylko tyle,że świetnie nagrywa na żelazówkach, tak że nie silę się specjalnie na taśmy chromowe :)