Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 20, 2018, 08:22Te głośniki, nie cierpię takich nowoczesnych, wąskich słupków!
To Spark 3. Już ich nie ma.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 20, 2018, 08:22Te głośniki, nie cierpię takich nowoczesnych, wąskich słupków!
Nie mów tak bo to dawne kolumny Bartka i jeszcze się na ciebie obrazi  ;D
Przy okazji ja też słuchałem na takich słupkach HGP Vola i AP Tempo 3I.
Wszystko było w tym moim audiofilskim życiu prostsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Sorki, Panowie, ja rozumiem, że to pasuje do nowoczesnych wnętrz itd. Ja to chyba jakiś old-fashioned jestem 😇
Pozdrawiam serdecznie!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Czyli pewnie nigdy ich nie słuchałeś.

Ja słuchałem trochę takich kolumn ale nie było mnie na nie stać nad czym poniekąd ubolewam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Też mi się zdaje, że niekiedy opinie o "słupkach" są przesadzone i tendencyjne. A preferuję również rozłożyste, wielkomembranowe dzieła... ino mnie nie stać... Ale nie deprecjonuję innych, są różne szkoły brzmienia ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bartolo

Cytat: Piterski w Wrzesień 20, 2018, 11:29Nie mów tak bo to dawne kolumny Bartka i jeszcze się na ciebie obrazi 
Ja się tak łatwo nie obrażam.. Każdemu podoba się coś innego... AP, to było moje marzenie, gdy je usłyszałem na pierwszym AS. Przegrywały z Electrami SF, ale to inna klasa cenowa.. ;) Cieszyły mnie przez klika chwil, aż nie poznałem Piterskiego i nie usłyszałem EV. A potem się trafiła okazja na AN. I teraz się cieszę z kolumn, staram się nie bywać za często u Piotrka, kombinuje jak tu wyłapać hi-endową wkładkę, by popełnić mezalians i robię projekt pod regał na LP, bo się mocno rozrósł przez "dziecko" Pana Andrzeja... :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

Audio Physic to chyba każde audiofilskie dziecię słyszało. Swego czasu też miałem fazę na tego typu głośniki i myślałem, że to już nawet high-end złapałem... nie deprecjonuję, po prostu dzisiaj uważam inaczej. Do wszystkiego trzeba dorosnąć.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Muszę kiedyś posłuchać tych Twoich Zu Audio... ;) Bo wyglądają bardzo przyjemnie, a i konstrukcja też ciekawa.. :np:
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

andrzej analogowy

Trochę z innej beczki.Wczoraj dotarła do mnie nowa płyta braci Oleś oraz P.Dell'a z muzyką Góreckiego.Dawno nie byłem zmuszony do słuchania tak wyrafinowanej muzyki.Do tego wspaniała poligrafia i znakomite tłoczenie..Traktujcie to jako propozycje na referencyjne nagrania do np.testowania kolumn.I pomyśleć,że jeszcze 1/2 roku temu nie miałem pojęcia,że Bracia Oleś w ogóle istnieją..Mam także---- nową stronę   adfontes.com.pl jeśli to nie kłopot zerknijcie i oceńcie...Polecam się ...

malg

adfontes.com.pl przekierowuje na
    http://adfontes.pl

widać duży postęp w prezentacji na pierwszy rzut oka

Jakub

Strasznie dużo literówek i błędów. Warto było chociaż wrzucić ten tekst do Worda, żeby automat sprawdził pisownię itd.

Bartolo

Cytat: andrzej analogowy w Wrzesień 20, 2018, 22:03
Trochę z innej beczki.Wczoraj dotarła do mnie nowa płyta braci Oleś oraz P.Dell'a z muzyką Góreckiego.Dawno nie byłem zmuszony do słuchania tak wyrafinowanej muzyki.Do tego wspaniała poligrafia i znakomite tłoczenie..Traktujcie to jako propozycje na referencyjne nagrania do np.testowania kolumn.I pomyśleć,że jeszcze 1/2 roku temu nie miałem pojęcia,że Bracia Oleś w ogóle istnieją..Mam także---- nową stronę   adfontes.com.pl jeśli to nie kłopot zerknijcie i oceńcie...Polecam się ...
Mam też. Oczywiście w kolorze... :) jest super, choć wolę wcześniejszą - "SPIRIT OF NADIR"... A to testów polecam Mist z TBM...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

Cytat: Bartolo w Wrzesień 20, 2018, 21:34Muszę kiedyś posłuchać

Oczywiście serdecznie zapraszam, jeśli ktoś ma ochotę - niech się odzywa na priw i damy czadu :)))
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Cytat: andrzej analogowy w Wrzesień 20, 2018, 22:03Mam także---- nową stronę   adfontes.com.pl jeśli to nie kłopot zerknijcie i oceńcie...Polecam się ...

Bardzo zgrabna strona, Panie Andrzeju, wizualnie wyraźnie lepsza od poprzedniej. Dobrym pomysłem są instrukcje dla zainteresowanych "jak kupić", a zwłaszcza wersja dla leniuszków :) I świetnie, że napisał Pan co nieco o technikaliach - tego moim zdaniem brakowało wcześniej, a jest się czym pochwalić!
Pozdrawiam i do usłyszenia ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Michał Trójmiasto

Brawo za odświeżenie strony Panie Andrzeju!

jaką najdziwniejszą okleinę wybrał Pana klient do Ad Fontesa? Lub może inaczej - nietypową?

andrzej analogowy

Dziękuję za miłe słowa dotyczące nowej strony.Korekty  przeprowadzone.Mój syn się zlitował i poświęcił mi sporo czasu..Jutro idę do kina!!!Popatrzę na moją gwiazdę pośród innych.Co do najdziwniejszych oklein,to raczej nie była okleina a wersja piano w kolorze różu przechodzącego w fiolet.Zamówienie odbierał ksiądz razem z organistą.Bardzo mili i troskliwi panowie. UWAGA mi się nasunęła: zawsze lubiłem kontakt z ludźmi.Dawniej były to tzw godziny przyjęć dyrekcji.Odwiedzała mnie masa ludzi w różnych celach które niekoniecznie były celami,które mnie w sposób porywający interesowały.Teraz jestem szczęśliwy,ponieważ robię to co lubię i odwiedzają mnie ludzie o pokrewnych do moich zainteresowaniach...Mogę gadać,gadać słuchać i słuchać...Bardzo jestem szczęśliwy i spotykam ludzi o tak różnych osobowościach.Cudowne.Życzę miłej jesieni bo to najlepszy czas na słuchanie...

vasa



Cytat: andrzej analogowy w Październik 01, 2018, 21:03
Co do najdziwniejszych oklein,to raczej nie była okleina a wersja piano w kolorze różu przechodzącego w fiolet.Zamówienie odbierał ksiądz razem z organistą.
Złote a skromne. [emoji4]


Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

Cytat: vasa w Październik 01, 2018, 21:09Cytat: andrzej analogowy w Dzisiaj o 21:03
Co do najdziwniejszych oklein,to raczej nie była okleina a wersja piano w kolorze różu przechodzącego w fiolet.Zamówienie odbierał ksiądz razem z organistą.
Złote a skromne.
:D :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

Cytat: andrzej analogowy w Październik 01, 2018, 21:03Jutro idę do kina
sporo go widać.. ;) Mam nadzieje że się spodoba nie tylko Fontek na srebrnym ekranie.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał Trójmiasto

Księża też mają czasem dobry gust (mówię o egzemplarzu z filmu, a nie tym różowym:).

Mam przy okazji pytanie: ile powstało do tej pory Ad Fontesów? Stawiam na 300 :gn:

moon

Cytat: Michał Trójmiasto w Październik 02, 2018, 15:57Mam przy okazji pytanie: ile powstało do tej pory Ad Fontesów? Stawiam na 300

jak bylem u Andrzeja w lipcu to mniej wiecej chyba o takiej liczbie mowil
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: Michał Trójmiasto w Październik 02, 2018, 15:57ile powstało do tej pory Ad Fontesów? Stawiam na 300
Ten w filmie ma numer 666 ;).

andrzej analogowy

Myślę,że około 300.

malg

Panie Andrzeju szkoda ze Pan nie numerował egzemplarzy  ::)
jak kupowałem swój to o tym rozmawialiśmy, ale pamiętam że bez emocji Pan do tego podszedł (do numerowania oczywiście)

Old Man Kensey

Karwa twarz, różowy Ad Fontes - to musi być mocny widok... nie chcę już nawet myśleć, co ten ksiądz z organistą tam robią przy takiej landrynce  :alc:
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen