KSL M-7 chinski zestaw przedwzmacniacza lampowego.

Zaczęty przez jjacek, Styczeń 29, 2024, 17:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

Zainspirowany opinia zamieszczona na stronie https://najlepszeodtwarzacze.pl/kondo-ksl-m7-kit-clone.php postanowilem zbudowac cos podobnego , trzymajac sie zalecen tam zawartych.
Nie wiem czy to zagra , ale chce przetestowac taki tani chinski zestaw i przekonac sie czy warto tracic czas i pewnie nerwy,  na budowe takich rzeczy. Autor przywolanej strony w moich oczach zasluguje na duzy szacunek zwazywszy na ilosc przetestowanego , zbudowanego sprzetu kupe serca tam jest wlozone..
Wiem , ze to nie bedzie latwy projekt , ale trzymajcie kciuki...:). 

yuby51

Siema. Ja będę kibicował. 
Też jestem zainteresowamy tym układem ale nie tylko, jeszcze mam na oku układ 3xSRPP, poki co nic nie wybrałem, bo muszę dokończyć ostatecznie obudowy do gm70 i pozamykać kilka spraw zawodowych.
 Jak to dokoncze to bedzie budowane:)

Potwierdź proszę, czy te chińskie płytki, które maja miejsce na 4 podwojne triody a kondo ksl m7 wykorzystuje tylko dwie podwojne triody, jest zrobiona w taki sposob, że z każdej lampy jest wykorzystywana tylko jedna trioda, czy może pracują one rownolegle? 

jjacek

Polaczenia: lampa 1 wejsiowa-cokol- 1 (a1) anoda1 brak polaczenia ,2-7 (g1-a2)siatki ze soba sa polaczone,3(k1) katoda1 brak polaczenia . Wykorzystujemy tutaj anode a2 (6) i katode k2(8)
            lampa 2 wyjsciowa-cokol-1 i 6 (a1, a2) anody sa ze soba polaczone,7 (g2) siatka 2 brak polaczenia, 8 (k2) katoda 2 brak polaczenia.Korzystamy z siatki 2 (g1)i katody 3(k1). Tak , ze mamy taki balagan..:)

jjacek

Mozolne prace przygotowawcze... Mam obudowe do KSL-M77 , ktora nie za bardzo pasuje z PCB i musze wyrzucic potencjometr z plytki na front , jest inna kolejnosc wejsc ...itd  jednym slowem normalna sprawa :)  Jest co robic.

jjacek

Powoli do przodu.

jjacek

Troche do przodu..

yuby51

JJacek trzymam kciuki cały czas:) 

Jak oceniasz jakość tej obudowy? 
W jaki sposób ją kupiłeś? Bo cena na alliexpress jest atrakcyjna tych obudow, ale przesyłka kosztuje drugie tyle.

jjacek

Jak wczesniej wspominalem ..to jest obudowa do zestawu ksl m77 i nie wszystko pasuje. Myslalem , ze wcisne wlasna plytke riaa , ale jest jednak za malo miejsca :(  Lepiej kupic obudowe dedykowana dla M-7  by nie kombinowac a same zakupy robilem na aliexpress.  Obudowa jest ok.. jej  slabe punkty to wlacznik glowny na panelu czolowym- slabej jakosci , ma sie wrazenie , ze sam rozpadnie nam sie w rekach . Podobnie jest z przelacznikiem wyboru wejsc - lipa, ale to wchodzi bardziej w zestaw samej plytki.  Aluminiowe galki sa wcisniete w  wyfrezowane wglebienia w  plycie czolowej i  trzeba poswiecic sporo czasu by idealnie centrycznie ustawic .

jjacek

Powoli do brzegu...

jjacek

Podpiete . Wszystko dziala .  Brak szumow i mysle , ze zamiana rezystorow na dlawiki w zasilaniu anodowym robi robote! Teraz pozostaje dobor lamp . Mam ich troche , bedzie znowu dluga zabawa...

benpe

brawo za efekt dla oka
teraz aby efekt dla ucha doszedł do "łał"
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

jjacek

Dzieki! 
Gram caly dzien , zmieniam lampy , probuje . Scieram pot i lzy z twarzy a usmiech nie znika :) 
Tak obecnie wyglada moj dobor lamp ... 

jjacek

The tower....
Wrocilem jednak do ustawienia 4x12au7. Slucham i obserwuje... temat nie jest jeszcze zamkniety :)

jjacek

Sporo sie dzieje..wlasnie dostalem nowe lampy juz po wymianie i juz slucham.  Leci "Dzem " z sacd . Jasne nie sa to moze jakies specialne lampy ale sa nowe, kanaly graja rowno , super detalicznosc. Przyjemnie sie tego slucha. Dobrze jest i tak zostaje...skrecam ponownie paczke... :)

Rangefinder

Bardzo elegancko wszystko wyszło. Obudowa, selektor i przewody były w kicie?

Chętnie porównałbym to pre do mojego klona kondo. 

jjacek

Dzieki . Selektor i przewody sa w zestawie .  Obudowa , trafo, dlawiki i lampy  to osobny zakup.
Gra zaskakujaco dobrze  i moge polecic.