Wkładka używana czy nowa

Zaczęty przez Luidzi, Styczeń 06, 2024, 12:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Luidzi

Ave

Takie pytanie kupić starą wkładkę np. Stanton, Pickering czy kupić po prostu nową. Chodzi mi o zużycie elementów zawieszenie igły. Na aledrogo są wkładki, ponoć pomierzone wszystko gra rewelacja. Ale to jest wkładka która może mieć 30lat. Wiem że można regenerować przewijać uzwojenia robić retiping. Czaić się na takiego Stantona 500 ? Czy kupić nowego Ortofona ?

frywolny trucht

Stanton 500 ma wymienną igłę i można dziś kupić taką nową. Jeśli body nie leżało na dnie morza, nie widać śladów korozji- powinno być OK. Na Allegro jest NOS, czyli komplet nierozpakowany. Ale to sferyk. Sferykom mówimy nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Widziałam ale tak jak mówisz to sferyk. Czyli wkladkom Vintage nie mówimy nie. I kurde blade co tu kupić powiedzmy do 3 stów. Stanton, Pickering, Ortofon? Gramofon to Dual 506 podpięty do Grudnia a903 Fine Arts

frywolny trucht

Coś z eliptykiem. Jeśli to lekkie ramię- Ortofon, jak cięższe Audio- Technica AT-VM95E? Sporo starszych wkładek ma możliwość zakładania różnej jakości igieł, ale tak na początek łatwiej coś nowego. Przy czym 2M Red to dziś minimum 400 zł. AT jest tańsza, ale na lekkim ramieniu będzie grała płasko. Swojego pierwszego 2M Red kupiłem za 230 zł? Jakoś tak.

Gdybyś nadal rozważał Stantona. Jeden sprzedawca zamienników:
https://www.thakker.eu/en/search-results/?query=stanton%20500

Drugi:
https://www.thakker.eu/en/search-results/?query=stanton%20500
Ten sam Stanton może dostać szlif nude, ale to nie jest tania zabawa.

Może być tanio, może być drogo. Thakker sprzedaje sporo badziewia, unikałbym najtańszych ofert.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

A w jaką paranoję nie wpadać w przypadku Duala 506 to budżetowy gramofon. Do jakiej kwoty rozważać wkładki ponoć wkładka to 70 % brzmienia ale bez przesady. Kable RCA w tym Dualu marne. W ramieniu pewnie nie lepsze. Gdzie jest granica ?

frywolny trucht

https://hifi.dual.de/wp-content/uploads/2022/07/ServiceManual_505-6_EN.pdf

No więc nie widzę tu nic o masie efektywnej ramienia. Stosunek S/N niecałe 50 dB potwierdza budżetowość. Nie wiem, spróbuj tej AT 95, jak będzie grało płasko dokupisz płytę testową, żeby zweryfikować gdzie wypadają rezonanse. Czy wkładka jest źle dobrana, czy to tak ma. Możesz też szukać po internetach kogoś, kto miał ten model i ma jakieś doświadczenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi


frywolny trucht

Co prawda mam AT95 na Dual 1019 i gra to jebutnie, ale to inne ramię, napęd idlerowy, więc mną się nie sugeruj. Ogólnie ten sport polega na ciągłym dokonywaniu prób i wyciąganiu wniosków z błędów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Masz rację. Różne wkładki montują do tego ramienia Ortofon om5, stantony, shure m91, At95, Pickering. Trochę tego jest.

Luidzi

Ave
No i kupiłem stantona 500 z igłą znalazłem za 100 zł zobaczymy co z tego wyjdzie.