Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ja tam na Danielu wychowany choć Adam mi się bardziej podobał za wyjątkiem ramienia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Grudzień 23, 2018, 18:24
Ja tam na Danielu wychowany choć Adam mi się bardziej podobał za wyjątkiem ramienia.
Też miałem Daniela, zarówno ze wzmacniaczem jak i bez. Sprzedałem natychmiast po tym, jak posłuchałem u siebie Technicsa SL-23A.
Adam ładniejszy, ale ramię ma faktycznie kiepskie. Najlepsze polskie ramiona były w Fonomasterach chyba (Fonomastera też miałem).

elem

Podobno Fonomaster miał ramiona Micro Seiki, u nas były tylko składane.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: elem w Grudzień 23, 2018, 19:36
Podobno Fonomaster miał ramiona Micro Seiki, u nas były tylko składane.
Powątpiewam. Jeszcze jedno takie gdzieś mam. Mogły natomiast być zerżnięte z Micro bądź nawet na licencji.

elem

tak piszą:
" WG-610f Fonomaster z 1972 roku. Zastosowano w nim nowocześniejsze, importowane ramię japońskiej Micro-Seiki z głowicą z bagnetowym mocowaniem typu SME. Również importowana była wkładka Shure M44. Ramię wyposażone zostało w antyskating, a regulacja obrotów talerza w układ stroboskopowy, co czyniło z Fonomastera najnowocześniejszy gramofon w kraju."

https://hi-fi.com.pl/artyku%C5%82y/sprz%C4%99t/prezentacje/1576-fonica.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Cytat: elem w Grudzień 23, 2018, 19:36Podobno Fonomaster miał ramiona Micro Seiki, u nas były tylko składane

Gdzieś czytałem historię zarówno Fonomastera jak i Daniela bo  w tych dwóch gramofonach wprowadzono ramię podobne do tych, które produkował Micro Seiki. Autorzy tekstu przypuszczają bardziej że dokonano skopiowania z oryginałów pomysłu Micro Seiki. Z tego co wiem nie otrzymano zgody od firmy a tym samym dokonano to w sposób nielegalny i trochę niezdarnie. Takie czasy. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Gdyby to było ramię Micro, to musiałyby istnieć całe gramofony Micro z takimi samymi ramionami. Tymczasem ja nigdy takowego nie spotkałem.

GP412

#3107
Piszą różne rzeczy bo pisać można różne bzdury miałem kilka ramion FONICA R2 (G-601) od wczesnych do póżnych były wzorowane na ramionach nie Micro-Seiki  a rodzinie ramion GRACE G-545,565.IDENTYCZNE rozwiązania łożyskowania i częściowo wygląd.Ale precyzja wykonawczo złożeniowa nie ta.Ale mając kilka ramion+zdolne paluszki+trochę pomysłowości możemy mieć dobre ramię za nieduże pieniążki.Ale ma dużą wadę..nie ma audiofilskości a na dodatek jest polskie.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GregWatson

Ramię Micro stanowiło wzorzec do skopiowania ale zrobili to tak aby nie było identyczne stąd porównanie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Grudzień 23, 2018, 19:50
Cytat: GregWatson w Grudzień 23, 2018, 19:57
Ramię Micro stanowiło wzorzec do skopiowania ale zrobili to tak aby nie było identyczne stąd porównanie.
Stosunkowo najbardziej podobny z wyglądu jest kardan ramienia Grace G-545 oraz rurka, ale reszta się nie zgadza:





GregWatson

W każdym razie co by to nie było wzorzec był dobry  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


paul_67

Na pierwszy rzut oka wydaje się,że jakiś fornir symulowany, ale zdjęcia kiepskie więc trudno powiedzieć :)

GregWatson

To jest chyba jakiś sztuczny fornir. Taki już zanabyłem i nic przy nim nie było robione. Ot taki gramofonik na początek nie do zdarcia. W każdym razie prawie w ogóle nie używany i dlatego idzie na sprzedaż. Kolega, któremu to ściągnąłem zdecydował to sprzedać.
Trochę tego i trochę tamtego też.




il cattivo

Dziwne, że sporo z tych rzeczy sprzedali. Może wcześniej ceny były normalne, a przed Sylwestrem podnieśli i liczą, że ktoś kupi po pijaku :)

krzysiek

Nie wiem, jak to działa na ebayu, ale na allegro sprzedawcy, którzy sprzedali np. 500 sztuk czegośtam i którym wyczerpał się zapas towaru, podnoszą cenę w kosmos, zamiast kończyć aukcję i mają pewność, że nikt nie kupi towaru, którego nie mają. Bo jak odpalą aukcję od nowa, to będzie, że sprzedali 5 sztuk - a jak towar będzie z powrotem na magazynie, to cena wraca na normalny poziom, a oni mogą spokojnie sprzedawać z aukcji, gdzie jest już te 500 sprzedanych. Kupujący przegląda aukcje wg popularności i kupuje u tego, kto sprzedał najwięcej.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun


fotobia

A jest sens igłę blu do wkładki Red zakładać np. To chyba to samo body a Blue lepsza jest od czerwonej jeśli się nie mylę
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

cdt

Cytat: fotobia w Grudzień 28, 2018, 16:40A jest sens igłę blu do wkładki Red
Jak masz w dobrej cenie to pewnie że tak . Te wkładki różnią się właśnie igłą .

muda44

Blue to lepszy szlif .
Jest jeszcze Blue 100 , nie wiem czym się różni , namazane jakieś zygzaki ma od spodu :)
https://allegro.pl/oferta/ortofon-stylus-2m-blue-100-igla-wyprzedaz-7746914712

Ja z linka kupiłem Black , znajomy Brown i zaraz kolejne się sprzedadzą ;)

Hubertrs

Mialem wszystkie 2m, trzy pierwsze to dobre wkladki (cena/jakosc) natomiast black to strata kasy.