Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Ale ten jest za 1200 zeta . Dla tych co graja na MM to super opcja

GregWatson

Ortofon Verto za 1999 zł nówka z gwarancją.  :o
Trochę tego i trochę tamtego też.

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Jeśli nie masz zamiaru iść w przyszłości we wkładki  MCLO, to warto zmienić. Z drugiej strony juz za 2-3 stówki więcej mozna kupic sporo lepsze używki (NUDA, Vanquard)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

O MC nie myślę, zastanawiam się nad lepszym pre, tylko ja nie mam w tym zbytniego doświadczenia. Jedyne jakie słyszałem to to które mam ;).

Myślałem przez chwilę o lampowym np:
https://allegro.pl/oferta/feliks-audio-lampowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-7745304043
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Hubertrs

Cytat: cdt w Grudzień 28, 2018, 19:08
Ale ten jest za 1200 zeta . Dla tych co graja na MM to super opcja

Tym bardziej bym nie kupil, zazwyczaj za okazja stoi przyczyna tego faktu, a na dodatek przy rzeczy takiej jak wkladka.

cdt

Widać że sklep wyprzedaje się z ortofona . Nie mi wnikać dlaczego . Wiec po co mają sprzedawać asortyment rok jak przy tej promocji puszczą wszystko w tydzień .
Słuchałem 2M Black . Sam miałem 2M Bronz . Czarna to jednak zdecydwanie lepsza wkładka wg mnie .

cdt

Cytat: fotobia w Grudzień 28, 2018, 20:11Myślałem przez chwilę o lampowym np
Każda z moich MM jakie miałem dużo lepiej grała na krzemie niż na lampach .

Hubertrs

Cytat: cdt w Grudzień 28, 2018, 20:20Słuchałem 2M Black . Sam miałem 2M Bronz . Czarna to jednak zdecydwanie lepsza wkładka
Ja mialem jedna i druga, zgodze sie z tym ze black jest lepszy, niestety nie na tyle aby usprawiedliwic roznice w cenie.

muda44

2300zł pewnie nie ale pełna wersja za 1400zł na tle tego co jest obecnie w tej cenie z MM to chyba nie jest źle.
Fakt że ta wkładka 10 lat temu kosztowała około 1000zł .


Nieźle podrożała :)

cdt

W tym naszym hobby mało  jest racjonalności . Kabel kosztuje więcej od pralki bo go robiono przy pełni księżyca  ;) . Parę sklejek potrafi kosztować fortunę . Do tego dołożony bełkot marketingowy i racjonalizacja audiofilska . Myślałem o kupnie czarnego ortka i pewnie bym go kupił . Całe szczęście wrodzona ciekawość kazała mi wypróbować taniej MC i 2Mki nie potrzebowałem .
Prestiżowo jednak 2M Black jest dość wysoko ;) . A teraz jest za 1200 zeta  ;)

McGyver


Cytat: fotobia w Grudzień 28, 2018, 20:11
O MC nie myślę, zastanawiam się nad lepszym pre, tylko ja nie mam w tym zbytniego doświadczenia. Jedyne jakie słyszałem to to które mam ;) .

Myślałem przez chwilę o lampowym np:
https://allegro.pl/oferta/feliks-audio-lampowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-7745304043
Lampowe pre zasilane takim czymś ma prawo funkcjonować, ale nie ma prawa grać. Może tylko jakieś niokreślone dźwięki z siebie wydawać:

muda44

Nie mogłem się do nich dodzwonić . Chciałem zapytać czy z Verso da się odkręcić śrubki i czy wersja PNP da się ustawić pod SL-1200MK2 więc kupiłem pełną wersję . A może ktoś z Was wie ?
Szczotka i niemagnetyczny szybkowkręt się przyda :)

Zgadza się , łatwo się zapędzić . Ja niedawno się tak zapędziłem ale zrobiłem sobie reset i wracam do żywych :)

Da się relatywnie tanio i bardzo dobrze :)

fotobia

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2018, 21:45

Cytat: fotobia w Grudzień 28, 2018, 20:11
O MC nie myślę, zastanawiam się nad lepszym pre, tylko ja nie mam w tym zbytniego doświadczenia. Jedyne jakie słyszałem to to które mam ;) .

Myślałem przez chwilę o lampowym np:
https://allegro.pl/oferta/feliks-audio-lampowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-7745304043
Lampowe pre zasilane takim czymś ma prawo funkcjonować, ale nie ma prawa grać. Może tylko jakieś niokreślone dźwięki z siebie wydawać:
Czyli dobrze, że się nie pokusiłem... Trzeba będzie kiedyś znaleźć czas i wypożyczyć jakieś przyzwoite pre. Posłuchać czy warto zmieniać...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

McGyver

Cytat: fotobia w Grudzień 28, 2018, 22:09Trzeba będzie kiedyś znaleźć czas i wypożyczyć jakieś przyzwoite pre. Posłuchać czy warto zmieniać...
Zapraszam do małpiarni, gdzie wg. wskazówek będziesz sobie mógł samodzielnie poskładać lampowego phonostage z prawdziwym zasilaczem.

fotobia

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2018, 22:23
Cytat: fotobia w Grudzień 28, 2018, 22:09Trzeba będzie kiedyś znaleźć czas i wypożyczyć jakieś przyzwoite pre. Posłuchać czy warto zmieniać...
Zapraszam do małpiarni, gdzie wg. wskazówek będziesz sobie mógł samodzielnie poskładać lampowego phonostage z prawdziwym zasilaczem.
To się nie uda... Pomijając fakt, że nigdy nie miałem okazji lutować to nie jestem przekonany, że mam jakiekolwiek szanse na zrobienie takiego czegoś...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

LampowY

i mówio, że tanio nie jezd to małpowanie :o

dino

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2018, 21:45Lampowe pre zasilane takim czymś ma prawo funkcjonować, ale nie ma prawa grać. Może tylko jakieś niokreślone dźwięki z siebie wydawać:
:np: :np: :np:

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 29, 2018, 09:04
i mówio, że tanio nie jezd to małpowanie :o
Jak się podłącza wysokie napięcie pod żarzenie po to żeby odesłać w niebyt lampy Mullarda to jasne że tanio nie wychodzi.  ;)

rudy-102

Ale świeciły ładnie. Trzeba przyznać ;).

tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Grudzień 29, 2018, 13:27
Ale świeciły ładnie. Trzeba przyznać ;) .

Takie małe, a świeciły jak GM-ki ;D


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


cdt

Ortofon wrócił chyba do boronu . Ta seria Q jest chyba na szafirze może dlatego jest wyprzedaż .Ale to moje gdybanie . W Nomosie Artur mi mówił ze firma przestaje robić verto .
Typ igły Nude Shibata on Saphir cantilever