Małe jest piekne-beovox ht 500 type 6207

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 24, 2018, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Moze kiedys dojde do wprawy i naucze sie odnawiac fronty amplitunerow wraz z napisami.. Mysle ze jest to do zrobienia.. Musz tylko poczytac jak to sie robi.

frywolny trucht

Na zdjęciu które pokazałeś, front amplitunera wygląda jakby wczoraj opuścił fabrykę. Co chcesz poprawiać?  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Uwierzcie mi na słowo zdjęcia nie oddają tego jak faktycznie jest w realu a jest jeszcze jeszcze lepiej

Mikut1982

Drobne ryski widoczne pod światło ale masz racje co tu poprawiać przecież to ma 51lat..

Old Man Kensey

Gratulacje, pięknie Ci to wyszło. Wiedziałem, że znasz się na robocie. Kolejny sprzęt z duszą uratowany od zapomnienia, super!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

spalon

Mogę się pochwalić że miałem to szczęście i dzięki zaproszeniu Mikut1982 mogłem nie tylko zestaw obejrzeć o czym wspomniałem już wcześniej ale również posłuchać . Bezpośrednio z samego radia ( sygnał na kawałku kabla był trochę słaby ale i tak nie było źle ) , słuchaliśmy również ze szpuli i z przenośnego HifiMana .
Niesamowite wrażenie robią te małe kolumny z tak małej skrzyni taki potężny dźwięk , dociążony bas , muzykalny środek i nieco ocieplona góra a do tego fajna stereofonia i przestrzeń .
Podsumowując na koniec , jeśli ktoś by szukał fajnego zestawu do nagłośnienia niedużego pomieszczenia i chce po prostu relaksować się słuchając muzyki w tle to polecam .
Bardzo dziękuję koledze Mikut1982 i jego małżonce za gościnę i umożliwienie odsłuchu .   

Piterski

Cytat: spalon w Wrzesień 02, 2018, 13:06Uwierzcie mi na słowo zdjęcia nie oddają tego jak faktycznie jest w realu a jest jeszcze jeszcze lepiej

Wczoraj nasz kolega Mikut1982 był u mnie z tym zestawem. Bardzo Ci Mikołaju dziękuje za możliwość posłuchania tego zestawu.

Napisze na początek o wyglądzie. Zestaw jest relatywnie malutki, i wraz z kolumnami stanowi świetnie dobrane zestawienie.
Moim zdaniem żadne zdjęcie nie oddaje jego wyglądu w realu. Można się w nim zakochać  ;D
Jakość wykonanej przez, kolegę pracy jest prima sort, dla mnie to male dzieło sztuki. To naprawdę trzeba zobaczyć na żywo na własne oczy by docenić urok i piękno tego zestawu.

Oczywiście mogłem go posłuchać z CD i winyla i ma on swój własny charakter. Do wyboru są dwa wejścia na magnetofon i gramofon. Wypróbowaliśmy oba bo wejścia. Moim zdanie wejście gramofonowe nie ma zaimplementowanej korekcji RIAA (nie słyszałem jej wpływu). Na tym wejściu sygnał uzyskuje większe wzmocnienie przy tym samym ustawieniu potencjometru głośności.
Pobawiłem się w dobranie odpowiedniego ustawienia poziomu volume dla obu wejść i porównałem brzmienie.
Na wejściu gramofonowym dźwięk jest bardziej przestrzenny i otwarty ma jak gdyby więcej powietrza.

Amplituner posiada regulacje barwy ale bez wyznaczonego mechanicznie położenia równowagi. W trakcie słuchania trochę się nią pobawiłem bo mam wrażenie, że dość specyficznie wpływa na brzmienie zestawu, trochę inaczej niż to jest w innych urządzeniach. W pewien sposób jak gdyby wpływa na charakter nie tylko równowagi tonalnej ale jak gdyby barwę dźwięku. Trudno mi to nazwać słowami, trzeba by to usłyszeć.

Kolumienki jak na swoje rozmiary na pewno zadziwią skala i potęgą brzmienia. Mógłbym się założyć że z zamkniętymi oczami nikt by ich nie wskazał, że to one grają a nie dożo większe przetworniki.
CDN...
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spalon

Zgadza się zdjęcia tego nie oddają jak faktycznie zestaw wygląda w realu

spalon

A że było mi dane oglądać zestaw przed renowacją mam świadomość ile pracy włożył w to nasz kolega

Piterski

Potrzebowałem chwili czasu i kontrolnego odsłuchu tego sprzętu jaki mam w domu by móc rzetelnie napisać o własnych wrażeniach z odsłuchu tych kolumienek. Nie chciałem pisać od razu bez sprawdzenia pewnych kwestii.
Otóż zacznę od tego, że kiedy ich słuchałem powiedziałem do Michała, że ta przestrzeń i głębia sceny dźwiękowej to chyba jednak zasługa takiego, a nie innego ustawienia kolumn w pomieszczeniu bo w brzmieniu jego zestawu miałem taką stereofonie i głebie z kolejnymi planami jak z moich EV.
Otóż jednak nie do końca tak jest bo jak się okazuje kolumny muszą coś w sobie mieć i małe beovox ht 500 to coś mają. Czy zdołają to powtórzyć w innym ustawieniu niż u mnie, nie wiem ale mają po temu potencjał.

W czasie odsłuchu w pewnym momencie w odtwarzaczu wylądowała płyta testowa HI-Fi i Muzyka i zaobserwowałem pewne zaskakujące zjawisko.
Otóż ten mały zestaw reaguje już na częstotliwości od 10Hz.
Sprawdziłem to dziś na kolumnach Gale Reference Monitor podpiętych do mojego sprzętu i tam takiego zjawiska nie ma. Celowo więc piszę zestaw bo słuchałem go w całości i nie wiem jak zachowywały by się te kolumienki z inną elektroniką. Napisałem o tym bo pompowanie membrany jest na tyle mocne, że aż to słuchać, a nie tylko widać.
Właściwy dźwięki zaczyna się zaś pojawiać od 60Hz ale też jeszcze z tymi zakłóceniami.
Wspominałem o tym ponieważ podczas odsłuchu w dole pasma momentami pojawiały się podbarwienia rozmycie dźwięku coś na kształt rezonansów, stąd też wspomniane przeze mnie próby z regulatorami barwy, które w pewien sposób to zjawisko minimalizowały. Przypuszczam, że to jakiś celowy zabieg w strojeniu tego zestawu bo naprawdę gra z mocno zaakcentowanym dołem pasma. Brzmienie jest zupełnie nie podobnie do tego co słyszałem dotychczas z tak małych monitorów.

Równowaga w dźwięk jest przesunięta w dolny zakres co pogrubia nawet struny gitarowe i wokale wypadają bardziej nosowo, ale perkusja czy kontrabas zadziwiają swoją potęgą. Zamkniecie oczy i nie uwierzycie, że to te małe kolumienki, trochę to przypomniana to co robią małe Boenicke. Przypuszczam też, że w górnej części pasma występuje jakiś dołek na charakterystyce bo odczuwałem pewne braki w blasku brzmienia fortepianu. Góra pasma ma swoje oczywiste ograniczenia jak na taką, a nie inną kopułkę papierową ale dobrze się wpisuje w całokształt. Pomimo braku najwyższych częstotliwości nie można było narzekać na brak poczucia przestrzeni. Błachy grały po prostu bardziej krawędzią pałeczki z wygładzonym efektem miotełek.

Zauważyłem też, że ten zestaw najlepiej czuje się w małych składach z szczuplejszą aranżacją i słucha się go wtedy wyśmienicie. Akceptujemy bowiem bez problemu jego ciemniejszą docieploną barwę i charakter i zatapiamy się w przyjemności słuchania muzyki.
Przy gęstszych aranżacjach zaobserwowałem, że pojawia się coś na kształt kompresji. Tu chyba dają osobie znać ich fizyczne ograniczenia i te małe przetworniki nie są wstanie jednocześnie grać dźwiękiem potężnym i rozdzielczym przy dużym natłoku dźwięków. Takie zjawisko zaobserwowałem w ostrzejszym graniu na perkusji i gitarach elektrycznych.

Jest jeszcze jedna cecha tego zestawu, która przypomina mi trochę moje Delty, otóż lubi zagrać trochę głośniej niż tylko plumkanie w tle.
Nie na tyle żebyśmy się musieli z Michałem przekrzykiwać ale wystarczyło dać deczko głośniej i dźwięk się otwierał i bardziej wyrównywał w swym paśmie. 

Wszystko to są jednak uwagi marginalne jeśli weźmiemy pod uwagę cenę i wielkość tego zestawu. Nikt przecież nie oczekuje od niego audiofilskich aspiracji, a mimo to zadziwia skalą dźwięku, budowaniem sceny i ogólnie pojętą przyjemnością z jego słuchania. Siedziałem i ciężko mi się było od niego oderwać.

Jeszcze raz dziękuje Michale za twoją wizytę i okazje posłuchania tego zestawu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Pięknie Piotr. Klasa recenzja.
Tyle iż dla mnie z tego opisu wynika, że jednak są bardziej audiofilskie niż Twoja ocena w konkluzji i same się bronią. A to (wciąż według mnie oczywiście) nie jest ich maniera - a jednoznaczne predyspozycje do bardzo przyzwoitego i nie męczącego grania. To bardzo dobrze świadczy o tym zestawie i jednocześnie potwierdza, że w tamtych czasach dusza była standardowym wyposażeniem dostarczanym wraz ze sprzętem :)

rudy-102

Cytat: Piterski w Styczeń 17, 2019, 17:03zadziwiają swoją potęgą. Zamkniecie oczy i nie uwierzycie, że to te małe kolumienki
:)
To jest właśnie siła Beomastera :)
Mój 900K (prawie to samo, tylko że z głośnikami wbudowanymi w skrzynię) stoi teraz w pracowni. Jakiś czas temu podczas pracy odwiedziła mnie znajoma i siedliśmy sobie w biurze. Drzwi do pracowni były otwarte, a do Beomastera podłączony był cedek i leciał sobie Stephane Grappeli. Dźwięk był tak zaskakująco dobry, że znajoma spytała się mnie, czy przeniosłem sprzęt z mieszkania do warsztatu. :)
Jak jej pokazałem co tak gra to była w ciężkim szoku.
To jest na prawdę super pudełko, a z kolumnami Beovox gra pewno dużo lepiej niż u mnie.

spalon

Zgadza się z tymi kolumnami gra lepiej ale sama charakter brzmienia podobny

Piterski

Michał poprosił bym coś napisał bo był ciekaw mojej opinii, a nie wszystko mogłem od razu powiedzieć nie przemyślawszy tego co usłyszałem i nie sprawdziwszy choćby tego zaskakującego zjawiska z tym mechanicznym przenoszeniem niskich częstotliwości.
Z tych wszystkich względów starałem się przedstawić moje wrażenia rzetelnie i uczciwie. Możliwe, że jeszcze coś ciekawego dane mi będzie posłuchać.

Myślałem o zakupie takiego zestawu do kuchni ale przekonałem się, że u mnie na wysokiej półeczce to by była dla tego sprzętu profanacja i nie zagrało by to tam dobrze.
On jest stworzony do trochę większych przestrzeni i spokojnie może robić za drugi bardzo przyzwoity system o pewnym jasno sprecyzowanym charakterze.
Z Waszych opinii widzę, że chyba dobrze go opisałem co mnie bardzo cieszy i daje trochę satysfakcji.

Ja przypadkiem poszedłem w tak zwany sprzęt vintage i mimo pewnych niedoskonałości tego systemu jaki posiadam czerpię z niego dużo radości i przyjemności z słuchania muzyki bo coś w tych starych urządzeniach jest (może jakaś cząstka ich konstruktorów).
Pomimo, że nie są tak rozdzielcze, wysublimowane i nie dzielą dźwięku na czworo jak współczesne konstrukcje to w długiej perspektywie dają wielką przyjemność ze słuchania muzyki. Nie są efekciarskie czy efektowne, ale przekonują do siebie im dłużej się ich słucha.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Dzieki piotrek za opis.  Miałeś większą możliwość odsłuchu i testów co spalon.. A nawet ja.. Nie mam dobrej akustyki w pokoju wiec za wiele nie mogliśmy opisać.  Choc i u niego grały lepiej niż u mnie. A u ciebie, poprostu rewelacja. Wszystko brzmiało inaczej a ten kontrabas (szok). Jednak pomieszczenie dużo daje, ustawienie kolumn także. I tak wszyscy możemy podziękować spolon bo to dzieki niemu to wszystko się zaczęło.. To u niego pierwszy raz usłyszałem beomaster 900k i tylko dzieki niemu mam ten zestaw. Dziekuje mu za to. Piotrek do zobaczenia wkrótce, bo mam zamiar wpasc z kolumnami beovox ht 1500. Są dużo wieksze niż te. Podepniemy pod twój zestaw. Zgadamy sie kiedy to będzie. Tak jak ci wspominałem, wlasciciel budowy na ktorej pracuje też chce taki zestaw do sypialni.  Usłyszał jak gra i chciał kupic mój ale nie po to go robiłem żeby sprzedać.


Mikut1982

Jakby ktoś szukał.. Są ht 500.  Niestety 11 osób licytuje.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


LampowY


Mikut1982

Udało mi sie zakupić kolejnego beomaster-a 900 z dekoderem stereo. Wszystko działa. Orginalne żarówki..  Tylko wtyczka jest nie orginalna... Ale wizualnie 9/10.   

Mikut1982

#148
Sprawny. Tylko zarowka stereo przepalona.

LampowY