Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Uwielbiam węgierską muzykę już od dawna.Uzbierała już się niekiepska kolekcja płyt i dokupuję kolejne tytuły.Od dzieciaka z kumplem podziwialiśmy jakość tych nagrań.W porównaniu z krajowymi to była przepaść.Łatwiej też było kupić taką płytę niż zachodnią.Locomotiv GT też oczywiście doceniam, ale wtedy moją ulubioną kapelą był Skorpio.Do dziś z przyjemnością słucham ich wczesnych płyt i podziwiam brzmienie basu i klawiszy:)

miniabyr

#1451
Skorpio w następnym rzucie posłucham bo mam ich 5 płyt.Oprócz Omegi ,Lokomotiv Gt ,Scorpio ,Piramis (wszystkich po kilka płyt) dostałem sporo ludowizny. Mam wakacje niedługo to posłucham wnikliwie.Wszyskie odsłuchane płyty ,oprócz świetnego rzemiosła ,zaskakują realizacją.To jest poziom o którym nie trzeba mówić bo go po prostu słychać! Mi najbardziej przypadł do gustu Syrius . Może dla tego że kompletnie nie znałem tego zespołu nawet z nazwy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

1985 live AID ;D Mama mnie namówiła :)

frywolny trucht

Jakie drogie, jakie drogie- na winylu.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MarkN


frywolny trucht

Jak ktoś lubi Florence & The Machine, to też polubi raczej:



a od dziś w sprzedaży najnowszy album MS MR
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


gratefullde

#1459
Snarky Puppy

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

#1460
Właśnie przyszła poczta

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Tak sobie słucham :D
Wczoraj dostałem w super stanie z epoki gra wyśmienicie :)
Co o tej płycie sądzi kolega miniabyr?
Pozdrawiam S.CH.

MAC

Tak z tęsknoty za żonką...
Przynajmniej posłucham  ???



Wyk. Peter Jablonski fortepian, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Wojciech Rajski




gratefullde

A ja sobie London Calling słucham. The Clash he he
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: merlin1973 w Lipiec 23, 2015, 21:12
Tak sobie słucham :D
Wczoraj dostałem w super stanie z epoki gra wyśmienicie :)
Co o tej płycie sądzi kolega miniabyr?

I tu drogi Merlin zaskoczę cię  bardzo.Ja tej wersji w ogóle nie znam! Mimo że ta wersja HR jest w mojej świadomosci niemal od 40 lat, to nigdy mnie nie korciło do wersji orkiestrowej Jakoś tak podświadomie bałem się cepelii. A do tego nie jest to moja ulubiona pozycja w dorobku Oldfielda nawet w oryginale. A jak podoba się tobie HR w takiej odsłonie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Oczywiście oryginał lepiej mnie kręci ;)
Tak samo jest z "dzwonkami" , ten pierwszy album z przed 42 lat jest wzorem dla innych "kopi".
"Hergest Ridge" zagościł w Anglii na pierwszym miejscu list sprzedaży albumów, a "Tubular Bells" tylko dotarł do pozycji drugiej na Wyspach, a w USA do pozycji trzeciej. Jednak lokata na listach przebojów nie zawsze przekłada się na wielkość sukcesu. ;)

"Hergest Ridge"jest to dzieło o różnych, wręcz wielobarwnych nastrojach, czasem kojące spokojem, a innym razem nawet o rockowej dynamice, z całą masą odniesień do brytyjskiego folku. Zresztą, było ono poświęcone miejscu o nazwie "Hergest Ridge", mieszczącym się tuż przy granicy Anglii i Walii, w którym Artysta spędził młode lata, a które to do dziś jest kultywowane przez fanów Oldfielda. 

Każdy fan, dobrze znający muzykę artysty, rozkoszował się niemal wszystkimi suitami  , stworzonymi w latach 70-tych czy także okazjonalnie w latach późniejszych.
Na koniec rzecz niemal najważniejsza, otóż Oldfield na tychże płytach ("Hergest Ridge" "Ommadawn" ) zagrał niemal sam na wszystkich instrumentach (gitara, bas, farfisa, mandolina, gong, dzwony rurowe, harfa, fortepian, banjo, ....), korzystając tylko mikroskopijnie z usług brata czy śpiewającej siostry i jeszcze zaledwie kilku innych osób. :o
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Na ale te kilka dodatkowych osób na Ommadawn stworzyły w jeden dzień  niezwykle hipnotyczny ,transowy  bębnowy grove. A byli to muzycy z Afryki. To właśnie ten fragment Ommadawn za pierwszym razem zapadł mi tak w pamięci. Genialny fragment podlany hipnotyczną gitarą ,która jak w transie powtarza opętańczy motyw.  10 minut jazdy.Dla mnie bezcenne.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Masz rację  :)
"Ommadawn" (1975), trzecia w dyskografii Oldfielda. Również bardzo udane, bogate dźwiękowo, kompozycyjnie, z ogromnym nasyceniem instrumentów rockowych, folkowych czy tradycyjnych.
Artysta chciał, by płyta "Ommadawn" była uważana za dzieło tajemnicze. Zapytany niegdyś przez dziennikarza, cóż oznacza owo słowo "Ommadawn", Oldfield odpowiedział, że niczego ono nie oznacza. Tytuł był tylko pretekstem do nazwania dzieła, a słuchacz sam miał je po swojemu zinterpretować. :)
Oldfield najwięcej korzystał z kultury i folku brytyjskiego, ale i nie uciekał od wpływów afrykańskich, których sporo usłyszymy na albumie "Ommadawn". Szczególnie, gdy do głosu dochodzą bębny ;)
"Incantations"(1978), także usłyszymy fragmentaryczne afrykańskie zapędy Oldfielda.
Ale na ten album jeszcze przyjdzie czas ;)
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Po Garbarku którego właśnie pakuję do koperty i na półkę sobie idzie ,zaaplikuję sobie duety dwóch kontratenorów . Najwyższa półka  Czyli P. Jarousski i M. Cencic  z towarzyszeniem Les Arts Florissants .Repertuar barokowy w bardzo kameralnym składzie. Polecam. Piszę o tym w tej zakładce ,bo jak słucham tych arii ,to jakoś nie mogę  przykleić do nich łatki muzyki poważnej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

#1469
Wczoraj (już) przeskoczyłem sobie do końca XX wieku.
Posłuchałem płyty "Guitars"  dość głośno  ;)
Grało wyśmienicie :)



Pozdrawiam S.CH.

MAC

Taka pogoda... że mnie na Mistrza wzięło




gratefullde

Fantastyczna płyta

Jestem pod wrażeniem projektów Zorna...

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kobiety i ich śpiew, zazwyczaj negatywnie podchodzę do sprawy..., jest kilka wyjątków, oto jeden.Genialna. Kropka. Uwielbiam.Kropka.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jadę sobie do domu a tu sklep, w sklepie płyty...
Takie właśnie, to słucham sobie
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9