Micro Seiki RX-2000

Zaczęty przez GregWatson, Grudzień 01, 2018, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Jak wrażenia z odsłuchów Micro?:)
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Jest jeden zonk. Po zamontowaniu ramienia i wkładki okazało się, że ze względu na wysokość wkładki (Ortofon Quintet Black) nie mogę tak wysoko ustawić ramienia. W związku z tym zamówiłem coś w rodzaju podkładek podwyższających ramię. No i czekam aż przyjdą. Może coś jeszcze dziś dotrze. Póki co siedzę i  patrzę sobie jak w akwarium.  >:(

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Przynajmniej czasami pogłaskaj ....  ;)

GregWatson

No i przyszły podkładki dystansowe dzięki którym mogę ustawić prawidłowo wkładkę i ramię. Siedzę i dłubię aby wyszło jak najlepiej no i w końcu odpaliłem.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Na pierwszy ogień mistrz Luis Armstrong -słucham, słucham a tu nagle ...... What A Wonderful World (całkowicie się z nim zgadzam).

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Niech sie wszystkie dace, kaseciaki i inne taśmograje schowają przy tej jednej karuzeli ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Cytat: vasa w Grudzień 17, 2018, 20:22Niech sie wszystkie dace, kaseciaki i inne taśmograje schowają przy tej jednej karuzeli ;D

Dziękuję. Prześlicznie wygląda ale jeszcze muszę lepiej dobrać ustawienia - ładnie gra ale myślę, że można jeszcze lepiej. Ale jeszcze jutro do roboty a później urlop. Gdyby ktoś mnie szukał to będę przy gramofonie. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ostatnia dziś focia a reszta już jak lepiej dopracuję ustawienia.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Aaa do tak pięknej bestiii zamówiłem jeszcze ot taki firmowy przycisk do papieru:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz już naprawdę ostatnia fotka  ;)  polecam tą płytę - zamknąć oczy i odlot zupełny. Coś wspaniałego - rewelka.

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: vasa w Grudzień 17, 2018, 20:22Niech sie wszystkie dace, kaseciaki i inne taśmograje schowają przy tej jednej karuzeli ;D
:np: :np:

GregWatson

Piękne hobby bez względu na to czy to są dac-i, decki, cd, szpule czy też placki.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Grudzień 17, 2018, 20:51Piękne hobby bez względu na to czy to są dac-i, decki, cd, szpule czy też placki.  :)
Etam... placki rządzą.

Piterski

Zrób póżniej poważne porównania z DD40 i opisz, a przy okazji korzystasz z dobrodziejstw pompki?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

Cytat: GregWatson w Grudzień 17, 2018, 20:45A teraz już naprawdę ostatnia fotka    polecam tą płytę - zamknąć oczy i odlot zupełny. Coś wspaniałego - rewelka.

Zgadza się. Film także godny polecenia ale to już z otwartymi oczami gdyż zdjęcia są super.

PS: Chyba ktoś tu króliczka złapał za uszy - gratulować;).

GregWatson

Muszę przyznać, że kabel Van del Hul MC D-501 Silver Hybrid Halogen spisuje się muzycznie bardzo dobrze. Nie to żebym słyszał pojedyncze elektrony ale co innego miałem w DD-40 i deczko inaczej to brzmiało - może nie gorzej tylko inaczej. To tak na pierwszy rzut jeśli chodzi o różnice. Akurat ta płyta biedronkowa nie jest jakoś wybitnie wytłoczona ale jak trafię na coś "brzmiącego" to myślę iż więcej wyjdzie różnic.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Od kilku dni siedzę nad rekonstrukcją pompy do mojego RX-2000 bowiem odniosłem wrażenie że deczko stracił swój wigor. Coraz słabiej zasysał płytkę położoną na talerzu. Najpierw szukałem w necie jakieś wiadomości dotyczące powyższego tematu i znalazłem bardzo ciekawy materiał, który pomógł mi w odtwrzeniu prawidłowej pracy pompy.


http://amp8.com/amp-etc/record/micro/rv1090-5.htm

Problemem dla mnie jak się okazało było odtworzenie połączeń w tym zagatkowym pudełku. Po wielu próbach udało mi się dojść do tego jak powinno wyglądać prawidłowo.

Połączenia odtworzone i sprawdzone działanie pompy.  Muszę przyznać że ssanie pompy jest na tyle dobre że pół włączeniu systemu trudno jest poderwać płytę z talerza. System przewiduje regulację tego parametru czyli można płynnie regulować siłę przyssanej płyty.
Wymieniłem wszystkie rurki i uszczelniłem samą pompę.

Efekt jest niesamowity. Przy dobrym wygłuszeniu obudowy i pompy praktycznie zespół pracujący na Maxa jest nisłyszalny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tak wygląda to w środku. Na wierzch przychodzi jeszcze pompa właściwa z której to wychodzą dwa przewody. Jak się okazuje nie można zaadaptować pompki akwariowej z różnych względów. Trochę czytałem o tym na forach. Generalnie rurki sparciały całkowicie i odpadły na samych łączeniach. I tu z pomocą przyszedł jeden z marketów budowlanych gdzie można dosłownie pod wymiar dostać takie rurki za grosze. Powinny teraz wytrzymać przynajmniej z kilkanaście lat.
Jeszcze muszę tylko sklecić w całość i będzie jak nowa.

Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt


GregWatson

Schemat połączeń pompy.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Robię małe upgrade gramofonu. Na dniach zawita ramię MA-505 mk III, mata grafitowa i stabilizator.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Sąsiadowi się powodzi. Ciekawe skąd wziął pieniądze ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Aaaa  takk mi się jakoś przyfuksiło.  :D
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Marzec 03, 2020, 20:26Robię małe upgrade gramofonu.
Greg. Co to za ramię na drugim zdjęciu?
A tak swoją drogą to po zdjęciach sądząc to głównie grasz na drugim Micro. Dlaczego ??? ? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Nie znam tego ramienia. Opowiem więcej jak już przyjdą.
Gram chwilowo na DD-1 ale MR-711 też odpalam. Ramię które było na RX-2000 czyli MA-505 przechodzi jako drugie do zestawu DD-40 a MA-505 mklll będzie na stałe w RX-2000.
Wszystkie gramofony są podłączone i można w każdej chwili coś na nie wrzucić.
DD-1 "to taki gdzie używki idą na pierwszy ogień.

Może kiedyś uzbieram na MAX-282. Marzenie. Ale jak to mówią" nigdy nie mów nigdy".

To jest dopiero odlot.
Trochę tego i trochę tamtego też.