Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Z własnego doświadczenia wiem co potrafi zrobić dobry wzmacniacz słuchawkowy z słuchawkami

rudy-102

Może komuś coś pomoże.
test słuchawek w wielkim skrócie. Od tanizny do takich całkiem już OK.

stary audiofil

Panowie moderatorzy wkradł się tu błąd,a mianowicie w samym tytule zakładki,bo nie ma coś
takiego jak przedwzmacniacze słuchawkowe. ;D

Wygryz

Odkopię kolejny wątek (takie "uroki" świeżaka"). Upały wykańczają mnie nie tylko dlatego, że nie mam czym oddychać, ale też z powodu nocnego podlewania trawników i trefnych rur w ścianie. Ciągle słyszę cichy pisk, który skutecznie niszczy przyjemność odsłuchu. Na słuchawkach jest trochę lepiej, ale te już sie rozsypują i zdecydowanie audiofilskie nie są.

Chciałbym zainwestować w lepsze słychawki bo wkrótce rodzi mi się córka i zapewne często będę ich używał.

Specyfikacja toru:
Technics 1210 mk5
Nagaoka 150
iFi iPhono

Muzyka w 90% jazz, z czego połowa to japońskie wydania.

Pytania:
1. Jakie słuchawki do max(!) 1000 zł? Im bardziej wygłuszą to co na zewnątrz tym lepiej.
2. Co z przejściówkami? Ifi ma wyjścia RCA. Czy potrzebny mi będzie oprócz niego wzmacniacz słuchawkowy? (Kolumny, a w zasadzie monitory mam aktywne). Jeśli nie to jakie przejście na rca kupić?

gratefullde

Myślę, że dobrze mieć wzmacniacz słuchawkowy. To podnosi jakość odsłuchów. No chyba, że posiadasz wzmacniacz zintegrowany z odpowiednim wyjściem słuchawkowym, który spełni oczekiwania.
By całkowicie wyizolować dźwięki, tak by otoczenie nie słyszało czego słuchasz, to raczej słuchawki zamknięte. Nie mam takowych więc nic z tej półki nie polecę. Natomiast poczytaj trochę o takiej konstrukcji, ma ona wady i zalety, dla mnie sporo wad.

Ze swojej strony polecam HD 598, które posiadam. To słuchawki, których jakoś bardzo nie słychać, nie są uciążliwe dla otoczenia.
Dźwięk się broni. Spokojnie można słuchać długimi godzinami, są wygodne. I nie kosztują majątku.

http://www.dobreaudio.pl/recenzje/test-sluchawek-sennheiser-hd-598/
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Do wyjścia RCA możesz oczywiście podłączyć słuchawki za pomocą przejściówki ale prawdopodobnie nie będziesz miał możliwości regulacji pogłośnienia i może się okazać zbyt głośno i na dłuższą metę zbyt męcząco .

Co do słuchawek o dobrej izolacji od otoczenia to musisz poszukać typowo zamkniętej konstrukcji . Ja osobiście nie bardzo takie lubię więc nie jestem w stanie polecić jakiś konkretny model .

pmcomp

Nt. słuchawek za rozsądnæ cenę pisałem już nie raz: SONY MDR-CD900ST. Z dużym jackiem wiec jak ktoś potrzebuje mały to trzeba przerobić.
Sam używam ich od roku jako monilne do iBasso DX100 oraz do montażu na studyjnym magnetofonie szpulowym.
Za te poemiądze to rewelacja.

BTW są to studyjne słuchawki ktore SONY robiło wyłącznie na rynek japoński.


Pozdro

wojtek41

#82
Potrzebna opinia o - AKG  K 141 monitor, AKG K 240 MK II. Czy ktos ma te sluchawki ?

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Cytat: wojtek41 w Październik 19, 2015, 21:52
Potrzebna opinia o - AKG  K 101 monitor, AKG K 240 MK II. Czy ktos ma te sluchawki ?

Kiedyś miałem przez kilka miesięcy k240 studio. Bardzo fajne słuchawki, niemęczący dźwięk. Może nie mają wielgachnej sceny jak najlepsze słuchawki otwarte, ale grają równym pasmem z jędrnym basem. Takie trochę monitorowe granie, bo to w końcu studyjne słuchawki. Teraz żałuję, że już ich nie mam. MkII różni się chyba kolorem obudowy i jakimiś drobnymi szczegółami. Bebechy mają raczej te same. W wielu studiach miksują dźwięk z użyciem tych słuchawek, więc warto je mieć choćby dlatego, żeby mieć pojęcie o tym co słyszał realizator.

Do sprzętu vintage polecam rozejrzeć się za k240 Monitor. Już nieprodukowane 600-ohmowe poprzedniczki.  ;)

wojtek41


Jakub

Teraz używam k270 studio. To jest w sumie odpowiednik k240 studio, tylko w obudowie zamkniętej.  Te grają trochę chudszym dźwiękiem, bardziej analitycznym.


wojtek41

Grado mi siadly, wiec malzonka sprawila mi prezent w postaci Sennheiser Momentum. Prezent - wiec musze je zatrzymac, ale jakos mi nie pasuja...Zawsze mnie ciekawily te modele AKG i chyba jutro pojade kupic. )

Jakub

Miałem kiedyś SR60. Zawsze jak je założyłem na głowę to miałem banana na twarzy. AKG to trochę inna szkoła dźwięku, mniej bezpośrednie. Przy Grado nóżka chodzi sama, i to jest w nich fajne, ale czasami bywa męczące. AKG na pewno lepiej sprawdzą się w jazzie, czy muzyce akustycznej.

wojtek41

Wlasnie SR 60 siadly. Bez watpienia kiedys je odkupie. ) Sluchawki potrzebne sa glownie na wieczory i glownie do jazzu.

Jakub

AKG, pomimo że niby są półotwarte, na pewno będą mniej uciążliwe dla otoczenia :) bo Grado są strasznie głośne na zewnątrz.

wojtek41

To fakt. Choc ja na szczescie, slucham w oddzielnym pokoju. )

rudy-102

Miałem możliwość słuchania AKG K 701, ale tych zwykłych - bez kłinsydżonsowskiej poprawki. Grały bardzo ładnie. Nawet za ładnie jak na swoją cenę.

wojtek41

#93
Ciekawia mnie jeszcze AKG 141 Monitor... ;)

Jakub

Cytat: wojtek41 w Październik 19, 2015, 22:43
Ciekawia mnie jeszcze AKG 101 Monitor... ;)
Te?
http://www.akg.com/pro/p/k101

Aha, po zakupie warto potraktować je szumem z radia przez kilka godzin. Najlepiej zostawić je podłączone na noc.
No i jak masz możliwość to koniecznie posłuchaj w sklepie jakiegoś egzemplarza demo.

wojtek41


wojtek41

Cholera....Wczesnie wpisalem z bledem...... :o

Jakub

141 są mniejsze, mniej wygodne. Seria 200 jest wyższa.

Kiedyś porównywałem k141 Studio z k240 Studio i te drugie są bezapelacyjnie lepsze.

Obecnie produkowane 141 i 240 są 55-ohmowe. Te stare modele monitor miały 600 Ohm.

wojtek41

Czyli lepsze w dzwieku i wygodzie ?

Jakub

Cytat: wojtek41 w Październik 19, 2015, 23:04
Czyli lepsze w dzwieku i wygodzie ?

240 są dużo wygodniejsze i mają bardziej przestrzenne brzmienie.