Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Niedługo Wam pokażę postępy z pracy.
Siedziałem nad tym wczoraj i dziś i udało się poskładać zwrotnice testową Mark II.
Na razie tylko jedną sztukę bo nie wszystkie elementy są docelowe.
Na dziś mam już dość, może z drugą pójdzie szybciej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Nie wiem jak szybko się uporam z druga zwrotnicą to uchylę trochę rąbka tajemnicy, w którą stronę pożeglował mój projekt. Wszystko to przy pomocy i nieodzownym wsparciu Ondreja i Pawła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

O ! I to jest właściwy kierunek . Wszystkie elementy jednakowe. Tylko tak dalej Piotr !!!! :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 17, 2018, 16:13
O ! I to jest właściwy kierunek . Wszystkie elementy jednakowe.
To mi unaoczniłeś pożyczając komplet kondensatorów ZN. Nie dało się tej spójności nie usłyszeć  :o.

W sumie to teraz mam już zwrotnicę Mark III, bo pierwsza, nie licząc oryginału, była na kondensatorach olejowych. Tych zielonych i brązowych.
Druga Mark II to cynowe sztukowane w celu uzyskania docelowych pojemności i obecna Mark III.

Po drodze były podmiany cewek rezystorów itp. Teraz też nie jest jeszcze finisz bo do niego jeszcze trochę trzeba zaczekać.

Jako że upalił mi się ostatni grot do lutownicy, a nowe przyjdą za kilka dni to pokażę obie zwrotnice. Jak sklecę drugą taką samą to się zacznie poważniejsze słuchanie.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Linijki i ekierki nie masz..? ;) Co to tak bez ładu i składu.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Hubertrs

Piterski a na czym teraz sluchasz kiedy EV nie gotowe??

Bartolo

Cytat: Hubertrs w Październik 17, 2018, 21:04
Piterski a na czym teraz sluchasz kiedy EV nie gotowe??
Jednej takiej, drugiej takiej... ;) Wyłapuje różnice.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Październik 17, 2018, 21:01
Linijki i ekierki nie masz..? ;) Co to tak bez ładu i składu.. ;)
No to ja cię zaproszę do tej układanki i sam zobaczysz jakie to proste >:D
W docelowym ustawieniu poukładam to bardziej składnie, teraz nie chciałem giąć za dużo nóżek od kondensatorów.

Cytat: Hubertrs w Październik 17, 2018, 21:04
Piterski a na czym teraz sluchasz kiedy EV nie gotowe??
Słucham sobie w tle na dwóch różnych zwornicach (różnią się kondensatorami). Grot się na szczęście upalił pod koniec tej pierwszej i jakoś na obrzynie dociągnąłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Październik 17, 2018, 21:11Grot się na szczęście upalił pod koniec tej pierwszej.
A grot z jakiej miedzi.? OFC, OFHC, OCC..? ;) Z domieszką złota, czy srebra..? :D :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Październik 17, 2018, 21:25
Cytat: Piterski w Październik 17, 2018, 21:11Grot się na szczęście upalił pod koniec tej pierwszej.
A grot z jakiej miedzi.? OFC, OFHC, OCC..? ;) Z domieszką złota, czy srebra..? :D :D :D
Czystej miedzi  :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Hubertrs

No jesli audiofilska lutownica to 7000

Piterski

Z tego dziwnego odsłuchu gdzie zwrotnice różnią się porządkiem i kondensatorami wynikła dziwna sprawa.
Otóż scena przesunęła się jak gdyby bardziej na stronę tej nowej zwrotnicy.
Mam też wrażenie jak by więcej dźwięków stamtąd dochodziło ale to sobie tłumaczyłem tym, że zazwyczaj w utworach nie ma symetrii chyba, że jakiś sztucznie generowanych elektronicznych.
Przytargałem więc z pracy miernik bo domniemałem, że jak uporządkowałem ten bałagan to może impedancja spadła w jednej kolumnie.
Otóż nic się takiego nie stało, wiec cóż się dzieje :o ?
Dobrze że groty do lutownicy już są w drodze bo trzeba się brać za drugą zwrotnicę.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

To normalne znam to wrażenie ,  co gorsza teraz mam podobny jak ty przypadek. Po montażu 22uf zamiast 25uf wydaje mi się jakby tam gdzie jest mniejsza pojemność vmr gra jakby jaśniej, wiecej informacji i schodził niżej a to przecież powinno być odwrotnie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


McGyver

Powyżej widzę zdjęcia dwóch zwrotnic, w jednej jest sześć cewek, w drugiej jest pięć cewek. Sądzę że tu leży przyczyna, to są po prostu dwie różne zwrotnice.

Piterski

Cytat: McGyver w Październik 18, 2018, 17:45
Powyżej widzę zdjęcia dwóch zwrotnic, w jednej jest sześć cewek, w drugiej jest pięć cewek. Sądzę że tu leży przyczyna, to są po prostu dwie różne zwrotnice.

Ta jedna cewka na starej zwrotnicy nie została jeszcze usunięta (jest odłączona) służyła do porównań z tą transformatorową.
Elektrycznie układ jest taki sam.

Cytat: goky w Październik 18, 2018, 17:41
To normalne znam to wrażenie ,  co gorsza teraz mam podobny jak ty przypadek. Po montażu 22uf zamiast 25uf wydaje mi się jakby tam gdzie jest mniejsza pojemność vmr gra jakby jaśniej, wiecej informacji i schodził niżej a to przecież powinno być odwrotnie.

To są takie cuda jakie ja kiedyś zaobserwowałem gdy założyłem tego Miflexa co masz na wysokotonówce.
Zmienił mi się odbiór kolumny w większym zakresie niż tylko wysokich tonów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Piterski w Październik 18, 2018, 17:24Mam też wrażenie jak by więcej dźwięków stamtąd dochodziło ale to sobie tłumaczyłem tym, że zazwyczaj w utworach nie ma symetrii chyba, że jakiś sztucznie generowanych elektronicznych.
Przytargałem więc z pracy miernik bo domniemałem, że jak uporządkowałem ten bałagan to może impedancja spadła w jednej kolumnie.
Otóż nic się takiego nie stało, wiec cóż się dzieje :o ?
Chyba to jakiś efekt układania się tych kondensatorów bo scena wróciła do normy.
Pozostało tylko wrażenie patrzenia na scenę przez okulary z jednym szkłem zakurzonym, a drugim czystym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Sprawdź czy jakiejś cewki nie podłączyłeś odwrotnie -o ile je w nich nie gmerałeś .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 19, 2018, 14:20Sprawdź czy jakiejś cewki nie podłączyłeś odwrotnie -o ile je w nich nie gmerałeś .
Gmerałem bo wszystko ułożyłem od nowa na nowej większej desce.
Nawet się pomyliłem w tej układance i źle zapiąłem rezystor ale to szybko wyłapałem.

Co do cewek to może dobry moment by ustalić gdzie jest plus.
Rozumiem, że na wejściu czyli bliżej osi cewki i tu zakładamy umowny "+" ?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: miniabyr w Październik 19, 2018, 14:20
Sprawdź czy jakiejś cewki nie podłączyłeś odwrotnie -o ile je w nich nie gmerałeś .
Jeżeli żadna cewka nie ma sprzężenia magnetycznego z inną cewką, (a należy dążyć do tego żeby nie miały!) to kierunkowość podłączenia cewki jest bez znaczenia (chyba że ktoś wierzy w kierunkowość drutu).
Cytat: Piterski w Październik 19, 2018, 14:30Co do cewek to może dobry moment by ustalić gdzie jest plus.
Rozumiem, że na wejściu czyli bliżej osi cewki i tu zakładamy umowny "+" ?
Tu nie ma "plus/minus" bo przecież wszystko pracuje na sygnałach przemiennych. Można co najwyżej mówić o początku i końcu uzwojenia.
Dobrą praktyką jest obie zwrotnice zrobić tak samo, ale jak już wspomniałem, sama kierunkowość podłączenia cewek jest bez znaczenia.

LampowY

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 18:01chyba że ktoś wierzy w kierunkowość drutu
Widać wyznawcą religii Pana Sulka kolega nie jest  ;D
Drutu, drutu... a izolacji?  A kierunkowość drewna w standach pod kolumny?  :o

McGyver

#1696
Cytat: LampowY w Październik 19, 2018, 18:41kierunkowość drewna w standach pod kolumny
Pana Sułka nie kocham  :P  Trudno żeby, między innymi za wtyczkę od betoniarki i listwę z marketu budowlanego:





Standy mam metalowe, zasypane piaskiem. Ale ich obecnie nie używam, bo mam kolumny podłogowe.

LampowY

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 18:46mam kolumny podłogowe
Ale dżewno na podłodze siakieś leży?
:)


gratefullde

W przypadkowości kierunkowości to jest to zasada jedna: z konta odurzonego jelenia do konta mistycznego wytwórcy. To kierunkowość oczywiście jednostronna ale dająca satysfakcję (o dziwo) oby stronom ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9