Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: Hubertrs w Październik 18, 2018, 09:06Miniabyr przepraszam ze tak z buciorami, chcialem tylko zapytac o pare kwestii a wyszlo jak zawsze
Nic się złego przecież nie stało . I dobrze że o tym piszemy ,bo jakby nie patrzeć rezystory ,kondensatory etc są w każdej audio konstrukcji . I niestety mają dużo do powiedzenia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Wlasnie dzwonil ktos z hificollective i niestety na 28 rezystorow ktore zamowilem, nie maja 1szt 1k non magnetic, wiec 2 szt beda magnetic, jaka jest roznica miedzy nimi??

miniabyr

Cholera nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie . Ale myślę ,że zadziałają jak przyprawianie zupy ! Szczypta czegoś co trudno jednoznacznie zdefiniować . Ale gdybyś wlutował  więcej , to efekt byłby słyszalny jak coś mniej gładkiego  . Nie umiem tego inaczej opisać . Może do fotografii porównanie -większe ziarno .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Jutro bede je juz mial, takze w sobote caly dzien z lutownica,
Jak z dzwiekiem na poczatku? Od razu bylo jak teraz czy wygrzewaly sie stopniowo??

miniabyr

Cytat: Hubertrs w Październik 18, 2018, 18:14Jak z dzwiekiem na poczatku
Zalecam spokój ! U mnie wyglądało to następująco . Nie wlutowałem wszystkich rezystorów od razu bo nie miałem na nie  kasy . Robiłem to etapami trochę się asekurując . Ale to był błąd . Trzeba wlutować wszystkie od razu ,bo ten dźwięk jest bardziej przewidywalny  i chyba szybciej "dochodzi" Tak zrobiłe kiedy lutowałem te 2 W . I to było to ,bo nie męczyłem się tak długo . Na początku dźwięk jest bardzo dziarski ,szorstki . Ciche dźwięki jakby nie ładnie się kończyły. Dźwięk na sterydach . Ale to na drugi dzień minie i to  w bardzo ciekawy sposób . U mnie po kilku godzinach grania zaczęło łagodnieć  , tak ni z tego ni z owego !  I łagodniało ,łagodniało przez kilka dni  aż zrobiło się nijak ze wskazaniem na zmulenie !!!! I od tego momentu dźwięk "wstaje" . Robił się coraz bardziej rozdzielczy  i delikatny . Ociężałość zamieniła się w szybkość . To zaczęło fajnie się miksować . Tak naprawdę po 2 tygodniach intensywnego grania wszystko ułożyło się idealnie .Oczywiście najbardziej słyszalne zmiany dokonują się w przeciągu 3-4 dni . Tak czy siak zalecam wstrzemięźliwość  w emocjach  i ...........wiadro prozaku na wszelki wypadek.!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Pamietam jak mnie kiedys audyny tc wystawialy na prube, taka lampka 5963 rca z bialymi napisami zachowywalansi podobnie, nawet nie wiem jak sie to stalo ze przetrzymalem to a nie wywalilem do kosza, a po tym wszystkim to byla moja ulubiona lampka w yanku.
Dziekuje za info, mam nadzieje, ze jutro wszystko dojdzie i od soboty bede mial "nowy" wzmacniacz, tak nawiasem to ostatnio sie zastanawialem nad ANK kit1 na 300b ale jakos po tych wszystkich odsluchach klockow mam druga milosc z moja mingda, a jak po tych modach nie odwdzieczy mi sie to przeprosze sie z konc mocy Tektrona i bede malpowal pre forumowe


Hubertrs

Cytat: McGyver w Październik 18, 2018, 21:26pokaż
McGyver , to jest ta sama konc co Ci kiedys wysylalem zdjecie z COS d1, w tamtym zestawieniu grala zajebiscie, dzwiek referencyjny, ale wlasnie w tym tkwi problem bo nie bylo duzo lepiej niz mingda, za to duuuuzo drozej

Hubertrs


Hubertrs

Gralo tez z pre yamamoto, tez dupy nie urywalo

Hubertrs

W sumie to konc mocy Yamamoto to chyba najwieksze razy zczarowanie

wiki

Jak lubicie eksperymentować to możecie użyć ferrytów nanizanych na rezystory.
Ja skutecznie stosuję ten patent na małe gabarytowo kondensatory, zarówno sygnałowe jak i zasilające.
Dźwięk się wygładza, dostaje przestrzeni, taki analogowy nalot się robi.

Aby się to trzymało, można podwinąć taśmą teflonową lub na czerwony silikon (do wysokich temperatur kupowany w sklepie samochodowym).
Na pewno jak kupię rezystory, to wszystkie tak zrobię, ale na razie zbieram gotówkę (około 25 szt. na kanał).

Jak już macie wlutowane rezystory, to możnaby spróbować przepoławiać te ferryty i nakładać tylko od góry. Czasem można znaleźć takie małe zakładane na kabel w plastikowej zamykanej obudowie (tam są dwie połówki).
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

michał_flaga

Dziś będzie nieco historycznie... z racji nowej pracy, brakuje mi czasu na głębsze i niezrozumiałe dla wielu wynurzenia natury emocjonalno-egzystencjalnej. Nie wiem czy można tu przeklinać, ale faktem stało się, że kilka spraw mam głęboko w dupie i chyba do wystawy AVS tak zostanie. Niemniej jednak mam przyjemność Was zaprosić na spotkanie z Panem Yutaka Miura, który jest synem Atasushi Miura, który jest z kolei założycielem firmy produkującej urządzenia marki Air Tight. Jego teść to słynny K.Yoshikawa – jeden z dwóch założycieli marki Luxman. Atsushi Miura poślubił Mari Yoshikawę (najstarszą córkę pana Yoshikawy) i stał się tym samym częścią rodziny Luxman. Ojcie Pana Miura był w tamtych czasach jednym z inżynierów w Luxman Corporation.

Paweł od niedzieli gościć będzie gramofonowe pre ATC-5 AirTight - jeśli dobrze pamiętam, to samo, którym zachwycał się kilka lat temu na prezentacji gramofonu, którego jest szczęśliwym właścicielem. Przez kilka dni to, co na zdjęciach, stać będzie u mnie w domu, potem wraca do sklepu i czeka na Pana Miura, który odwiedzi nas 3 listopada. Jeśli ktoś jest zainteresowany - zapraszam. Zaraz Paweł dopisze coś ciekawego, a ż leży w domy chory to zapewne umiera z zazdrości...

miniabyr

He no ładny ten ołtarzyk !  :) Jak to gra u ciebie ? Co do pre gramofonowego to na wystawie graliśmy z pre Zontek  + liniowe pre Air Tight  Dla mnie pre gramofonowe AT będzie zupełną niewiadomą . Ale jak dostanę w swoje łapy to się dowiem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Miniabyr masz moze dobrego dostawce prozacu??

miniabyr

 ;D ;D ;D ;D Zastąp prozac bimbrem ! Nikt nie mówił że będzie łatwo . Ja mam jeszcze do wymiany ponad rezystorów 50 w obu końcówkach  mocy  . Zbieram psychiczne siły  aby się zdecydować .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Mam, mawet jak widac mocno zmrozony 😂

michał_flaga

Przede wszystkim zdumiewa cisza oraz sposób prezentacji muzyki przy niskich poziomach głośności. Przyzwyczaiłem się, że lampy zazwyczaj obdarowują mnie dodatkowymi atrakcjami... tu jest kompletnie inaczej. Po włączeniu dość szybko słychać, że jest to wybitna końcówka mocy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hubertrs

Na dodatek takatsuki powkladane , takze powinno byc dobrze

michał_flaga

cenne ponoć... jest bardzo OK. lekko dociążone brzmienie, ale zwiewne tam, gdzie powinno być delikatnie. To pewnie sugestia, ale on gra bardzo starannie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Gdybym nie grał na Audio Note to Air Tight jest jedyną firma która mogła by AN zastąpić . Lechu do kompletu to tam trzeba postawić ich pre liniowe .......tylko potem ciężko będzie się z tym dźwiękiem rozstać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 08:05Gdybym nie grał na Audio Note to Air Tight jest jedyną firma która mogła by AN zastąpić
Tak naprawdę źródłem pomysłów na których Peter Qvortrup trzepie kasę jest Hiroyasu Kondo san. Qvortrup prawem kaduka zawłaszczył te pomysły, i nawet nazwę firmy panu Kondo ukradł.

cdt

Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 08:05Gdybym nie grał na Audio Note to Air Tight jest jedyną firma która mogła by AN zastąpić .
To jest komiczne stwierdzenie . Poziom egzaltacji poza skalą jamówię

miniabyr

Cytat: cdt w Październik 20, 2018, 11:31Poziom egzaltacji poza skalą jamówię
Miałem dobrego nauczyciela.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 11:26
Cytat: miniabyr w Październik 20, 2018, 08:05Gdybym nie grał na Audio Note to Air Tight jest jedyną firma która mogła by AN zastąpić
Tak naprawdę źródłem pomysłów na których Peter Qvortrup trzepie kasę jest Hiroyasu Kondo san. Qvortrup prawem kaduka zawłaszczył te pomysły, i nawet nazwę firmy panu Kondo ukradł.

Co mam na to poradzić ? Nie popełnie z tego powodu sepuku . Gram od wielu lat na AN i ten kierunek prezentacji bardzo mi się podoba .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !