Szafka na winyle

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 18, 2020, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Dostałem taką oto szafkę, którą wykorzystałem na winyle bo  regały już zajęte..Solidnie wykonana, grube ścianki.Wymiary wysokość 200 cm, głębokość 42 cm i szerokość 56.Cztery półki szklane.I tu mam wątpliwość- czy szkło mi nie pęknie pod ciężarem płyt? Grubość tafli 6 mm.Na pewno hartowane.Jak myślicie? Zostawić czy wymieniać np. na sklejkę?

kefas

56cm szerokość, ja bym nie ryzykował.

Kangie

Jak to mawiają zaradni mechanicy samochodowi "Jeździć, obserwować" ;)

Gruba sklejka będzie nie do zdarcia, ale czy Ci się Pawle chce robić takiego moda?

kefas

Obserwować? Szkło się nie wygnie tylko od razu p.......nie  ;)

Kangie

Przeca to był "sarcasm" ;)

kefas


Kangie


paul_67

Sama półka ma 52 cm szerokości.Na razie nic się nie dzieje.Zobaczymy jak będzie po wypiciu tego alkoholu, który stoi na dole.

Kangie

Po wypiciu możesz mieć na syćko wyj3bane! ;)

paul_67

To na pewno. Na razie nie mam szafki wypełnionej po brzegi, ale to się szybko zmieni i wtedy już będzie spory ciężar, więc raczej zamówię półki ze sklejki.

Kangie

Fajna szafka! Paweł, przyznaj, chciałeś się pochwalić nową "zwierzyną"!? ;)

paul_67

Nie, bo nie ma czym.Żona ją wyrzuciła z dużego pokoju to przygarnąłem :)

Kangie

Fajna, ładniejsza od mojej, nowej z paździerza. Idealna pod winyle.

Kangie

No i basuffka koń-kret-na!!!  :np:

paul_67


paul_67

Półki wymienione.Można dalej powiększać kolekcję.

paul_67

 Krawędzie okleiłem fornirem dębowym.Teraz całość wzbudza zaufanie, ale jeszcze myślę o przymocowaniu szafki do ściany.

kefas


wiki

Cieszy oko, że ktoś ma jeszcze miejsce na płyty.... 😀

A te widoczne okładki to takie bardzo fajne płyty tam masz..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Regały już pełne to ucieszył mnie fakt,że będę miał puste przestrzenie do wypełnienia winylami.Ciekawe na jak długo starczy?
Dobre jest to,że szafka jest zamykana co mnie w pewny stopniu uchroni od kurzu i od ciekawskich rączek :)
Cytat: wiki w Sierpień 23, 2020, 17:48A te widoczne okładki to takie bardzo fajne płyty tam masz..... 😀😀😀
Tylko fajne płyty zbieram :)

paul_67

Płyt przybywa i zaczynam się w nich gubić.Czasami chcę czegoś posłuchać, ale nie mogę znaleźć i rezygnuję :( Macie jakieś segregatory, przekładki alfabetyczne? Lada dzień dojdzie kolejny regał. Muszę coś z tym zrobić!

kefas

Też myślałem nad jakimiś przekładkami ale nic nie wymyśliłem i mam ten sam problem. Jedyny plus to, że Klasykę i Jazz mam w innym pokoju do innego sprzętu grającego.

Lyset

Lewa gorna polka to poczatek czyli litera A.Reszte ogarniam w locie.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Widziałem to co proponuje Tomek i by mi pasowało, ale nie za te pieniądze.Sam coś zrobię.Jakieś tekturki z nadrukiem,chyba że dostanę coś tańszego :)