Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Październik 17, 2018, 20:13Rozmawia sobie grupa kierowców osobówek ( my) z dowódcą zastępu w strażackim wozie bojowym ( bartolo)  Musi być zdegustowany.
:D :D :D :D Nie jestem.. Fotografia to moja pasja.. Jedna z kilku niestety.. ;) A tak jak pisałem, dzisiaj każdy kto ma telefon jest fotografem... Robienie zdjęć to już nie sztuka.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dino

Cytat: rudy-102 w Październik 17, 2018, 20:53Poprzedni Panasonic/Leica był lepszy.
Takiego mam ale zoom w nim słabiutki. Jakość OK. Nawet ma RW2 czyli panosonicowy RAW.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Ciekawe czy walka o zoom, w której komórki nadal wyraźnie przegrywają z kompaktami, doprowadzi do- powiedzmy- 6 obiektywów w telefonie :)
Nakładki optyczne próbowałem, ślepy zaułek w erze społeczeństwa wygodnego. Czekamy :) Miałem kiedyś taką cyfrówkę Minoltę Dimage X, w której zoom był ukryty w płaskiej obudowie aparatu na zasadzie peryskopu. Sądzę, że to będzie w komórkach jakoś w ten deseń. Szkła chodzą w grubości obudowy telefonu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jak ja go lubiałem. Niemal maszyna szpiegowska :) To był AD 2000?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Październik 17, 2018, 20:53W końcu wziąłem kieszonkowego Canona
O tego: https://www.canon.de/cameras/powershot-sx740-hs/
W sumie do zdjęć rodzinnych i na wycieczkę to jest więcej niż OK. Do poważniejszych zdjęć mam dużą lustrzankę Nikona. Ten jest po to, żeby mięć go zawsze w kieszeni i na szybko zrobić zdjęcia jak w pracy dzieje się coś nieprzewidzianego. Albo z lenistwa bo nie chce mi się tachać torby fotograficznej.

dino

Ja pomału dojrzewam do jakiejś lustrzanki bo doskwiera mi brak "długiego" obiektywu. Ewentualnie kompakt z dobrym zoomem.
Ale kompletnie nie kumam tematu a nie chcę kupić czegoś "useless".
Ciągnie mnie do lustrzanki w która można wkręcić stare obiektywy. jest tego sporo o takich parametrach i jakości, że grzech nie używać.
Są jakieś modele, które mają taką możliwość?

Bartolo

Cytat: dino w Październik 17, 2018, 21:42Są jakieś modele, które mają taką możliwość?
Wszytkie.. Tylko potrzeba przejściówki na "M42".. Albo inne. Ale daruj sobie liustrzenkę. Poszukaj bezlusterkowca.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Październik 17, 2018, 18:55
Ale do Alfy możesz kupić tani zamiennik z zoomem. Mam 18-200 Sigmę. Da się żyć.
Mam Tamrona 18-200. Faktycznie, da się żyć. Ledwo. Zupełnie nie wiem po co go kupiłem skoro mam też Sigmę 2,8/18-50 i Sigmę 4,0-5,6/70-300. Chyba liczyłem na to, że założę i nie będę zdejmował. Ale nie ma nic za darmo. Albo wygoda albo jakość.
Choć nawet z tą wygodą też nie tak do końca. Komfort pracy z jasnym (2,8) zoomem jest nie do przecenienia.
Obecnie mam dwa systemy, Pentaxa i Minoltę (czyli obecnie Sony), ale Minoltę będę w lutym wyprzedawał. Gdyby posiadacz Sony Alpha chciał, to może ode mnie odkupić słynną Tokinę ATX 2,8/28-70. Kawał obiektywu, full metal jacket, nie to co obecne plastiki. Gdyby był z mocowaniem Pentaxa to w ogóle nie chciałbym go sprzedawać.

dino

Cytat: Bartolo w Październik 17, 2018, 21:54Ale daruj sobie liustrzenkę. Poszukaj bezlusterkowca..
Człek starej daty w fotografii ze mnie. Czyli nazwa "lustrzanka" się utrzymała a w wizjerze już jakiś wyświetlacz siedzi ?
Rozumiem że z obiektywami to tylko problem gwintu ? a co ze stykami i elektroniką w body - nie będzie jakiegoś zwarcia i aparat się nie zbuntuje, ze nie widzi obiektywu ?

Ostatnio mi się trafił za ..50PLN

McGyver

Cytat: Bartolo w Październik 17, 2018, 19:27
klasyczna ogniskowa do Macro to 90mmm ;) Do tego można zapewne dokupić komplet pierścieni macro, nakręcanych na obiektyw.....
Chyba raczej soczewek. Pierścienie to się raczej wsadza pomiędzy body a obiektyw. Ale ja się nie znam  ;)

Alexander

Jak zbrzydło m dźwiganie 1ds kupiłem Olympusa xz-1. Ma przyzwoity obiektyw, tryb manualny, wystarczające iso, a przede wszystkim jest lekki i mieści się w kieszeni. Małej kieszeni.

McGyver

Cytat: dino w Październik 17, 2018, 22:17Rozumiem że z obiektywami to tylko problem gwintu ? a co ze stykami i elektroniką w body - nie będzie jakiegoś zwarcia i aparat się nie zbuntuje, ze nie widzi obiektywu ?
Będą takie odpały.  Chyba że kupisz Pentaxa. Założysz do niego każdy obiektyw z bagnetem K, a kupa firm produkowała takie obiektywy, nawet Sowieci robili całiem dobre "rybie oko" 16mm z takim bagnetem. W menu większości modeli Pentaxa można tak poustawiać żeby współpracował ze starymi obiektywami bez elektroniki. Ponadto za cenę jednego winyla z biedronki można dokupić przejściówkę na obiektywy M42. Polecam. Na początku lat '90 przeszedłem z Yashiki na Pentaxa, obecnie posiadam dwa analogowe Pentaxy manualne, trzy analogowe Pentaxy AF i trzy cyfrowe Pentaxy (no, dwa, bo jednego oddałem dwunastoletniej córce). Przy Pentaxach już pozostanę. Nie wiem po co mi był skok w bok i flirt z Minoltą (Konica Minolta Dynax 7D, świetny aparat, ale ... nie ten system co trzeba  ;)  ).

dino

A ja nabieram ochoty na długi obiektyw.  Mam fajnego kompakta do zdjęć rodzinnych ale jak potrzebuje coś zrobić z większej odległości to kiszka.

dino


McGyver

Cytat: dino w Październik 17, 2018, 22:35
Cytat: McGyver w Październik 17, 2018, 22:33trzy cyfrowe Pentaxy
To co na początek ?

Zależy za ile. Kupiłem kiedyś z drugiej ręki Pentaxa K5 i jestem całkowicie usatysfakcjonowany.

dino

To zaczynam szukać K5 - na co zwrócić uwagę ?

McGyver

Czy sprawny i niepoobijany.
IMHO lepiej kupić samo body i dokupić sobie osobno fajnego, jasnego zooma standardowego, a później ewentualnie dodatkowo jakieś 50-200 albo 70-300 (pełno jest takich ofert).

dino

Cytat: McGyver w Październik 17, 2018, 22:51dokupić sobie osobno fajnego, jasnego zooma standardowego,
Czyli 28-75 ?
A co do body - brać pod uwagę ilość zrobionych zdjęć ?

McGyver

Cytat: dino w Październik 18, 2018, 22:07Czyli 28-75 ?
Do full-frame tak. Ale do formatu APS-C powinien zaczynać się od 17-18mm i kończyć co najmniej na 50-55mm.
Ewentualnie można spróbować ustrzelić starszego zooma 24-70mm z epoki analogowej, czasem trafiają się za psie pieniądze.

Co do body, mam Pentaxa K20D który ma natrzaskane ze 150 000 pstryknięć, i działa bez zarzutu. Oczywiście to przykład ekstremalny. Aparaty z takim przebiegiem kupuje się albo bardzo tanio, albo wcale.

frywolny trucht

Dino, jeśli podstawą ma być wygoda i zoom to ten kompaktowy Soniacz wygląda imponująco. McG podstępnie próbuje cię namówić do żonglerki obiektywami :)

https://www.youtube.com/watch?v=O44Dt7AWGKI
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Wcale nie podstępnie, tylko jawnie. I niekoniecznie od razu do żonglerki.
Po prostu uważam że obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 24-1200 mm to bardziej gadżet do zabawy, niż narzędzie do fotografowania na serio. Bo do czego wykorzystać "lufę" 1200mm? Do fotografowania kolibrów z kilometra? Do podglądania ładnej sąsiadki przez okno w bloku na drugim końcu osiedla? Tym bardziej jest  to wątpliwe, że na długim końcu jest już dość mocno ciemny (f:6,3) co dodatkowo ogranicza ilość sytuacji w których można go sensownie wykorzystać. Wystarczy większe zachmurzenie, pora inna niż środek dnia, plener inny niż otwarta przestrzeń (np. środek lasu), a ciężko będzie z tych dłuższych ogniskowych skorzystać.
Osobiście wolałbym obiektyw o znacznie mniejszej krotności (np. siedmiokrotny, co w praktyce może oznaczać ekwiwalent np. 28-200mm), ale za to jaśniejszy, ze stałym światłem na przykład 3,5.

merlin1973

Przy okazji zrobiłem próbe  ;) zoooooom  :o
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

... :o
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

 :)
Pozdrawiam S.CH.