Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Mam podobne cuda gdzieś na niskich częstotliwościach - u mnie winę ponosi okno z jednej strony. Jakoś przyzwyczaiłem się, że na kilku utworach bas jest lekko przesunięty ;)

tomekkk1

Cytat: tomekkk1 w Kwiecień 22, 2018, 22:56
Mam podobne cuda gdzieś na niskich częstotliwościach - u mnie winę ponosi okno z jednej strony, albo szersza wnęka (mam komin niemal na środku) niż po drugiej stronie. Na pomiarach różnica jest dosłownie subtelna, ucho jednak słyszy. Jakoś przyzwyczaiłem się, że na kilku utworach bas jest lekko przesunięty ;)

malg

wszystkiego najlepszego
przedewszystkim audiofilskiego wiecznego słuchu

pelot

Jakieś wnioski co do kabelka???
Paweł sory że zaśmiecam.
Jedno pytanko co do kabla 3220 , pójść w stronę wtyk Rodowanych ,WBT czy Gold.

miniabyr

Stanisław u mnie najlepiej gra KBL  interkonekt prototyp  + głośnkowy Quattro -  Ale mogę o tym tylko pomarzyć  :( Neotech 3220 potrzebuje wtyki które będą mogły przyjąć kabel 10mm .I ja kierowałem się tą zasadą . Kompletnie nie umiem ci doradzić które bym kupił . Kabel jest miedziany więc może coś co we wtyku będzie miedzią ma sens.  WBT ? Ale czy w niego można wepchać 10mm kabla?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Pisałem do DirAudio zrobi mi taki kabel na wtykach jakie chcę. Kwestia walorów sonicznych ,kasy i co może zagrać lepiej ,miedź,złoto,czy rod.
On nie jest mi wstanie doradzić.
Myślałem że może Ty coś obczjałeś.
Tak na marginesie to ile KBL sobie winszuje za ten interkonekt?


miniabyr

Cytat: miniabyr w Kwiecień 23, 2018, 09:27Tak na marginesie to ile KBL sobie winszuje za ten interkonekt?
Nie znam ceny bo to prototyp . Trzeba się pytać bezpośrednio. Co do wtyków to ja bym brał Wbt ,ale kwestia ceny jest istotna.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Tak wiem chłopaki że to nudne ale wieści z fronku kondensatorowego są następujące. Przyszły w końcu kondy Kaisei w wersji bipolarnej . I mój pomysły aby nie dawać w torze 4 identycznych kondensatorów chyba się sprawdza ! Czyli przy jednej  lampie ecc82 są właśnie Kaisei  bipolarne a przy lampie 5687 polaryzowane . Co dostałem ? Przestrzeń która gdzieś została przysuszona i mniej natarczywości ,która pojawiła się przy wcześniejszym układzie. Oczywiscie teraz kondy bipolarne układają się i zapewne coś się jeszcze wydarzy ,ale teraz jest już tak jak lubię . Wada jest taka ,że są 2x droższe i 2 razy większe . Cdn. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Cytat: pelot w Kwiecień 23, 2018, 09:46
Pisałem do DirAudio zrobi mi taki kabel na wtykach jakie chcę. Kwestia walorów sonicznych ,kasy i co może zagrać lepiej ,miedź,złoto,czy rod.
On nie jest mi wstanie doradzić.
Myślałem że może Ty coś obczjałeś.
Tak na marginesie to ile KBL sobie winszuje za ten interkonekt?

czy to znaczy, że DIR jednak konfekcjonuje przewody i sprzedaje je w detalu?



miniabyr

Wpadłem na stronę diraudio i stwierdzam że zniknęły ceny produktów . Nienawidzę takiej sytuacji .Produkty bezcenne . Bardzo mnie to zniechęca .  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Pisałem do nich. Odpowiedzieli że zmienili profil działalności na dystrybutorski, i zachęcają do zakupu u dealerów których wymieniają na swojej stronie. A u dealerów nie ma nic w ofercie (przynajmniej tej internetowej) i trzeba dzwonić i się prosić żeby łaskawie raczyli ujawnić co mają a czego nie, i w jakich cenach. Czyli szukaj wiatru w polu. Nie cierpię takiego modelu sprzedaży.
Osobiście jestem zdania że firmie diraudio taki stan rzeczy w końcu odbije się  czkawką.

miniabyr

Ja po prostu tego nie znoszę ,że nie wiem ile ma kosztować "coś" co firma oferuje . A cena chyba nie jest tajemnicą ! Zniechęca mnie kolejne wyszukiwanie ceny np na alledrogo  . czy innym portalu ,dzwonienie  czy pisanie maila . ...............................................................Kaisei w wersji bipolarnej są w brzmieniu zdecydowanie bardziej szlachetne niż wersja spolaryzowana . Jestem z tego  powodu bardzo zadowolony. :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: miniabyr w Kwiecień 23, 2018, 20:36Ja po prostu tego nie znoszę ,że nie wiem ile ma kosztować "coś" co firma oferuje . A cena chyba nie jest tajemnicą !
Nie jest tak źle Pan Marcin z DirAudio informuje drogą mailową ile co kosztuje . Jednak nie konfekcjonuje a odsała do swoich "przedstawicielstw", mnie przekierował do Pana Andrzeja  Grochowskiego z Metrum . Napisał mi ile będzie kosztował 1,5 metrowy kawałek 3220 i cztery rodowane wtyki , skalkulował to na 897 zł . Po czym zadzwoniłem do Pana Andrzeja , ten po chwili kalkulacji (widać że  nie był przygotowany) wycenił mi na taką samą kwotę. Muszę jeszcze popytać ile kosztował by przewód  wraz z  wtykami bez konfekcji.

miniabyr

#2864
Dawno ,dawno temu kiedy firma Audio Klan z Warszawy była dystrybutorem  kabli Siltech   kupiłem u nich komplet kabli Siltech'a (interkonekt i głośnikowy)  . Była to polowa lat 90' . Kable  mam do tej pory i korzystałem z nich jeszcze parę lat temu . Niestety inierkonekt   FTM-3 z powodu sztywności kabla do najprzyjaźniejszych  w układaniu nie należał i od wykręcania dostał zwarcia . Na szczęście przy samej wtyczce . Kabel był zaopatrzony we wtyki WBT ,takie solidne ,jak czołg i praktycznie nierozbieralne . Trzeba było je czymś zastąpić  i myślałem że będą to również wtyki WBT . Niestety ze względu na grubość kabla wybór padł na Cardas srcs +adapter Xrca11
który ma dodatkowy adapter do bardzo grubych kabli  . Te Cardasy są świetne !!!!! Jeśli macie bardzo grube druty to gorąco je polecam . Zastanawiam się ,czy nie zmienić wtyków  w moim nieotech 3220 który jest tak samo gruby na te właśnie Cardas'y
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 ;) Podobno mam dostać do posłuchania kabel głośnikowy za 40.000 zł  :o :o :o :o   To będzie majówka ,więc zrobię sobie słuchowisko .......a i z domu wychodzić nie będę ze względu na kwotę tego druta !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

tak, grubość tego przewodu "onieśmiela"... zdaje się że będziesz musiał nieco przestawić "klocki", bo nie jestem pewien czy nimi wykręcimy za Twoimi końcóweczkami AN.
A tak na poważnie: zapowiada się fajne, majowe słuchowisko... jeśli Paweł się zgodzi - może wpadnie kilka złotouchych osób?

miniabyr

Lechu a jaki to będzie kabel ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle daj mi link do tych wtyczek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


McGyver

Niebywała brzydota tych wtyków zawsze powstrzymywała mnie od ich stosowania  :(

miniabyr

Cytat: McGyver w Kwiecień 25, 2018, 15:09
Niebywała brzydota tych wtyków zawsze powstrzymywała mnie od ich stosowania  :(
No ładne nie są . Powiem tylko ,że jak wpiąłem siltecha  z powrotem do systemu to go nie poznałem ! Ponieważ ja go nie lutowałem to zadzwoniłem do "majstra" z pytaniem co się po drodze wydarzyło . Nic . Taki wpływ mają wtyczki . Siltech z którego zrezygnowałem to siltech chłodny ,bardzo detaliczny z  odchudzonym niskim środkiem . Teraz to wszystko się ugładziło i stało się przyjemne . Czary . Myślałem że nie będę z niego kozystać ,ale szkoda mi było żeby leżał w szufladzie .A tu proszę jak miło się zrobiło ! Teraz musze wymienić wtyki w neotech 3220 ,bo te które są to najchętniej bym wyp.erdolil przez okno.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Kwiecień 25, 2018, 15:21bym wyp.erdolil przez okno.
Powiedz kiedy, to przyjdę pozbierać. Te stare WBT zdjęte z Siltecha też bym przygarnął.

Melepeta

Paweł, a te Cardasy nie są czasem zakręcane? Bo widzę, że na nie termokurczki wsadziłeś.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

michał_flaga

wiec jadą węże do Pawła...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk