Dual CS 617 Q - sprzęt

Zaczęty przez zofia.lubo@gmail.com, Listopad 12, 2023, 15:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

zofia.lubo@gmail.com

Cześć,

jako laik sprzętu audio zwracam się z prośbą o wskazanie mi czego potrzebuje do mojego gramofonu aby grał bez wygórowanych wymagań w domowym zaciszu.
Będę szukać na rynku wtórnym, stąd moja prośba - na co mam zwracać uwagę, co musi posiadać wzmacniacz, przedwzmacniacz czy głośniki. Poproszę o garstkę rad :))

Model Dual CS 617 Q, ramie ULM, wkładka na zdj

frywolny trucht

Drogi są w sumie dwie. Albo vintage i wzmacniacz z wejściem PHONO, jakieś głośniki pasywne.
Albo miks. Przedwzmacniacz gramofonowy dopięty do głośników aktywnych, które mają w sobie wzmacniacz i takie "fajerwerki" jak BT, dzięki czemu możesz podłączyć np komórkę i słuchać muzyki z YT, Spotify, czy innego serwisu streamingowego.

Jaki jest budżet? Wielkość pomieszczenia?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zofia.lubo@gmail.com

Dziękuje za odpowiedź. Wielkość pomieszczenia to 20 mkw, a budżet myślę, że do 1000 zł jak będzie potrzeba to jeszcze się odłoży, czas nie goni. 
Opcja głośników aktywnych jest ciekawsza przez gamę możliwości ich wykorzystania w domu do różnych urządzeń, więc raczej zdecyduje się na ten zestaw.
Natrafiłam na dobre opinie o kolumnach Edifier R2750DB i głośnikach Edifier R1280DB. Zastanawia mnie czemu te drugie widnieją jako oddzielna kategoria - głośniki komputerowe, posiadają wejścia RCA, czy coś je odróżnia? 

frywolny trucht

W internetach trudno ocenić skalę. Te drugie to kurdupelki do postawienia przy monitorze na biurku ( nie żeby te pierwsze były wielkie, ale są większe). Czyli do słuchania z niewielkiej odległości. Gdy nie ma elementu odniesienia wyglądają jak potwory na pół pokoju. Tymczasem...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zofia.lubo@gmail.com

To prawda, ale na wysokich podstawkach może byłoby okej. Kusi mnie bo jednak są tyle lat na rynku a nadal chętnie kupowane. Wersja r1280dbs ma nowszy bluetooth i wejście na potencjalny subwoofer. Jakieś pomysły na coś lepszego? 

frywolny trucht

Nie do 20m2. Chyba, że w pokoju 20m2 masz biurko przy którym siedzisz, na tym biurku je postawisz i tam będziesz słuchać. One postawione pod jedną ścianą nie "dopchną" dźwięku do ściany naprzeciw, gdzie zwykle stoi kanapa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kw202

Cytat: zofia.lubo@gmail.com w Grudzień 07, 2023, 12:27Dziękuje za odpowiedź. Wielkość pomieszczenia to 20 mkw, a budżet myślę, że do 1000 zł jak będzie potrzeba to jeszcze się odłoży, czas nie goni.
Opcja głośników aktywnych jest ciekawsza przez gamę możliwości ich wykorzystania w domu do różnych urządzeń, więc raczej zdecyduje się na ten zestaw.
Natrafiłam na dobre opinie o kolumnach Edifier R2750DB i głośnikach Edifier R1280DB. Zastanawia mnie czemu te drugie widnieją jako oddzielna kategoria - głośniki komputerowe, posiadają wejścia RCA, czy coś je odróżnia?

Warto posłuchać monitorów Adam audio.
Ten tysiąc złociszy jest tylko na kolumny?