Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Mój świat mi się wali na głowę  ;D . Wkładka która przeleżała w szkatułce lata nie wywołuje u mnie dyskomfortu . Zwykłe tanie MM . Szerzej w wątku http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1270.100 .

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Styczeń 08, 2017, 14:35Mój świat mi się wali na głowę   . Wkładka która przeleżała w szkatułce lata nie wywołuje u mnie dyskomfortu . Zwykłe tanie MM

Zupełnie jak moje odkrycie dnia: Philips serii GP4** i GP5** :) Ciąglę rypię na GP 412 MkII i mam taką radochę, że innej wkładki  nie szukam. Ale drugie ramię by się przydało  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Styczeń 08, 2017, 13:26O to mój Moon

Jest też RCM, to który walcuje, którego?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2017, 14:40Jest też RCM, to który walcuje, którego?

Dla mojego ucha przyjemniej zagrał Moon . To nie są jakieś mega różnice . Nie krok do przodu raczej w bok . Moon grał dla mnie bardziej muzykalnie . To nie znaczy że w innym systemie nie było by odwrotnie .

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2017, 14:40
Jest też RCM, to który walcuje, którego?
:)

Cytat: kawosz w Styczeń 08, 2017, 14:47
Dla mojego ucha przyjemniej zagrał Moon . To nie są jakieś mega różnice . Nie krok do przodu raczej w bok . Moon grał dla mnie bardziej muzykalnie . To nie znaczy że w innym systemie nie było by odwrotnie .

Jak dla mnie szczególnie na płycie Stinga na pierwszy rzut ucha muzykalniej wypadł Moon.
Bardziej grał środkiem i wokale i instrumenty wydały mi się bardziej nasycone, a Sensor był jaśniejszy i inna była barwa głosu. Najgorsze było to że jakość górnej części pasma dawała mi po uszach jakimiś nieprzyjemnymi dźwiękami.
Jednak odsłuch odbył się na szybko i dla mnie to trwało za krótko.
Podobnie miałem z odsłuchem Husarii, która w wielu aspektach była dla mnie rewelacyjna  ale po dłuższym obcowaniu zostałem jednak z Sensorem bo nic mnie w nim nie drażniło.

W domu zapuściłem ponownie ten album (mam inne tłoczenie).
Charakter brzmienia czy też równowagi w tym brzmieniu się nie zmienił ale znikły denerwujące mnie dźwięki, dostałem więcej powierza i przestrzeni, no ale mam wkładkę MC.
Mimo wszystko tak mnie ten Moon zaintrygował, że chętnie bym go posłuchał ze 2-3 dni w moim systemie na moich płytach. Może to by było to, a może tak jak z Trilogy stwierdzę, że to tylko inna szkoła grania i będę szukał dalej.

Namieszało mi jeszcze to, że coś tam zostało w tym moim Sensorze zmienione i ogólnie dostał większej otwartości ale w całym moim systemie ciągle zachodzą jakieś zmiany. Raz większe raz mniejsze ale zachodzą co jakiś czas.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

A dla mnie róznica pomiędzy tymi preampami była znikoma .To ta sama półka urządzeń .Myślę ,że większe róznice między tymi urządzeniami były by słyszalne ,gdybyśmy dysponowali wkładką o ostrym szlifie  a nie denonem 103r . Wtedy te róznice mogły by być wyraźniejsze ,co nie zmienia faktu że poruszamy się w dalszym ciągu w podobnej estetyce brzmień tych preampów. Ja bym brał tańszy . Jedyna róznica przemawiająca za moon to lepszy zasilacz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 09, 2017, 10:25
A dla mnie róznica pomiędzy tymi preampami była znikoma .To ta sama półka urządzeń .Myślę ,że większe róznice między tymi urządzeniami były by słyszalne ,gdybyśmy dysponowali wkładką o ostrym szlifie  a nie denonem 103r . Wtedy te róznice mogły by być wyraźniejsze ,co nie zmienia faktu że poruszamy się w dalszym ciągu w podobnej estetyce brzmień tych preampów. Ja bym brał tańszy . Jedyna róznica przemawiająca za moon to lepszy zasilacz.

Ja właściwie to szukam już chyba tego charakteru i dlatego bardzo chętnie bym kiedyś te trzy dni z Moonem spędził :). Nie mam presji by zmieniać teraz preamp ale szukam tego złotego środka.
Przy okazji to mi też trochę powie co i w którą stronę zmieniać w kolumnach. Ostatnio ćwiczę się z poziomem wysokich tonów, najpierw było w górę potem krok wstecz, a ostatnio znowu trochę zwiększyłem poziom gwizdków.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Styczeń 09, 2017, 10:01no ale mam wkładkę MC.
Denon 103r to również wkładka MC ;)

Piterski

Cytat: kawosz w Styczeń 09, 2017, 10:42
Cytat: Piterski w Styczeń 09, 2017, 10:01no ale mam wkładkę MC.
Denon 103r to również wkładka MC ;)
No źle się wyraziłem, chodziło mi o ostry szlif igły :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 09, 2017, 10:25co nie zmienia faktu że poruszamy się w dalszym ciągu w podobnej estetyce brzmień tych preampów. Ja bym brał tańszy .

Na pewno zmiana jednego na drugie urządzenie nie miała by sensu . Chyba że bez straty finansowej . Na pewno oba pre zagrają inaczej w każdym systemie . Ja mogę odnieść się tylko do tego co słyszałem u siebie .
Na pewnym poziomie płaci się własnie za te niuansy . A w tych moon był lepszy . Jeżeli pokazał to na tępej 103r to na wkładce z ostrym szlifem pokazał by to bardziej .
Ciężko mi to określić ale po prostu zagrał kulturalniej i równiej . Nastawiałem się że RCM zagra jeżeli nie lepiej to przynajmniej tak samo bo pamiętam jakie na mnie kiedyś zrobił wrażenie .
Takie to to nasze hobby że fundujemy sobie bule głowy na własne życzenie . A broniłem się troszkę przed zabraniem od Pawła na odsłuchy tego preampu żeby nie mieć tego dylematu ;) .
Chodzi mi jeszcze po głowie namówienie Linarta na wypożyczenie jego pre ale się boje bo to jeszcze drożej wyjdzie :D

vasa

Cytat: kawosz w Styczeń 09, 2017, 11:08Na pewnym poziomie płaci się własnie za te niuansy
Chyba właśnie przyszedł na Ciebie ten moment, że warto usiąść i poczekać aż Ci nervosa przejdzie :)
Masz rewelacyjny napęd z dwoma ramionami. Trzeba by wymyślić co na nich powiesić a nad preampem pomyśleć w kontekście wkładki.
Gdyby to miał być wspomniany już Royal to on ma 0,2mV na wyściu ! Najwyższy czas na układ trafo + pre MM.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 09, 2017, 11:18Najwyższy czas na układ trafo + pre MM.
Troszkę się sparzyłem na tym ale to chyba ze względu na jakość trafa . Miałem dedykowane trafa do tego denona i pod poprzednim luxmanem c1010 się nie sprawdziły . Dużo lepiej zagrało wzmocnienie krzemowe na którym gram .

kawosz

#587
Cytat: vasa w Styczeń 09, 2017, 11:18Trzeba by wymyślić co na nich powiesić a nad preampem pomyśleć w kontekście wkładki.
Wymyśliłem Mariusz . Będzie ten royal :) Słuchałem go u Pawła i bardzo mi się podobała ta wkładka . Dokupię do niej 2 headshell . Denona zostawię na tym co mam . A po wczorajszych próbach z tanią wkładeczką MM skłąniem się właśnie pod ten rodzaj przetwornika do krótszego ramienia . To łojenie na rocku mi się podobało a to przecież była mizerna wkładka :)
Takie rozwiązanie pozwoli mi na sprzedanie Luxmana CX-1 :D

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 09, 2017, 11:41
Wymyśliłem ... Będzie ten royal :) Słuchałem go u Pawła i bardzo mi się podobała ta wkładka . Dokupię do niej 2 headshell .

Royal ma 0.2 mV na wyjściu :(
Ja tam będę kombinował dalej.
Mam pre MM i jak mi coś wpada w łapki to testuję.
Na razie pre-pre na fetach cały czas wygrywa z trafami,  ale takie na kościach już poległo.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Styczeń 09, 2017, 11:41A po wczorajszych próbach z tanią wkładeczką MM skłąniem się właśnie pod ten rodzaj przetwornika do krótszego ramienia

A z Philipsem nikt mi nie wierzy :) Sugeruję jednak- choćby ze względu na płyty- szlif eliptyczny. Mniejsza siła nacisku plus większa powierzchnia przylegania= płyty w lepszym stanie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: kawosz w Styczeń 09, 2017, 11:08
[...]Na pewno oba pre zagrają inaczej w każdym systemie . Ja mogę odnieść się tylko do tego co słyszałem u siebie .
Na pewnym poziomie płaci się właśnie za te niuansy . [...] Ciężko mi to określić ale po prostu zagrał kulturalniej i równiej.
I tu jest pies pogrzebany i wszystko zależy też od reszty systemu. Ty swój znasz dobrze i różnice wyłapujesz w lot.
Ja potrzebuje na to więcej czasu ale dlatego by sobie te wrażenia muzyczne poukładać i odnieść do tego czego ja szukam.
Nie ulega wątpliwości, że ten Moon gra inaczej i nurtuje mnie pytanie w czym ta różnica się głównie zasadza.
Czy znowu nie dostajemy jednej cechy kosztem drugiej co na tym poziomie cenowym ma niestety miejsce.

Na pewno inaczej rozłożone były akcenty ale podobne odczucia miałem słuchając Moona i Husarii u Pawła, tylko, że odbywało się to jakby z trzeciego rzędu.
Ja lubię przestrzenne brzmienie ale nie chciał bym tez stracić wypełnienia na średnicy, dlatego ciągle szukam i porównuje, jak jet taka możliwość, by znaleźć ten złoty środek. 

Cytat: kawosz w Styczeń 09, 2017, 11:08
Chodzi mi jeszcze po głowie namówienie Linarta na wypożyczenie jego pre ale się boje bo to jeszcze drożej wyjdzie :D

No właśnie a ile ten preamp kosztuje, mój kolega też mnie kiedyś nakłaniał na odsłuch lampowego pre od Linarta ale nie miałem wtedy tyle pieniędzy by odstawić kaucję na dwa urządzenia.
Słuchałem też innego trochę tańszego prampa u kolegi ale tam jest wszystko inne. cały system na lapmpach i kolumny to podstawkowe monitory.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Miałem trochę materiału w pracy to zrobiłem sobie podstawkę . Jest konieczna . W tym gramofonie kable od ramion powinny być zamontowane do puszki rozdzielającej sygnał . Ja tak nie chciałem i przez to kable za bardzo zaginały się na blacie . Od mniejszego ramienia czeka mnie przez to  lutowanie bo zaczęło brumić . Wykorzystałem prosty wzór ramy obrazowej  ;) . Zamówiłem jeszcze sobie kolce ale nie wiem czy będą potrzebne . Szykuje mi się jeszcze przesłuchanie dwóch preampów . Oba będą lampowe . Relację zdam . Jeden to pre od Mirka a drugie z nomosu ale nie pamiętam nazwy modelu .

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 10, 2017, 16:32Wykorzystałem prosty wzór ramy obrazowej  ;) .
A takie złoto-barokowe też masz  ??? ?
;D
Zrób jeszcze zdjęcie skośnie z góry.
Tak jak się normalnie patrzy na gramofon.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Jak byś miało chotę na gości to bym zajrzał i posłuchał tych lampowych preampów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 10, 2017, 17:42A takie złoto-barokowe też masz   ?

Coś pewnie by się znalazło . Tak jak we wzornikach ram . Musi być gruba i płaska .
Przejrzyj wzorniki . Wprawdzie są stare ale jakieś pojęcie dają . www.ramy.warszawa.pl

kawosz

Cytat: Piterski w Styczeń 10, 2017, 17:44Jak byś miało chotę na gości to bym zajrzał i posłuchał tych lampowych preampów.
Jak będę miał dam Ci znać .

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 10, 2017, 17:48Musi być gruba i płaska .
Czemu mi się szowinistyczne skojarzenia włączyły :o

Przejrzę i sobie rocco-barocco obstaluję :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 10, 2017, 17:53Czemu mi się szowinistyczne skojarzenia włączyły
:D :D :D

vasa

Cytat: vasa w Styczeń 10, 2017, 17:53


Cytat: kawosz w Styczeń 10, 2017, 17:48Musi być gruba i płaska .
Czemu mi się szowinistyczne skojarzenia włączyły :o

Przejrzę i sobie rocco-barocco obstaluję :)
Z góry wygląda lepiej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

#599
Jak chcesz na bogato to mój pozłotnik Ci pozłoci płatkami złota  ;D . Ja miałem w kącie 4 kawałki to robiłem z czego mam . Na mniej bogato szlach metal lub szlach aluminium . Po taniości jak ja folia :D
A jak jesteś w Poznaniu to wpadnij do Firmy Apa Polska . Oni mają duży wybór . I jednak lepiej ramy oglądać na żywo .http://apapolska.pl/
U mnie widzę że pomysł wypalił . Kabelki się nie zaginają i gramiak wygląda fajniej . Zwłaszcza na żywo biorąc pod uwagę moje zdolności fotografika :D