Menu główne

Denon DP 59L

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 14, 2016, 12:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Jaki docisk kupić tak żeby zmieścił się pod dachem ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

A potrzebny on Tobie?
Różnie ludzie mówią o używaniu docisków w DD.
Ja mam taki 0.6kg ale już dawno przestałem używać bo nic lepszego z nim nie usłyszałem niż bez niego.

tatachabera

Dzięki, już się wyleczyłem  ;)  8)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC


WOY

Docisku jak sama nazwa wskazuje, używa się do dociśnięcia podgiętych lub lekko pofalowanych płyt a nie do słuchania, kol. masza :)
Łatwiej je wówczas oczyścić.

elem

Lekki docisk zaciskowy typu SME nie zawadzi. Paul67 chyba taki wykonał własnym sumptem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

#81
Kolego WOY ;)
czyżby taki Transrotor dodając do każdego swojego urządzenia docisk zakładał, iż każdy posiadacz gramofonów tej marki dysponuje wyłącznie pogiętymi płytami?  ;D

A konia z rzędem temu, kto wyprostuje nawet kilogramowym dociskiem pogiętą czy pofalowaną płytę... do tego służą Outer Ringi  :)

Docisk (inaczej zwany stabilizatorem) jak sama nazwa wskazuje służy do dociśnięcia płyty do maty celem wyeliminowania niepożądanych drgań.

WOY

Dobre, podobało mi się z tym Transrotorem :)

MAC

A z drugiej strony uja tam stabilizuje  ;D
Gadget jakich wiele, którego podstawowym zadaniem jest wytrzepanie portfela naiwnego audiofila  ;)

jamówię

Piękna maszyna. Ze zdjęć wynika,że wkładka ma nieprecyzyjnie ustawione tangency,ale to pewnie złudzenie :)

MAC

Cytat: elem w Sierpień 18, 2016, 20:32
Lekki docisk zaciskowy typu SME nie zawadzi. Paul67 chyba taki wykonał własnym sumptem.

Ciężki docisk lub mocno zaciśnięty czy dokręcony talerzyk co najwyżej wygnie krawędź winyla do góry jak miskę a na pewno nie wyprostuje skrzywionego.

WOY

Oj nie przesadzaj. Mam taką stareńką płytę Cockera wygiętą w "miskę" i za cholerę nie można jej przetrzeć a z dociskiem i owszem.

jamówię

W SME miałem taki docisk,wkrewiało mnie jego ciągłe rozkręcanie,co przy płytach 45rpm było nie do znisienia >:( :-[

MAC

Wyjątki potwierdzają regułę  ;D

Lekkim nie wyprostujesz a ciężkim zarżniesz łożysko  ;D
Może faktycznie zaciskowe albo gwintowane coś mogą pomóc... ale komu się chce to stosować?

O! jamówię tylko to potwierdził :)

elem

Masza, zaciskowy to nie to samo co dokręcany na gwincie. Niczego nie wygina a wyprostować lekko potrafi choć oczywiście nie do tego służy. Po prostu bardzo usztywnia płytę i własciwie izoluje od talerza (SME ma podkładkę na szpindel i płyta nie dotyka talerza) . A rozkręcanie i zakręcanie jest trochę wkurzające, to fakt :) Gdzieś tu już o tym pisaliśmy na forumie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Sierpień 18, 2016, 20:48zaciskowy to nie to samo co dokręcany.

Nie mogę się z tym zgodzić.
Założenia te same - mocne dociśnięcie płyty do talerza bez obciążania łożyska.
Konstrukcja oczywiście inna ale miałem na myśli założenia.

kawosz

Do fonciaka miałem docisk w komplecie i prawie nigdy go nie zakładałem . To indywidualne podejście jak ktoś chce to czemu nie .

elem

Masza, rozkład sił inny. Uwierzysz jak zobaczysz gwintowany Projecta (ciśnie od środka) i zaciskowy SME (dociska tylko zewnętrzną krawędzią)  w trakcie pracy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Cytat: jamówię w Sierpień 18, 2016, 20:43Ze zdjęć wynika,że wkładka ma nieprecyzyjnie ustawione tangency

qué ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jamówię

Cytat: elem w Sierpień 18, 2016, 20:56
Masza, rozkład sił inny. Uwierzysz jak zobaczysz gwintowany Projecta (ciśnie od środka) i zaciskowy SME (dociska tylko zewnętrzną krawędzią)  w trakcie pracy :)


A ja miałem SME gwintowany.

jamówię

Cytat: tatachabera w Sierpień 18, 2016, 20:58
Cytat: jamówię w Sierpień 18, 2016, 20:43Ze zdjęć wynika,że wkładka ma nieprecyzyjnie ustawione tangency

qué ?



Kąt styczności,ja widzisz płaszczyzna headshella i czoło wkładki na zdjęciach się rozjeżdżają,pewnie złudzenie.

tatachabera

Cytat: jamówię w Sierpień 18, 2016, 21:00Kont styczności,ja widzisz płaszczyzna headshella i czoło wkładki na zdjęciach się rozjeżdżają,pewnie złudzenie.

Idę oblookać
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jamówię

Matko napisałem "kont" :o :o

elem

SME gwintowany? Nawet nie wiedziałem, że takie tez robili.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Sierpień 18, 2016, 21:02
SME gwintowany? Nawet nie wiedziałem, że takie tez robili.


Taki był oryginalnie w SME10