Menu główne

EL 84

Zaczęty przez wojtek41, Czerwiec 23, 2015, 20:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Zapamietane  :D
Teraz wracamy do EL 84.   :)

gratefullde

Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 22:47A czemu mu wyszło tylko 10W? Nie chciało mu sie nad trafami pewnie popracować... leniuchowi

Trafa są tam ogromne. Prądowo jest on bardzo wydajny, wysterowuje Focale o efektywności 85 dB i raczej nie ma z tym problemów. Całość waży zdrowo ponad 30 kg.

Sorki za off :)  Wracamy do tematu :))
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

No to czemu tylko 10W?

Sorki za off :) Wracamy do tematu :D

gratefullde



Cytat: MAC w Czerwiec 25, 2015, 18:31
No to czemu tylko 10W?

Pojęcia nie mam. Może tak wyszło :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Wojtek w Lebenie masz opis wszystkich naszych lampowych przygód :)
Sorry za off top ;D

wojtek41

Cytat: miniabyr w Czerwiec 23, 2015, 21:35Z "k" nie ........nawet nie wiedziałem ,że taka jest.
Kiedys, SP  "mamel" szczegolnie polecal. Szkoda chlopa...

SzuB

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 22:15
Bracia w Lebenie (nie mam Lebena), jakich lamp uzywacie..?  :D
Amperex Bugle Boy (najlepsza), Mullard (stary, bardzo dobry), 6p14p-K (najlepsza z rodziny 6p14p), 6p14p-EW (również znakomita, ale inna niż K; co kto lubi). Z nowych: Gold Lion (twarda), Sovtek (bez fajerwerków, ale ujdzie), Psvane (wspaniałe 3D, ale nie radzi sobie z basem). Przy czym te lampy testowałem w towarzystwie różnych 12ax7, wśród których Marconi wysuwają się na plan pierwszy :)

Jakub

Zapisuję się do klubu :)


wojtek41

Jak wypadają te pomiary ?

matched quad EL84 from philips miniwatt . 6BQ5 .
I have test the tubes on my funke W19S tubetester and this tubes are very good and matched .

tube 1 test 40ma .

tube 2 test 40ma .

tube 3 test 40ma .

tube 4 test 42ma .

malg

z tego co pamiętam to jak kupowałem moje TFK to one miały wszystkie po 48mA

wojtek41

Pytanie ile wynosi 100% ?

MAC

Cytat: wojtek41 w Luty 07, 2018, 23:42
Pytanie ile wynosi 100% ?
Ia = 48mA = 100%  w trybie pentody
Ia = 34mA = 100%  w trybie triody

Mszachu

Wątek już się mocno zakurzył, więc pozwolę sobie trochę go odświeżyć.
Mam pytanie czy ktoś miał okazję porównywać (brzmieniowo) lampę Electro Harmonixa EL84 do EL84 TII PSVANE Gold ? Przymierzam się do zakupu rezerwowej kwadry do wzmacniacza Synthesis Soprano w którym oryginalnie siedzą EH EL84, cena Psvane jest ponad trzykrotnie wyższa od EH. Czy warto by wydać taką kasę? Czy można spodziewać się znaczącej poprawy np. w przestrzeni, kontroli basu itp.? Wiem, że efekty mogą być rożne w zależności od wzmacniacza ale ciekawi mnie czy te lampy maja swoją sygnaturę dźwięku. Może polecicie coś innego z EL84?
Pozostałe elementy toru to: CD Synthesis Roma 14DC, Audio Academy Rhea, IC Acrolink 7N-A2200III, głośnikowy DNM Reson.