Wygrzewanie kabli. Legenda z zakresu audio-voodoo, czy rzeczywistość?

Zaczęty przez rudy-102, Styczeń 29, 2017, 11:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Cytat: malg w Styczeń 29, 2017, 19:13
Jeszcze powstaje jedno pytanie jak to wygrzewanie robimy,

Ja to robię bezinwestycyjnie, układam kable w odległości 1 metra od kaloryfera i się ładnie wygrzewają przez tydzień.
Ponoć różnica jest słyszalna, ja tego nie słyszę, ale wierzę na słowo tym którzy słyszą
Nic nie sprzedaję

MAC

Osoby niezainteresowane tematem uprzejmie uprasza się o niezabieranie głosu  >:(
Jak pisałem wcześniej, w wygrzewanie kabli nie wierzę ale szanuję osoby, które w to wierzą i słyszą.
Nie widzę żadnego powodu w wyśmiewaniu tego.

kawosz

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 19:28Osoby niezainteresowane tematem uprzejmie uprasza się o niezabieranie głosu 
Po wczorajszym czepialstwie dziś miałem tylko czytać . W pełni popieram twój apel Masza

MAC

Na wkurw dobrze posłuchać dżezika  ;D Muzyka łagodzi obyczaje Panie kochany  ;D
Herdzian Trio u mnie sobie pogrywa.

malg

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 19:41
Na wkurw dobrze posłuchać dżezika  ;D Muzyka łagodzi obyczaje Panie kochany  ;D
Herdzian Trio u mnie sobie pogrywa.
na wygrzanych, czy zimnych ? ;D
sorry , nie mogłem się powstrzymać ;)

Dziś Brubecka z Berlina monaural JPN - zapusciłem,
ale żebym się wkrw.... na kolegów - nic podobnego,
niech się śmieją - śmiech to zdrowie.
każdy może mieć własne zdanie, aby umiał ję rzeczowo uzasadnić (Masza to nie do Ciebie) ::) ::)


MAC

Ja tam wkurwia nie mam ale widzę, że kawosz śluby milczenia złożył bo go wczoraj nosiło  ;D
Kable Panie grzeję od dwóch lat i nie pytaj co się zmieniło bo nie pamiętam jak były nowe  :D

kawosz

U mnie na letnich . Przyszły płyty od Tomcia . Na talerzu Charles Lloyd - Fish Of Water . Ekstra  :o . Zdałem się na Tomasza z wyborem tej płyty :D

MAC

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 19:54Kable Panie grzeję od dwóch lat i nie pytaj co się zmieniło bo nie pamiętam jak były nowe

Zapomniałem o małym drobiazgu. Przez te dwa lata zmieniłem źródła, daca, preampy, końcówki mocy i kolumny  ;D

MAC

Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2017, 19:55Przyszły płyty od Tomcia .

Nie chwal się. Do mnie też dzisiaj doszły  8)
A w zasadzie to mam wkurwia bo zapomniałem ich z roboty wziąć i nie mogę ich przesłuchać  >:( ;D

Jamówię

Ja jeszcze tydzień temu byłem przekonany,że będe WE zmieniał,ale proces wygrzewania jest tak dynamiczny,że dziś już tej pewnosci nie mam ;D

vasa

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 19:28
Osoby niezainteresowane tematem uprzejmie uprasza się o niezabieranie głosu  >:(
Jak pisałem wcześniej, w wygrzewanie kabli nie wierzę ale szanuję osoby, które w to wierzą i słyszą.
Nie widzę żadnego powodu w wyśmiewaniu tego.
Absolutnie się nie zgadzam z takim postawieniem sprawy.

Jeżeli przyjmiemy Twoją wykładnię to nasze forum wyląduje niebezpiecznie blisko tych o reptilianach, ogólnoświatowym spisku masonerii i cyklistach. (sorry Wireless)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 21:12
Absolutnie się nie zgadzam z takim postawieniem sprawy.

Ale konkretnie , z którym zdaniem z czech powyższych?  :o

MAC

Cytat: Jamówię w Styczeń 30, 2017, 20:52
Ja jeszcze tydzień temu byłem przekonany,że będe WE zmieniał,ale proces wygrzewania jest tak dynamiczny,że dziś już tej pewnosci nie mam ;D

Ja nawet na miesiąc zmieniłem na Beldena ale jak przez ten miesiąc WE w szufladzie ostygły to tak zaczęły grać, że teraz Beldeny przechodzą proces krio u Wojcientego w Szwecji  :)

vasa



Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 21:34
Ale konkretnie , z którym zdaniem z czech powyższych?  :o

A konkretnie to z czema wszystkimi.

A stwierdzenie stanowcze moje początkowe dotyczyło Twej prośby o wypad z wątku jak sie nie podoba.

Reszta do podziału.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2017, 21:42dotyczyło Twej prośby o wypad z wątku jak sie nie podoba.

To nie tak.
Pierwsze zdanie ściśle wiązało sie z czecim  :)
Gadać ale nie drwić. Przekonywać się na argumenty.

kawosz

ja czekam jeszcze na wpisy o mikrofalówkach  8) . I ogólną rozpierduchę  8) . To nerwoproduktywny wątek jest  ;)

wojtek41

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 21:36teraz Beldeny przechodzą proces krio u Wojcientego w Szwecji
Jak się znajdzie troszkę czasu, to od jutra  :)

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2017, 21:52
ja czekam jeszcze na wpisy o mikrofalówkach  8)
A tego nie znałem.
Ale do mikrofalówki chyba metalu nie wolno wkładać  ;D
Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2017, 21:52To nerwoproduktywny wątek jest  ;)
To prawda. Cały się częsę jak czytam :(
I złość mnie nachodzi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41


Jamówię

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 21:36
Cytat: Jamówię w Styczeń 30, 2017, 20:52
Ja jeszcze tydzień temu byłem przekonany,że będe WE zmieniał,ale proces wygrzewania jest tak dynamiczny,że dziś już tej pewnosci nie mam ;D



:) :) :)

Ja nawet na miesiąc zmieniłem na Beldena ale jak przez ten miesiąc WE w szufladzie ostygły to tak zaczęły grać, że teraz Beldeny przechodzą proces krio u Wojcientego w Szwecji  :)


Al Capone

Moim zdaniem wątek ma charakter romantyczny i nie ma się co denerwować.

Jak mawiał wieszcz Adam (z pewnością krypto audiofil):

"Ucho i wiara silniej mówi do mnie,
niż mędrca, szkiełko i osycloskop".

;D

P.S. Dodam jedynie, że tytuł wątku jasno określa zakres możliwej argumentacji, więc przed ewentualnym wypraszaniem z wątku uprzejmie proszę o zapoznanie się z jego tytułem, ze szczególnym zwróceniem uwagi na takie słowa jak "Legenda" i "Audio-voodoo". Może to ułatwi komunikację.

MAC

Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 19:57Do mnie też dzisiaj doszły  8)

Siedzę i słucham nowych płyt.
Zadumałem sie nad bogactwem dźwięków na 4 stronie płyty Gustavsena  ;D
Dobra do wygrzewania kabli  :)

frywolny trucht

Pytanie na ile kable pamiętają wygrzanie? Czy leżąc i pachnąc w pudełku nie tracą?
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: malg w Styczeń 30, 2017, 18:42
no nie w przypadku głosnikowego wystarczy jeden, bo można oba kable podpiąc pod kolumny i przełaczać tylko za wzmakiem  ::)

Nie bardzo. Psuje to dźwięk.
A i wykonanie porządnego- nie degradującego dźwięku- przełącznika sygnału nie jest wcale takie proste.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jamówię

Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 10:40
Cytat: masza w Styczeń 30, 2017, 19:57Do mnie też dzisiaj doszły  8)

Siedzę i słucham nowych płyt.
Zadumałem sie nad bogactwem dźwięków na 4 stronie płyty Gustavsena  ;D
Dobra do wygrzewania kabli  :)




Ale pierwszy z trzeciej mnie rozwala.