Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

#275
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kefas

Dzięki elem  :)

miniabyr

 ;D Piękna płyta z muzyką baroku . J.F. Handel i jego cykl 12 Concerto Grosso z op.6. Barok w pełnym rozkwicie ,bogaty ,intensywny . Świetne wykonanie . Polska orkiestra Arte dei Suonatori  to bardzo ciekawy band z głównego nurtu wykonawców  muzyki dawnej realizowanych na instrumentach z epoki i manierą z epoki . Wydawnictwo BIS  rok wydania 2008 box 3 płyt sacd . Polecam !!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Taka nowa płytka się kręci. Z francuską operą comique.
Zaczyna mi świtać takie podejrzenie że najbardziej to ja lubię te opery gdzie śliczne sopranistki śpiewają [emoji848]
To by tłumaczyło moją niechęć do Callas [emoji12]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Powiedzcie mi, fajne nie fajne bom ciele w tym temacie...

vasa

Czy macie swoje ulubione instrumenty?
Pewnie tak, może nawet kilka.
Moim ulubionym instrumentem dętym jest klarnet. Ma łagodne brzmienie, bez ostrości trąbki i zawsze mnie zaskakuje że brzmi niżej niż by wskazywała jego wielkość.
(Tu miała być seksistowska uwaga ale ją skasowałem :) )
https://m.youtube.com/watch?v=J0ogqBcK9ow
No to dziś dzień klarnetu. Gdyby ktoś potrzebował krainy łagodności to polecam kwintet Brahmsa.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

O, klarnet jak najbardziej, bardzo lubię. Muzykiem, który mi się zaraz z nim kojarzy, jest Eric Dolphy. Grał on na nim zamiennie z saxofonem a raczej uzupełniająco. Szczególnie polubiłem brzmienie klarnetu basowego... Ten to ma zejście jak cholera ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Marzec 27, 2018, 20:23Muzykiem, który mi się zaraz z nim kojarzy, jest Eric Dolphy. Grał on na nim zamiennie z saxofonem a raczej uzupełniająco. Szczególnie polubiłem brzmienie klarnetu basowego... Ten to ma zejście jak cholera ;D

Drugi taki to David Murray. Też miesza sax z klarnetem basowym [emoji449]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Oj to trudne . Podać jeden instrument jako ten naj?   Wiolonczela u mnie stoi bardzo wysoko w rankingu naj .A to za sprawą suit wiolonczelowych J.S.Bacha.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 27, 2018, 22:35
Oj to trudne . Podać jeden instrument jako ten naj?   Wiolonczela u mnie stoi bardzo wysoko w rankingu naj .A to za sprawą suit wiolonczelowych J.S.Bacha.
Podać jeden to raczej misja straczeńcza [emoji50]
Ale 3-4 to już można pokombinować.
Jeżeli by pominąć żeński głos to skrzypeczki mniejsze i większe, flet, wspomniany tu klarnet i gitara klasyczna są na czubie mojej piramidy grającej.
Chociaż to, oczywiście, kolosalne uproszczenie [emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dzięki Elemowi stałem się posiadaczem boxu CD z operami Masseneta.
Dwie z nich mam również na winylu.
To może by tak porównać symultanicznie jaką jest różnica w jakości nagrań.
Spróbuję wyrównać poziomy głośności z transportu i gramofonu i posłuchać [emoji1]


[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i udało się wyrównać głośność[emoji4]
Różnica jest wyraźna.
Posłucham i zdam relację.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Hmm...
Wygląda to dość stereotypowo.
Analog gra odrobinę niżej. Dźwięk jest lepiej wypełniony i gładki.
Cyfra gra dość ostrą i nieprzyjemną górą [emoji853] momentami, przy większym wzmocnieniu aż kłuje. Gdzie się podział środek ?
Poszukam jeszcze różnic w stereofonii i detalu. Tylko strona się skończyła i znowu trzeba to jakoś równo puścić [emoji19]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Na którym zestawie odsłuchujesz? Jaka "cyfra" gra?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Maj 22, 2018, 18:46
Na którym zestawie odsłuchujesz? Jaka "cyfra" gra?
Zestaw z Buku.
Analog to Lenco z Benzem ACE + pre Perreaux SM2.
Cyfra to jakieś badziewne DVD Pioneera robiące za transport i podłączone do Lyngdorfa.
Przydałby się jakiś inny napęd do porównania.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

No tak, Twój analog to jednak inna liga w porównaniu do DVD za 50 zł :)

A kabelki takie same?   ;D ;D ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Maj 22, 2018, 19:10
No tak, Twój analog to jednak inna liga w porównaniu do DVD za 50 zł :)

A kabelki takie same?   ;D ;D ;D
To prawda że analog deczko droższy.
Z drugiej strony mam wrażenie że podłączenie Wadii jako transportu nie zmieniłoby drastycznie sytuacji. A różnica w dźwięku pomiędzy analogiem a cyfrą mogłaby zarówno zmaleć jak i wzrosnąć.

PS: Kabelki są nieistotne
Ten cyfrowy jest lepszy [emoji23]

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Są najistotniejsze, jak nie wepniesz, to musisz sam odśpiewać te wszystkie arie i zrobić bitbox instrumentów. :smok:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 19:28
Są najistotniejsze, jak nie wepniesz, to musisz sam odśpiewać te wszystkie arie i zrobić bitbox instrumentów. :smok:
A może Ty masz rację [emoji848]
W końcu w torze analogowym są dwa IC a w cyfrowym tylko jeden [emoji50]
I stąd różnica 🤣

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Da sie podpiąc to DVD po RCA do Lyngdorfa?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

nosferartur

Cytat: vasa w Maj 22, 2018, 19:35W końcu w torze analogowym są dwa IC a w cyfrowym tylko jeden

To wszystko wyjaśnia. Analog gra Ci o połowę głośniej, czyli słyszysz niższe rejestry, a cyfra jak to cyfra tnie cyfrą po uszach.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 20:01Analog gra Ci o połowę głośniej, czyli słyszysz niższe rejestry, a cyfra jak to cyfra tnie cyfrą po uszach.
Nie.
Zbytnio uprościłeś.
Jak już pisałem wcześniej wyrównałem bardzo dokładnie poziomy głośności pomiędzy cyfrą a analogiem.
Ale, jak słusznie zauważyłeś kable są istotnie i ten od cyfry jest znacznie bardziej obciążony informacją niż podwojony analogowy. Wobec tego muzyka ulega kompresji i jakość przekazu jest gorsza.
Zastanawiam się czy nie należałoby dać np 2x grubszego IC w torze cyfrowym ???

;) :) ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Aha...?...  :o  ale i tak nie zrobiłeś tego metodą Lecha 674 i dla tego się nie liczy.  :P
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Maj 22, 2018, 20:57
Aha...?...  :o  ale i tak nie zrobiłeś tego metodą Lecha 674 i dla tego się nie liczy.  [emoji14]
No ale jak to?
Zupełnie się nie liczy?
[emoji26]

No dobra. Pożartowaliśmy.
Obydwie wersje pod względem detaliczności chyba różnią się bardzo nieznacznie. Może opera nie jest najlepsza do analizy detalu ale w partiach orkiestrowych nic się nie gubi ani na małej ani dużej płycie.
Natomiast w prezentacji stereofonii różnica jest spora, znowu na korzyść analogu.
Cyfra jest płaska, namalowana na kartce a winyl to bańka z muzyką.

Na dziś koniec opery. Jutro posłucham Sapho. Ciekawe czy będzie podobnie.

A teraz Moja Vlast Smetany.

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Oczywiście, że wydajności (może wydojności) dużej płyty nie da się przecenić.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.