Zgrywanie i konwersja płyt CD

Zaczęty przez frywolny trucht, Marzec 26, 2016, 12:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Czasem trzeba wychybąć z analogowego grajdołka i zmierzyć się z problemem cyfrowym. Mianowicie kupiłem córce http://www.empik.com/beautiful-lies-deluxe-edition-birdy,p1120095154,muzyka-p Do tego najnowszą Julię Marcell, oraz Peszkową. I co? Niespodzianka, nie mogę sobie tego zrzucić do Mp3 czy FLAC na komórkę. Płyty są zabezpieczone przed kopiowaniem. Po pierwsze chyba mam prawo sobie przerzucić na komórkę? Po drugie to strzał w stopę. Płyta CD za 70 zł, a pliki : http://www.hdtracks.com/beautiful-lies - będzie jakoś 56 zł i mogę je sobie powielać ile chcę. Moje kupowanie na nośniku CD zostanie ograniczone w zasadzie paru niezbędnych pozycji jazz-owych, gdzie przeboleję, że mogę posłuchać tylko na jednym odtwarzaczu CD jaki posiadam na stanie. Muzyki mainstreamowej w ogóle nie będę już kupował na CD, ale być może jest jeszcze ratunek.
Ktoś zna może oprogramowanie, które potrafi złamać zabezpieczenie? Ale nie tak, że trzeba zainstalować trzy programy, jeden sprawdza jakie zabezpieczenie, drugi mówi trzeciemu jakie partycje ma omijać. Tak to ja się nie bawię. Ma być prosto. Albo koniec z CD. Pierd.lę

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

A czym próbowałeś?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

To dotyczy tylko płyty Birdy, tak? Jest informacja na płycie o tym ograniczeniu?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#3
Tego: http://online-audio-converter.com/pl/
Rzecz dotyczy wszystkich trzech pozycji.

Oraz tak to wygląda w eksploratorze. Pliki mają po 1 kB:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Nie wiem, czego używasz. Ściągnij sobie EACa albo dbPowerampa, wersję trialową, 30 dniową, i tym podziałaj, a nie jakimiś tam windowsami...
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Przepraszam, falstart. Odkopałem starego lapka, a na nim stare Nero 9. Wszystko wciągnął nosem, tytuły pododawał. Sprawa załatwiona. Dziewczę ma swoją Birdy na komórce.

A wy jakich programów używacie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Ja tam już prawie  niczego nie zgrywam.Używałem kiedyś Nero6/7, EACa.Teraz dałem sobie spokój.Jadę na oryginalnych CD, albo panie analog i gra muzyka :)

Wireless

Ja, z dawien dawna, dbPowerampa.
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

MP3 nie uznaję, ale dla dzieciaków czasem coś przerobię. Używam "Free Audio CD to MP3 Converter 1.3.12" jeszcze nigdy się nie zaciął. A kiedyś płyty CD z zabezpieczeniem bez żadnego problemu dawały się kopiować i konwertować w linuxie. Może teraz zabezpieczenia są mądrzejsze.

Wireless

No ja też NIE STOSUJĘ MP3, dodam dla wyjaśnienia :)
FLAC, FLAC i jeszcze raz FLAC.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Wygląda, że takie było zabezpieczenie w moim przypadku:

"Do zabezpieczania płyt Audio używa się systemu Key2Audio. Według producenta, firmy Sony, niemożliwe jest przegranie tak zakodowanego dysku. W praktyce jednak wcale nie jest tak źle. Cały spryt systemu oparty jest na ,,niewidzialności" płyty przez większość napędów CD. Niektóre programy rozpoznają tak spreparowaną płytę jako jednosesyjną albo nie podają danych dysku, co uniemożliwia poprawne nagranie."

A tak się pechowo składa, że działam normalnie na lapku Sony :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tak jak w telewizorach Smart aplikacja jutub znajduje zupełnie inne rzeczy, a innych nie potrafi nie znaleźć. Zauważyliście? Na kompie spokojnie można znaleźć, a jutub w telewizorni już nie. Albo na dekoderze nc+ na przykład. Licencje, licencje, ograniczenia, powiązania.
Tylko nadal uważam, że kodowanie płyt z muzyką to strzał w stopę. Dwa razy się zastanowię następnym razem czy kupić wcale nie tanie CD ( kurka, toć wieszczono spadek cen, a tu nadal ceny z kosmosu), czy rzeczywiście plik. Zmierzch CD widzę nadchodzący coraz szybciej. I nie dlatego, że taki przeżytek, ale dlatego, że polityka sprzedażowa głupia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

To bodaj Sony właśnie kilka latek temu przegrało w sądzie sprawę o zabezpieczenia. Płyta była tak zabezpieczona, że w ogóle nie dało się jej odtwarzać :)


Sony jest liderem w strzelaniu sobie w stopę. Najlepszym dowodem na to były np. upgrejdy firmware'u do PS3, które eliminowały możliwość odtwarzania SACD. Do tej pory (i za cholerę nie wiem dlaczego), PS3 nie akceptuje FLACów... Debilna firma.
Pozdrawiam, Wireless

elem

Dawno temu były płyty "Copy protected", ale juz tego nie stosują, po przegranych procesach i masowych zwrotach (nie do odtworzenia na wielu playerach).

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Pamiętam też płyty copy controlled,miałem takiego Marsalisa,podczas odtważania co jakiś czaspykało i strzelało :o

robiz

Jedyny słuszny program to EAC. Zgrywać wszystko i mamy pewność , że nie " pogubi nut po drodze " ;).
Kilka sluszcznych ustawień i działa idealnie, no chyba że płyta jest zjechana jak po wojnie, to błędów będzie cała kupa......

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

mrB

A ja osobiście używam z wielkim powodzeniem i zadowoleniem dbPoweramp'a. Odisnstalowalem wszelkie Nero itp.
Ale, tak na marginesie,  CDków  nie wyzbywam się całkowicie - zostawiliśmy z małżonką tylko takie "must have"... no i prawie 2,5 tys. zostało  8)  :D

Cytat: Wireless w Marzec 26, 2016, 14:19
...Sony jest liderem w strzelaniu sobie w stopę.....
Niestety, potwierdzam (przynajmniej w przypadku Sony Music)

mirek24


U mnie też dbPoweramp, troche trwało zanim zrzuciłem wszystko do Flaca, od 4 lat płyty leżą w kartonach.
pozdrawiam


Wireless

Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:19

U mnie też dbPoweramp, troche trwało zanim zrzuciłem wszystko do Flaca, od 4 lat płyty leżą w kartonach.
pozdrawiam



Już 7 roczek idzie :) Nawet odrobinę nie tęsknię :)
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Amatorzy :D

To się nie tak robi....
Z winyla wypalamy CD, CD nagrywamy na szpule a z taśmy ripujemy do pliku.
I gra muzyka  ;D

elem

a weź i zrób to, będą jaja, jeśli końcowa kopia będzie lepsza od oryginału  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

mrB

Cytat: masza w Kwiecień 05, 2016, 22:44Z winyla wypalamy CD, CD nagrywamy na szpule a z taśmy ripujemy do pliku.
I gra muzyka  ;D
To ładne :)
Coś z cyklu "jak z zapałek zbudować drzewo"

Wireless

Cytat: masza w Kwiecień 05, 2016, 22:44
Amatorzy :D

To się nie tak robi....
Z winyla wypalamy CD, CD nagrywamy na szpule a z taśmy ripujemy do pliku.
I gra muzyka  ;D

Nie można jeszcze zapomnieć o konwersji do DSD. Niezbędna! ;D
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Cytat: Wireless w Kwiecień 10, 2016, 09:37Nie można jeszcze zapomnieć o konwersji do DSD. Niezbędna! ;D

To wyższa szkoła jazdy jest.
Ponieważ... z wyżej wymienionym sposobem sporządzonego pliku (FLAC) należy wydziargać winyl i dopiero z niego przeprowadzić konwersję do DSD.

I tu mam problem bo nie mam dłuta do dziargania winylu więc DSD nie będzie  ;D

Wireless

Cytat: masza w Kwiecień 10, 2016, 10:34
Cytat: Wireless w Kwiecień 10, 2016, 09:37Nie można jeszcze zapomnieć o konwersji do DSD. Niezbędna! ;D

To wyższa szkoła jazdy jest.
Ponieważ... z wyżej wymienionym sposobem sporządzonego pliku (FLAC) należy wydziargać winyl i dopiero z niego przeprowadzić konwersję do DSD.

I tu mam problem bo nie mam dłuta do dziargania winylu więc DSD nie będzie  ;D

Przy czym konwersja pt "hand made vinyl - DSD" też powinna być przeprowadzana ręcznie. Osoba konwertująca winna na stosownej liczbie rolek papieru toaletowego (min. 3-warstwowego - koniecznie) zapisać odpowiedni ciąg zer i jedynek, a potem odpowiednim softwarem zeskanować do formatu DSD.
Pozdrawiam, Wireless