Jakie ramię 12" ?

Zaczęty przez tatachabera, Marzec 09, 2016, 21:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Zawsze byłem pod wielkim wrażeniem tej "hydraulicznej" Kuzmy i zawsze brakowało mi odwagi na jej zakup  ;D

tomasz_pianista

A mi się trafiło kolejne Jelco w zestawie z gramofonem, tym razem 12 calowy czarnuch. Fachowe śrubki do wkładki:)

W zestawie jakiś hi-end IC, aż chyba będę musiał uwierzyć w kierunkowe kable:)
Grupa ratowania poziomu.

kazan

U mnie nowe 10' czeka na małą do(prze)róbkę :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

ahaja

Gee
Tomek, te krążki ferrytowe bliżej wtyków, tam ma to sens.
;-)

Rokam

Czy ktoś ma jakieś doświadczena z 12" ramionami OL? Najtańsze Allince kosztuje trochę więcej niż Jelco.
Masa efektywna 16g czyli chyba mniej niż Jelco.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Śmiesznie, że dopłata za 12 cali wobec 9 wynosi 400 funtów...
Grupa ratowania poziomu.

Flip Back

Ktoś ćwiczył 12'' Ortofona? Sa trzy modele w produkcji:
- TA 210
- AS 309S
- RS 309D

Jak to wypada w porównaniu z Jelco?

tomasz_pianista

Zasadniczo to te ortofony są robione przez Jelco:)

Nie słuchałem więc nie wiem, dla mnie za drogie.
Grupa ratowania poziomu.

Flip Back

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 19, 2017, 08:34Zasadniczo to te ortofony są robione przez Jelco:)
O.K. To dobrze świadczy o fabryce. Natomiast wiadomo, że produkty zamawiasz według założonego budżetu. Tak więc według mnie, nie musi to oznaczać, że te produkty są tej samej jakości czy klasy.

vasa



Cytat: Flip Back w Marzec 19, 2017, 10:13
Cytat: tomasz_pianista w Marzec 19, 2017, 08:34Zasadniczo to te ortofony są robione przez Jelco:)
O.K. To dobrze świadczy o fabryce. Natomiast wiadomo, że produkty zamawiasz według założonego budżetu. Tak więc według mnie, nie musi to oznaczać, że te produkty są tej samej jakości czy klasy.
W przypadku tych ramion to bardzo trudno zmierzyć/zważyć.
Różnica w kosztach materiałów jest żadna, konstrukcja tych ramion jest podobna to i koszty przetworzenia podobne. Klasa dokładności wykonania jednakowa.
Różnica w cenie to renoma brandu plus to co audiofil  usłyszy, a to co czasami słychać to już tylko fora audio wiedzą  :)
Jedno jest dla mnie bezdyskusyjne; Ortofon bardzo dba o wzajemne dopasowanie elementów które sprzedaje pod własną marką.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Ganjor86

Ktoś coś wie o ramieniu Grey 108 ?

juter22

Cytat: Flip Back w Marzec 19, 2017, 00:34Ktoś ćwiczył 12'' Ortofona? Sa trzy modele w produkcji:
- TA 210
- AS 309S
- RS 309D
Ja czekam na TA210, podobno producent potwierdził, dostawę w przyszłym tygodniu.
Czekam cierpliwie  ;D

Flip Back

Koniecznie daj znać jak dotniesz. Jestem ciekaw tej nowej serii Ortofona.

https://www.youtube.com/watch?v=LsRgKX5Tg1U

GP412

...żeby uzyskać taki efekt..wypełniam/wpycham listewkę z drewna balsa do rurki ramienia.Identyczny efekt..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Flip Back

Cytat: GP412 w Sierpień 11, 2017, 00:27

Odp: Jakie ramię 12" ?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 11, 2017, 00:27 »
Cytuj (zaznaczone)
...żeby uzyskać taki efekt..wypełniam/wpycham listewkę z drewna balsa do rurki ramienia.Identyczny efekt..
Zgłoś do moderatora     Zapisane

I masz tak właśnie zrobione w swoim ramieniu? Gratuluję :-) :-) :-)

malg

Cytat: Flip Back w Sierpień 15, 2017, 15:58
I masz tak właśnie zrobione w swoim ramieniu? Gratuluję :-) :-) :-)
Przepraszam że zapytam - kpisz czy naprawdę gratululesz, (bo już nie wiem jak niektóre posty odczytywać)