Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: McGyver w Październik 28, 2018, 16:54Jupitera Cu-Wax
A co będzie z wpływem wysokiej temperatury, którą wytwarzają lampy? Tam jest dosyć ciasno.

Hubertrs

Cytat: malg w Październik 28, 2018, 17:08
czy jupiter to ten:
https://www.hificollective.co.uk/content/jcw-080-047uf-600vdc-jupiter-copper-foil-paper-wax-capacitor


Polecam, mam caly kpl w earze,
co do mieszania to tez mi sie tak wydawalo ale we wzmacniaczu mam jeden alexander i jeden audyn trireference i napewno bede zmienial ten drugi tez na alexandra.
Mam wrazenie, ze ten trireference mocno ogranicza dzwiek, za pare tygodni bede wiedziala czy mialem racje

malg

 jest jeszcze ten: Copper Foil T-Caps
którego używa McG w Kondo
ciekawe jak by zagrał 0.5uF  z Audyn-ami 0.22uF ?




malg

 czy będziemy robić wspólne zamówienie obudów do tego klocka ?



rudy-102



McGyver

Cytat: Hubertrs w Październik 28, 2018, 17:17ale we wzmacniaczu mam jeden alexander i jeden audyn trireference i napewno bede zmienial ten drugi tez na alexandra.
Mam wrazenie, ze ten trireference mocno ogranicza dzwiek, za pare tygodni bede wiedziala czy mialem racje
A no bo Tri-Reference to kondensator niższej klasy niż Alexander, ale też znacznie tańszy. W kategoriach absolutnych jest oczywiście brzmieniowo wyraźnie słabszy od Alexandra, jednak jeżeli bierzemy pod uwagę stosunek cena/jakość, to Tri-Reference ma ten współczynnik wyjątkowo korzystny.
W Twoim przypadku faktycznie może być wąskim gardłem.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Październik 28, 2018, 17:17
Cytat: McGyver w Październik 28, 2018, 16:54Jupitera Cu-Wax
A co będzie z wpływem wysokiej temperatury, którą wytwarzają lampy? Tam jest dosyć ciasno.
Na PCB jest faktycznie ciasnawo, ale zobacz co zrobił Hubert. Kondensatory ma zamontowane na lewej stronie PCB, i po problemie.
Jeżeli ograniczeniem jest wysokość (niskość  ;)  ) obudowy, to można kondensatory wyjściowe zamontować poza PCB gdzie będą znacznie oddalone od lamp. Gdyby ktoś chciał tak uczynić, pokażę co należałoby zmienić (usunąć dwa rezystory z PCB i zamontować je na gniazdach RCA wyjściowych).

McGyver

Cytat: rudy-102 w Październik 28, 2018, 18:24
Cytat: malg w Październik 28, 2018, 17:34
jest jeszcze ten: Copper Foil T-Caps
którego używa McG w Kondo
Ten?



Ten. Są pewne problemy z dostępnością w rozsądnej cenie. Tam skąd sprowadzałem dowalili mi cło i VAT, więc sumarycznie wyszło niewiele taniej niż Duelund Alexander, a Alexander jest jednak zauważalnie lepszy.

malg

Cytat: malg w Październik 28, 2018, 17:06
a jakby zastosować Audyna na 0.22uF i jupitera na 0.47uF

McG a jakbyś jeszcze odniósl się do tego

malg


McGyver

Cytat: malg w Październik 28, 2018, 19:46
Cytat: malg w Październik 28, 2018, 17:06
a jakby zastosować Audyna na 0.22uF i jupitera na 0.47uF

McG a jakbyś jeszcze odniósl się do tego

To jest mieszanie różnych poziomów jakościowych. Prędzej pomieszałbym Audyna z Rike Audio (taniej), albo Jupitera z Alexandrem (drożej).


malg

Może ktoś skorzysta do budowy tytułowego klocka
w modushopie można w promocji kupić gniazda CMC po 8 sztuk

złocone
https://www.modushop.pl/gniazdo-rca-cmc-8-szt-816-u-8.html

srebrzone
https://www.modushop.pl/gniazdo-rca-cmc-8-szt-826-ag-8.html

ciekawe ze złocone są tansze

kowacz

Ja czekam na zamówienie zbiorowe obudowy, potem można się bawić w gniazda i inne pierdoły  :)
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

McGyver

Nie będę już robił zbiorowego zamówienia na obudowy. Natomiast postaram się zamówić grafikę i przesłać ją do pana Roberta w Modushop.pl żeby każdy mógł sobie samodzielnie obudowę zamówić na hasło na przykład "Małpiarnia Audiomaniaków"  :P

kowacz

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

LampowY





LampowY



McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 17, 2018, 14:39
Cytat: McGyver w Listopad 17, 2018, 14:27
Ja.


OK.
Posłuchać chciałem  ;D ale nie macie drapaka na stoisku?

Dam Ci do domu jeżeli jutro przed godz. 16:30 odniesiesz. Z tym, że na razie tylko MM. Jeżeli masz swoje SUT, to dasz radę.
Moje SUT dotarły zbyt późno i przed AVS nie było czasu polutować.

rudy-102