Głośniki do lampowca

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 23, 2018, 13:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

O! Nieźle wygląda ten Gradient.

Wg mnie minimalna średnica głośnika fullrange to 20 cm. Mniejsze już bardzo bolą brakiem dołu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Co myślicie o głośniku MONACOR SP-80X.Niezłe parametry i co ważne tani :)

Alexander

Cytat: dino w Grudzień 23, 2018, 19:26Ja "choruje" na Tannoye studyjne serii 600. Czasami się pojawiają ale cena....
Dino, a co sprawia, że chorujesz? Żyłem z Tannoy System 800a wiele, wiele lat i się wyleczyłem jakieś dwa lata temu. Gdybyś się zdecydował na leczenie daj znać -metoda jest prosta i bezbolesna :)

dino

Masz jeszcze te 800 ? Zdaje się że były aktywne.

A wracając do głośników szerokopasmowych. Ciekawe jak by zabrzmiał głośnik z Amatora w lepszej obudowie bo Gradienty niewiele parametrami odbiegają.

ahaja

Miałem robić projekt na tych Gradientach. Korespondowałem również z Udo. Napisał, że charakter - stereofonia, plastyczność - pozostaje z CT93, ale oczywiście z poważnym wykopem.

Alexander

Cytat: dino w Grudzień 27, 2018, 20:25Masz jeszcze te 800 ? Zdaje się że były aktywne.
Tak aktywne i były. Sprzedałem. Kumpel, który zachwycał się moimi osiemsetkami, kupił System 600a, ale narzekał na brak basu i chyba poszły do szafy. Zapytać?

Cytat: ahaja w Grudzień 27, 2018, 20:40pozostaje z CT93
A nie przypadkiem CT193 ?  ;)

dino

Cytat: Alexander w Grudzień 27, 2018, 21:09Zapytać?
Zapytaj - wprawdzie nie potrzebuje w wersji a ale ...

Alexander

Posłaniec z zapytaniem wybiegł przed chwilą.
Najwyżej wybebeszy się "a" i zrobi zwrotnicę  ;)
Zależy Ci na kompletnych monitorach, czy samych głośnikach i "sobie zrobisz"?
Bo głośniki - nowe - są dostępne za 672zł sztuka  :)

dino

Coś muszę postawić w salonie do telepatora, odtwarzacza bluray/dvd i serwera muzycznego.
Raczej celuje w stare fajne vintage a optymalne byłyby 800.
Ponieważ część sygnałów pójdzie przez hdmi (odtwarzacz, dekoder NC+ i telepator) nie uniknę w sumie jakiegoś amplitunera z pilotem.
Szerokopasmowy też może być ciekawą alternatywą a bas w razie "w" mogę dołożyć z suba.
Może wzorem kolegi poszukać kolumn od Amatora ? Komoda jest w poszarzonym i woskowanym na biało dębie. Można poszaleć z fornirami.

Alexander

Głośniki do System 800 to kwota 891,52zł sztuka, oczywiście nowe. Też są dostępne  :)

dino

Cytat: Alexander w Grudzień 27, 2018, 21:55Głośniki do System 800 to kwota 891,52zł sztuka, oczywiście nowe. Też są dostępne  :)
Czyli z własną zwrotnicą i obudową wyjdzie jakieś 2,5K PLN.
Hm - chyba wyjmę w końcu moje stare Vify XT2 i komuś opyle - będzie na Tannoye.

paul_67

Czy Waszym zdaniem z tym głośnikiem z prawej strony jest wszystko w porządku? Sprzedawca się nie odzywa...
https://allegro.pl/oferta/glosniki-szerokopasmowe-philips-ad-70631-8-ohm-7369050323

paul_67

Ma ktoś dane techniczne do głośnika TESLA WESTRA KF-200-938 ?  Nic nie mogę znaleźć...

elem

WESTRA to niemiecka firma dla której produkowała Tesla i również Tonsil (np. zestawy głosnikowe do wież Schneider)

Jeśli to szerokopasmowiec to pewnie  któryś z serii ARZ
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67


Alexander

Cytat: dino w Grudzień 27, 2018, 21:16Zapytaj - wprawdzie nie potrzebuje w wersji a ale ...
Dobrze, że nie potrzebujesz - już poszły w świat. 

dino

Pokibicuje kol. paul_67 jak coś fajnego skleci to ....

paul_67

Jakie jest Wasze zdanie na temat materiału do budowy kolumn- MDF 18 mm czy tej samej grubości płyta wiórowa?

McGyver

Cytat: paul_67 w Grudzień 29, 2018, 15:16
Jakie jest Wasze zdanie na temat materiału do budowy kolumn- MDF 18 mm czy tej samej grubości płyta wiórowa?
Ani jedno ani drugie. MDF 22mm albo kanapka MDF12mm i wiórowa 12mm.

paul_67

Po przespaniu się z tematem sprawa wygląda następująco: kolumny będą miały 30 l pojemności, bass reflex.Na razie zrezygnowałem z tuby z prozaicznej przyczyny- braku miejsca, ale w przyszłości kto wie?
Cytat: McGyver w Grudzień 29, 2018, 15:20Ani jedno ani drugie. MDF 22mm albo kanapka MDF12mm i wiórowa 12mm.
Nie przesadzaj, przy tej pojemności nie ma co się wygłupiać...Jak wspomniałem wcześniej to mają być drugie kolumny i to do małego pomieszczenia.


paul_67

Między MDF, a wiórową różnica wyniesie około 70 zł (dwie kolumny) to chyba nie ma nad czym się zastanawiać?

dino

Płyty "wiórowej" zdecydowanie nie polecam. Jakość płyt jest fatalna. To samo z OSB.
Walą tam teraz więcej chemii i różnych paskudztw niż wiórów.
Od lat dłubie meble z płyty i to co teraz jest na rynku to maskara.

paul_67


dino

I fornirować będzie łatwiej  ;)