Przedwzmacniacz lampowy Lite Audio LS 26

Zaczęty przez wiki, Czerwiec 07, 2019, 11:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: wiki w Grudzień 28, 2019, 20:04Jutro cos może opiszę....

Już jest jutro [emoji41]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Z tych przeróbek to nic nowego....
Przerobiłem mu zasilanie żarzenia dla lamp V1 i V2 na 6,3V...
Zrobiłem mu przejściówki z 12AX7 na 6N2P-EW.
Więc w miejsce V2 zostały wstawione na przejsciówkach lampy 6N2P-EW.

I jeszcze jeden eksperyment..... to ten niebieski przewód widoczny na zdjęciu...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#277
Eksperyment....
Lampy 6N2P-EW mają wyprowadzony ekran na 9 nogę.
Robiąc przejściówki, tak je przygotowałem aby można było łatwo dolutować przewód do 9-tej nogi....

I tak właśnie wczoraj zrobiłem, do dwóch lamp do ekranów (noga nr 9) podłączyłem przewód, który został na środku odizolowany.... aby można było podłączyć coś...

Do podłączania używaliśmy własnoręcznie skonstruowanego "kondycjonera masy"....
I sprawdzalismy jaki wpływ na dźwięk ma podłączenie tegoż ustrojstwa do ekranu lamp w preampie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Eksperyment.... drugi wczorajszy....

Podpinaliśmy to ustrojstwo ze zdjęć poniżej pod listwę zasilającą i sprawdzalismy jaki to ma wpływ na brzmienie muzyki wydobywającej się z głośników....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

A jakieś wnioski płynące z tych eksperymentów będziesz przedstawiał?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: wiki w Grudzień 29, 2019, 23:12Podpinaliśmy to ustrojstwo ze zdjęć poniżej pod listwę zasilającą
Kolejna, cholerna zielona dioda :(
Ja w sumie nie mogę zgasić światła w pokoju bo wszędzie mam te bździdła :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Eksperyment z ,,kondycjonerem masy".
Wniosek z eksperymentu po podłączaniu i rozłączaniu ustrojstwa u kolegi do ekranów lamp?
Jeszcze mi się nie zdarzyło aby podłączając to ustrojstwo nie było lepiej. I tak się zadziało w tym przypadku.
Po prostu mamy lepszy dźwięk. Zmiany nie są duże ale patrząc na wydane pieniądze to chyba jednak warto.
Ponownie się zapowiada trochę dłubaniny ale coś przecież trzeba robić aby nie zastać się, prawda?
Trzeba zakupić turmalin, blachę miedzianą, jakieś zgrabne pudełko, jakieś zaciski i działać.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Eksperyment z ifi AC iPurifier.
Jakiś czas temu przeczytałem o tej białej wtyczce, może nawet tu na Forum.
Pomyślałem, że należałoby kiedyś wypróbować. Cena jeszcze nie zabójcza jak za biżuterię audio.
Przyszły święta więc zakupiłem to urządzenie na próbę.
Zawsze mogłem zwrócić – 14 dni.
Pierwsze podłączenie zrobiłem u siebie. Potem stwierdziłem, że z decyzją poczekam i podłączę u kolegi gdy mieliśmy się spotkać na przerabianiu jego pre i dalszym słuchaniu.
Wniosek – biżuteria będzie świecić wpięta w mojej listwie.
Zarówno u mnie jak i u kolegi zmiany w dźwięku były pozytywne dla naszych uszu.
Nie są to duże zmiany, więc trzeba trochę posłuchać z i bez aby wyłapać różnicę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

#283
Cytat: wiki w Grudzień 31, 2019, 12:25Jakiś czas temu przeczytałem o tej białej wtyczce, może nawet tu na Forum.
To chyba moja wina bo ja coś wklejałem. Teraz wkleję jeszcze raz :) .

https://ifi-audio.com/products/ac-ipurifier/

wiki

Zaszalałem i do mojej drabinki rezystorowej w przedwzmacniaczu zakupiłem dwa pierwsze rezystory Charcroft Z-Foil.
Jutro może zainstaluję w środku.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Mała operacja i rezystor Z-foil, pierwszy wejściowy, dla prawego kanału wlutowany...
Trochę odsluchow... i zaraz druga część operacji...
To ten trzeci od lewej...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pomysł wymiany pierwszego rezystora w drabince w moim preampie przyszedł z Khozmo... Oni stosują właśnie Z-foil w najdroższej wersji...

Co do porównań kanał lewy, kanał prawy, sygnał mono, to w prawym słychać wszystko lepiej, tak jakby mały koc zdjęto z kolumny...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I drugi rezystor wlutowany....
Teraz tylko słuchanie... w nowej jakości...
Kolejna mała cegiełka...  :) :D ;D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jutro przyjeżdża do mnie kolega aby dokończyć składanie jego preampu Lite.
Jak już pisałem wcześniej, chciał kupić to pre ale już nie było gdzie, więc zdecydował się poskładać osobno. Na szczęście jeszcze udało mu się kupić na części.
Z oryginału kupił obudowę, zmontowane sterowanie głośnością z przełączaniem źródeł i z pilotem, gołą płytkę przedwzmacniacza.
Resztę poszedł moim wcześniej wytyczonym torem i praktycznie będzie to kopia mojego preampu.
Dokupił osobno trzy transformatory zasilające, dwa zasilacze od Muzga, no i elementy elektroniczne do płytki przedwzmacniacza. Na pewno rezystory będą inne bo kupił, nie pamiętam nazwy, te zielone.
Cześć rzeczy sam polutował i poskładał.
Finalne podłączenie paru elementów, sprawdzenie, załączenie urządzenia i posłuchanie, właśnie planujemy na jutro. Postaram się jakąś galerię wrzucić, jak w ferworze walki nie zapomnę porobić zdjęć  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiktor, przyjmij proszę moje najszczersze życzenia najlepszych, najżwawszych, bogatych gdzie niegdzie w pastelowe barwy gitary Pata Metheny'ego - jutrzejszych odsłuchów. Usłyszcie wraz z kolegą grającego w transie Milesa Davisa, którego trąbka przeszyje Wasze czaszki doszczętnie, najstępnie zmieniając barwę na ciemniejszą ukoi Wasze nerwy po tygodniu ciężkiej pracy. Usłyszcie Milesa Davisa, który zagra tak, że nawet jego resztki śliny wydobywającej się z czary trąbki będzie czuć w pokoju odsłuchowym - niech tak system zagra! ;)
Usłyszcie natchnioną Patricię Barber, ewentualnie Patricię Kaas śpiewającą tylko dla Was, niechaj obie śpiewają i zbliżają się do Was po kolei, powoli w Waszą stronę, usiądą na kolanach, szepcą do ucha i w końcu dotkną rozporków Waszych spodni ;) Takich właśnie odsłuchów jutrzejszych Wam życzę, co będzie wieńczyło dzieło w postaci dogonienia tego audiofilskiego króliczka ;)

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 17, 2020, 13:00
Wiktor, przyjmij proszę moje najszczersze życzenia najlepszych, najżwawszych, bogatych gdzie niegdzie w pastelowe barwy gitary Pata Metheny'ego - jutrzejszych odsłuchów. Usłyszcie wraz z kolegą grającego w transie Milesa Davisa, którego trąbka przeszyje Wasze czaszki doszczętnie, najstępnie zmieniając barwę na ciemniejszą ukoi Wasze nerwy po tygodniu ciężkiej pracy. Usłyszcie Milesa Davisa, który zagra tak, że nawet jego resztki śliny wydobywającej się z czary trąbki będzie czuć w pokoju odsłuchowym - niech tak system zagra! ;)
Usłyszcie natchnioną Patricię Barber, ewentualnie Patricię Kaas śpiewającą tylko dla Was, niechaj obie śpiewają i zbliżają się do Was po kolei, powoli w Waszą stronę, usiądą na kolanach, szepcą do ucha i w końcu dotkną rozporków Waszych spodni ;) Takich właśnie odsłuchów jutrzejszych Wam życzę, co będzie wieńczyło dzieło w postaci dogonienia tego audiofilskiego króliczka ;)
Ale żeś pojechał.... :)

Aż się będę bał coś jutro włączyć  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 17, 2020, 13:00ewentualnie Patricię Kaas śpiewającą tylko dla Was,
Kangie, niestety tej artystki nic nie mam na płycie a z pendraiva poprzez tuner nc+ a potem telewizor i do przedwzmacniacza nie puszczę bo nie....
Więc jutro o jedną artystkę będzie mniej...  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Potrzebuję pomocy/wsparcia....
Lampa 12AU7 (ecc82)...
Proszę o polecenie jakiejś dobrej lampy tejże...
Mam świetną Toshibę (chyba nikt na forum nie zna, a szkoda bo jest świetna)... mam nawet dwie takie same...
No i w czym problem?
Jedna "świerszczy/piszczy" w lewym kanale a druga w prawym. Jak jest głośniej to nie słychać tego, ale przy cichszych fragmentach... ja już szału prawie dostaję.... >:(
Może macie coś pożyczyć dla spróbowania? Abym sobie w przyszłości mógł zakupić...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: wiki w Styczeń 17, 2020, 19:31
Potrzebuję pomocy/wsparcia....
Lampa 12AU7 (ecc82)...
Proszę o polecenie jakiejś dobrej lampy ogrodowe
Będę nudny. Genalex Gold Lion B749, ale już chyba miałeś.

wiki

Cytat: rudy-102 w Styczeń 17, 2020, 21:47
Cytat: wiki w Styczeń 17, 2020, 19:31
Potrzebuję pomocy/wsparcia....
Lampa 12AU7 (ecc82)...
Proszę o polecenie jakiejś dobrej lampy ogrodowe
Będę nudny. Genalex Gold Lion B749, ale już chyba miałeś.
A one nie są ecc82?
Skąd masz ten symbol B749?
Takie jak tu?
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?314,ecc82-gold-lion

PS. Tych nie miałem, próbowałem ecc83 i E88CC z Golden lionów....
Ale ecc83 Lion były słabe w stosunku do Toshib 12AX7.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102


Cytat: wiki w Styczeń 17, 2020, 21:56Skąd masz ten symbol B749?
Takie jak tu?
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?314,ecc82-gold-lion
To jest odpowiednik ecc82. Kliknij w tym sklepie w okienko szukania B749 tizobaczysz co ci wyjdzie. Z resztą FullMusic też może całkiem dobrze zagrać. Oczywiście jak na nową lampę.

wiki

Cytat: rudy-102 w Styczeń 17, 2020, 22:28Kliknij w tym sklepie w okienko szukania B749 tizobaczysz co ci wyjdzie.
Tak zrobiłem i znalazł mi m.in. Golden Lion ecc82, nawet taki nadruk jest na lampie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: rudy-102 w Styczeń 17, 2020, 22:28

Cytat: wiki w Styczeń 17, 2020, 21:56Skąd masz ten symbol B749?
Takie jak tu?
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?314,ecc82-gold-lion
To jest odpowiednik ecc82. Kliknij w tym sklepie w okienko szukania B749 tizobaczysz co ci wyjdzie. Z resztą FullMusic też może całkiem dobrze zagrać. Oczywiście jak na nową lampę.

Dobrze piszą o tej Full Music....
Muszę zaczerpnąć wiedzy z internetu... Ale nie dziś....

Dzięki rudy-102....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tak się prezentował przedwzmacniacz kolegi wczoraj po przyjechaniu do mnie...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A tak wyglądał wczoraj po 3,5 godz. pracy aby go uruchomić.
Zadziałało...   :)
Mamy jeszcze mały problem z masą i brumieniem, ale kolega i tak musi przelutować gniazda RCA wejsciowe bo źle to zrobił.
Reasumując końcowy efekt jest bez brumienia na dzień dzisiejszy.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka