845 inspiracje i doświadczenia

Zaczęty przez gratefullde, Kwiecień 22, 2018, 10:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Pytanie do wszystkich mających styczność z tą żarówką. O jej walory jak i cechy ułomne. Implementacje złe i dobre. Co warto a co nie warto. I dlaczego :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Miałem w domu przez parę tygodni Unison Research Simply 845, dobrze grało, acz po cieplejszej stronie.

gratefullde

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 12:06
Miałem w domu przez parę tygodni Unison Research Simply 845, dobrze grało, acz po cieplejszej stronie.
A jak z dynamiką?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Dynamiki Krella nie było. Ale też nie był rozlazły. Można było słuchać każdej muzyki bez niedosytu, również ostrego łojenia.

gratefullde

Jakieś typy producentów? Tylko Mac miał z tą lampą do czynienia?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 10:37Pytanie do wszystkich mających styczność z tą żarówką.
Najlepszy wzmacniacz jaki kiedykolwiek grał u mnie w domu to monobloki NAZCA na 845.
Gdyby nie cena to już miałbym wzmacniacz z głowy.
Z tym że to łgarz był straszny ;D
Niestety we wzmacniaczach których słuchaliśmy w Łodzi już tej magii nie było :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Kwiecień 22, 2018, 17:51
Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 10:37Pytanie do wszystkich mających styczność z tą żarówką.
Najlepszy wzmacniacz jaki kiedykolwiek grał u mnie w domu to monobloki NAZCA na 845.
Gdyby nie cena to już miałbym wzmacniacz z głowy.
Z tym że to łgarz był straszny ;D
Niestety we wzmacniaczach których słuchaliśmy w Łodzi już tej magii nie było :(
No właśnie, monobloki a integra to może być różnica spora.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 18:39No właśnie, monobloki a integra to może być różnica spora.
Jest. W zestawieniu monobloki - preamp zwykle ważniejsza jest jakość preampa.

vasa

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 18:43
Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 18:39No właśnie, monobloki a integra to może być różnica spora.
Jest. W zestawieniu monobloki - preamp zwykle ważniejsza jest jakość preampa.
NAZKI grały bez preampa. Głośność była regulowana dwoma potencjometrami .
Mało koszerne ale i tak miałem Nirvanę.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Tak sobie myślę, że tak monobloki jak i pre muszą być na odpowiednim poziomie.
Chciał bym jednak integrę, skłaniam się ku Audioromy... Mało u nas jednak popularny wzmacniacz
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: vasa w Kwiecień 22, 2018, 19:53
Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 18:43
Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 18:39No właśnie, monobloki a integra to może być różnica spora.
Jest. W zestawieniu monobloki - preamp zwykle ważniejsza jest jakość preampa.
NAZKI grały bez preampa. Głośność była regulowana dwoma potencjometrami .
Mało koszerne ale i tak miałem Nirvanę.

🥃


Obstawiam że z dobrym aktywnym pre lampowym zagrałyby jeszcze lepiej.

McGyver

Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 19:56Chciał bym jednak integrę, skłaniam się ku Audioromy...
Też rozważam zakup chinola, zdaję sobie sprawę z tego że będę musiał go rozebrać na czynniki pierwsze i złożyć od nowa, ale to i tak tańsze rozwiązan ie niż zamawianie obudowy, komponentów, i składanie od zera.

gratefullde

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 20:00
Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 19:56Chciał bym jednak integrę, skłaniam się ku Audioromy...
Też rozważam zakup chinola, zdaję sobie sprawę z tego że będę musiał go rozebrać na czynniki pierwsze i złożyć od nowa, ale to i tak tańsze rozwiązan ie niż zamawianie obudowy, komponentów, i składanie od zera.
Tak mówiąc szczerze to liczę tu na Ciebie. Nie ukrywam, że fajnie by było gdybyś był pierwszy w zakupie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 20:05gdybyś był pierwszy w zakupie
Powątpiewam ze względów budżetowych. Musiałbym wpierw szybko sprzedać dużo przetworników.

gratefullde

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 20:07
Cytat: gratefullde w Kwiecień 22, 2018, 20:05gdybyś był pierwszy w zakupie
Powątpiewam ze względów budżetowych. Musiałbym wpierw szybko sprzedać dużo przetworników.
No wiem. Ja planuję zakup na koniec czerwca. Może sprzedam jeszcze Amplifona to ciut wcześniej. Zobaczymy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: vasa w Kwiecień 22, 2018, 17:51Najlepszy wzmacniacz jaki kiedykolwiek grał u mnie w domu to monobloki NAZCA na 845.
Gdyby nie cena to już miałbym wzmacniacz z głowy.
Z tym że to łgarz był straszny ;D

Ja go słuchałem i ..odpadłem.
Dla mnie to był "wzorzec rasy" zarówno prezentacją jak i dynamiką (Nazca był w tedy na 845 PP).
I wcale nie łgał tylko słodko szorstkim głosem pięknej dojrzałej kobiety opowiadał rożne historie  :-*.
Został przerobiony na 211 PP i część słodkości znikła ale dynamika się lekko poprawiła.
Docelowo cały czas w planach monobloki na 211.

nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 13:45Dynamiki Krella nie było.

By sobie głowy nie zawracać Krrr..., Krrr..., Krrr... (q...a, ta nazwa nie przejdzie mi przez gardło), to trzeba podpiąć głośniki o skuteczności wyższej niż 92 db. Bo jaki sens ma zapinanie konia arabskiego do furmanki z węglem? Przecież nie chodzi o to, by na kocich łbach ślizgały się kopytka.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 22, 2018, 12:06Miałem w domu przez parę tygodni Unison Research Simply 845, dobrze grało, acz po cieplejszej stronie.

Unison Reserch aplikował ujemne sprzężenie zwrotne, a to bardzo obniża libido tych baniek. Ktoś, kto chce grać z jedną lampą na wyjściu musi mieć w pamięci: SET bez USZ! Tym bardziej gdy przetwornik to szerokopasmowiec.
Od lat gram na 845 i pewnie przez kolejne przy niej pozostanę. Ta lampa nie gra tak miododajnie jak lampy 45, czy 2A3. Wersje ,,metal plate" przypominają 300 B, ale bez jej ograniczeń mocowych. Jest to jedna z najbardziej neutralnych brzmieniowo lamp, a wersja węglowa uchodzić może za tonalnie chłodną, ,,tranzystorową".

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

McGyver

Cytat: nosferartur w Kwiecień 23, 2018, 16:12to trzeba podpiąć głośniki o skuteczności wyższej niż 92 db. Bo jaki sens ma zapinanie konia arabskiego do furmanki z węglem?
Jestem idiotą, bo u siebie w pokoju prawie 25m^2 SETem na 2A3 (bez USZów  ;)  ) poganiam kolumny o efektywności ~86dB, i to (o zgrozo!) na Scan-Speakach. I jestem zadowolony z dźwięku. O szerokopasmowcach ani myślę, rozważam natomiast wymianę kolumn na trojdrożne. Na Scan-Speakach, a jakże.

nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 23, 2018, 21:07poganiam kolumny o efektywności ~86dB, i to (o zgrozo!) na Scan-Speakach.

Jak sobie śwagierka chce. :)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

 
Cytat: McGyver w Kwiecień 23, 2018, 21:07poganiam kolumny o efektywności ~86dB

Ale jak podłączysz Krrr..., q...a, Krella, to gra lepiej? Lepiej pogania?  ;)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

McGyver

Cytat: nosferartur w Kwiecień 23, 2018, 21:17
Cytat: McGyver w Kwiecień 23, 2018, 21:07poganiam kolumny o efektywności ~86dB

Ale jak podłączysz Krrr..., q...a, Krella, to gra lepiej? Lepiej pogania?  ;)

Lepiej näpiërdälä. Ale ani takiej barwy, ani takiej aury, ani takiej gładkości.

nosferartur

A łączyłeś może, tak dla wiedzy, albo chociażby dla jaj Cary Aydio 805, albo Air Tight 211?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

McGyver

Z Cary to miałem w domu tylko CAD300SE w monoblokach, ale nie spodobał mi się. Moje modyfikowane monobloki od Wołodymira na sowieckich 2A3 (czyli 6S4S) pozamiatały.

nosferartur

Cytat: McGyver w Kwiecień 23, 2018, 22:20Z Cary to miałem w domu tylko CAD300SE w monoblokach


To troszeczkę coś innego. Chodziło mi o ,,duże bańki".

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.